CIAO LAGO MAGGIORE!
To malownicze jezioro, łagodny śródziemnomorski klimat i raj dla smakoszy włoskiej kuchni. Spacerujemy tutaj jak w wielkim ogrodzie botanicznym, a przy odrobinie szczęścia być może uda nam się zerwać z drzewa cytrynę. Zapraszam na spacer pośród...
Cenna uwaga dla turystów w Hiszpanii
Sektor turystyczny to główne koło napędowe hiszpańskiej gospodarki. Nic więc dziwnego, że także nieuczciwi przedsiębiorcy próbują skorzystać na ogromnej liczbie pojawiających się w hiszpańskich miastach turystów, a czasem także na ich naiwności.
Wrzesień w Pradze
Nie trzeba spoglądać na kalendarz, by wiedzieć, iż nieuchronnie zbliża się kolejna pora roku. Nie popadajcie jednak w jesienną chandrę i już teraz zaplanujcie sobie wrześniowy wypad na weekend. Kierunek – Praga!
15 jaskiń w Hiszpanii, które warto odwiedzić
Jaskinie i kopalnie w Hiszpanii są wielką atrakcją dla miłośników turystyki związanej z naturą. Hiszpania posiada ogromną liczbę jaskiń i kopalń, bogate dziedzictwo geologiczne i turystyczne, które warto zobaczyć ( i które jest nawet nagrodzone).
Geoparki – dlaczego warto je zobaczyć?
Parki Narodowe i Naturalne lub Rezerwaty Biosfery są obszarami naturalnymi, chronionymi i najbardziej znanymi przez społeczeństwo. UNESCO stworzyło w 1998 roku „Globalną sieć Geoparków” z Niemcami, Hiszpanią, Francją i Grecją na czele...
Irlandzkie jezioro Blessington - weekendowy wypad za miasto.
Jezioro Blessington znane jest chyba każdemu wędkarzowi z okolic Dublina. Słynie bowiem z obfitości w szczupaki, okonie i pstrągi. Ale wędkowanie to tylko jedna z wielu atrakcji jakie oferuje ten największy zbiornik wodny gór Wicklow.
Ciekawe miejsca w Irlandii
Znajdziesz tutaj kilka ciekawych pomysłów na zwiedzanie Irlandii między innymi: Dublin, Cork, Wyspy Aran...
Turystyka piesza w Szwajcarii
Szwajcaria to idealne miejsce na turystykę pieszą. Dla każdego znajdzie się tu coś wspaniałego. Dla amatorów krótkich, niezbyt męczących spacerów do wielogodzinnych trudnych i męczących wycieczek w góry.
Szwedzkie dziwactwa i ciekawostki
Szwecja kraj pełny harmonii. Tubylcy mogą pochwalić się pięknymi zabytkami i niecodziennym krajobrazem. Szwecja ma TO czego inne kraje mogą pozazdrościć.
Szwecja Północna
Szwecja Północna - dla tych, którzy kochają przyrodę, spokój i kontakt z naturą.
Szwecja Południowa
W Szwecji mieszka ok. 9 milionów mieszkańców, z czego większość zamieszkuje południową część kraju. Skupieni są wokół większych miast rejonu: Malmo i Goteborga. Szwecja południowa ma bardzo wiele do zaoferowana nawet najbardziej wymagającym turystom
Szwecja Centralna
Region Szwecji centralnej graniczy od południa z Vastra Gotland i największym jeziorem kraju - Wener a od północy m.in. z regionem Jamtland.
Bośnia i Hercegowina
Bośnia i Hercegowina to kraj młody, o nieustalonym jeszcze do końca ustroju, choć tendencje skłaniają go ku demokracji. Pełna nazwa to Republika Bośni i Hercegowiny.
Dzień poza Londynem
Zamiast spędzać kolejny weekend w Londynie, narzekając na męczący miejski zgiełk...
Wielka Brytania w śródziemnomorskim wydaniu
Zawieszony między dwoma kontynentami i dwoma roszczącymi sobie do niego prawa krajami, jest jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc południowego wybrzeża Półwyspu Iberyjskiego.
Miasto dla wszystkich zmysłów
Salzburg, barokowy klejnot w sercu Europy, swą sławę zawdzięcza niepowtarzalnej kombinacji jedynej w swoim rodzaju zabudowy architektonicznej z pięknym, naturalnym, alpejskim otoczeniem.
Niepełnosprawni zwiedzają Niemcy
Podróże dla niepełnosprawnych teraz już nie są odwiecznym problemem. Każdy może wybrać się w bezpieczną podróż niezależnie od jego sprawności, wieku lub chorób. Nie ma żadnych ograniczeń. Wystarczy tylko chcieć
Styria: Rodzinny urlop par excellence!
Tam, gdzie podoba się dzieciom, również ich rodzice są szczęśliwi. Styryjczycy wiedzą to nie od dziś. W końcu w każdym z nich bije wielkie zielone serce, tak charakterystyczne dla tej krainy.
Makowa wioska
Ta mała wioska na terenie Waldviertel to prawdziwe makowe zagłębie: mieszkańcom Armschlag udało się nawet opatentować własną odmianę maku, zwaną Waldviertler Graumohn.
Wiedeń - metropolia europejskiej klasy
Imponująca oferta kulturalna, niesamowite atrakcje turystyczne oraz sympatyczny nastrój wiedeńskich kawiarenek i lokali Heuriger sprawiają, że Wiedeń cieszy się sympatią całego świata.

Strony