Niepełnosprawni, a polski rynek pracy
W Polsce jest blisko 3,4 mln osób niepełnosprawnych, w tym 2,1 mln w wieku produkcyjnym. Spośród nich pracuje zaledwie 465 tys. (27,3%) – wynika z danych GUS za III kwartał 2011 roku.
Bez zaświadczenia zapomnij o urlopie
Czy w przypadku zmiany miejsca pracy konieczne jest przedłożenie zaświadczenia o urlopie wypoczynkowym?
PiS zmienia prawo aby zatrudnianie niepełnosprawnych było mniej opłacalne.
Osoby niepełnosprawne już do tej pory miały duży problem ze znalezieniem zatrudnienia. Teraz prawdopodobnie będzie im jeszcze trudniej.
Magiczne 12 złotych na godzinę
Rząd przyjął nowelizację ustawy o wynagrodzeniach przygotowaną przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
„SZ” o Polkach w Niemczech: To one wykonują tę robotę
Dziesiątki tysięcy Polek pracują w niemieckich gospodarstwach domowych na czarno.
Pracownicy fizyczni najbardziej poszukiwani na rynku
Pomimo tego, że stopa bezrobocia w Polsce utrzymuje się na poziomie 10 proc., blisko 41 proc. pracodawców ma problem z pozyskaniem pracowników.
Zarobki w Warszawie w 2015 roku
Zgodnie z powszechnym przekonaniem płace w Warszawie są najwyższe w Polsce. Potwierdzają to również wyniki Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń z 2015 roku firmy Sedlak & Sedlak. Przyjrzyjmy się więc, jakie wynagrodzenia otrzymywali w ubiegłym roku za
Student zakłada własną firmę
Student-biznesmen? Jeszcze kilka lat temu takie połączenie było niecodzienne. Tylko nieliczni decydowali się na prowadzenie firmy w trakcie studiów. Dziś student z własną firmą już nikogo nie dziwi. Tym nawet się imponuje rówieśnikom.
Polacy trudniej rozliczą pracę w Holandii
Holenderski Urząd skarbowy wprowadza ważną zmianę w sposobie określania statusu rezydencji podatkowej. Modyfikacje przepisów wyraźnie skomplikują procedurę ubiegania się o zwrot nadpłaconych podatków dla ponad 100 tys. pracujących tam Polaków.
"Polacy są tanimi wyrobnikami Niemców" krzyczy poseł Jakubiak, a w jego browarach średnia pensja to
Według niego, przez to, że Niemcy są u nas mocno zaangażowani, polska gospodarka pracuje na rzecz Niemiec. Fakt, że w Polsce produkowane są części mercedesów, że są fabryki Siemensa i wielu innych firm, oznacza dla nas sytuację patologiczną.
Najlepiej zatrudnić... rencistę
Dlaczego od kilkunastu lat obserwujemy ciągły wzrost liczby rencistów? W dodatku aktywnych zawodowo.
Praca w Norwegii tylko dla mężczyzn?
O tym emigracyjnym raju od wielu lat jest głośno. Raz z powodu wysokich zarobków, innym razem z powodu kryzysu w branży olejowej, spadającej wartości korony czy zwolnieniach w różnych branżach. Wahania norweskiej gospodarki nie zatrzymują jednak(...)
Umowy śmieciowe tylko z nazwy
Pokutuje u nas specyficzny podział umów na podstawie, których pracodawcy zatrudniają pracowników. Mamy więc „właściwą” umowę o pracę i całą resztę umów „śmieciowych”. Jak każda klasyfikacja, również ta jest daleko idącym uogólnieniem.
Zmieniają się zasady funkcjonowania terminowych umów o pracę
Na podstawie ustawy z dwudziestego piątego czerwca bieżącego roku, w przyszłym roku ulegnie zmianie kodeks pracy w zakresie możliwych do zastosowania terminowych umów o pracę. Najważniejsze nowości, to ograniczenie form zatrudnienia na umowę...
Odczarujmy pracę tymczasową
Dość łatwo przychodzi nam przyklejanie łatek do spraw, których nie znamy i nie rozumiemy. Praca tymczasowa pojawiła się na polskim rynku kilkanaście lat temu. Na chwilę obecną „wypożyczaniem” pracowników zajmuje się około tysiąc osiemset agencji...
Witamy w call center
W Polsce mamy obecnie około stu dużych call center. Szacunkowo daje to ponad dwadzieścia tysięcy stanowisk, gdzie można obsługiwać klienta za pomocą telefonu. Jest więc spora szansa na to, że kiedyś spotkamy się z propozycją takiej pracy.
Pracownik ochrony fizycznej. Czy jest to zawód, na który można zdecydować się świadomie?
Zawód ochroniarza nie cieszy się uznaniem społecznym. Są tego powody. Z osobami, które go wykonują najczęściej mamy do czynienia w dużych sklepach, na parkingach i innych miejscach użyteczności publicznej.
Polscy fachowcy w cenie
Dobrze wykształconych polskich specjalistów do wyjazdu za granicę przekonują przede wszystkim zarobki. Na zachodzie Europy i w bogatych krajach Zatoki Perskiej doświadczeni fachowcy mogą liczyć na wielokrotnie większe pieniądze niż na rodzimym rynku.

Strony