Reklama

Bauhaus University Weimar może pochwalić się tytułem "najlepszego międzynarodowego uniwersytetu 2011" w Niemczech. Rok temu uczelnia zajęła pierwsze miejsce w tej międzynarodowej konkurencji.

Zwycięska uczelnia przekonała jury swoim wyraźnym międzynarodowym podejściem. 60 procent niemieckich studentów wyjeżdża za granicę, 15 procent studentów i 9 procent nauczycieli pochodzi z zagranicy, 40 procent z wykładów i seminariów, kursów odbywają się w języku obcym.
Jury było szczególnie pod wrażeniem pomysłowości uczelni w tworzeniu nowych formatów oraz promowaniu komunikacji międzykulturowej. Bauhaus Univerity został wybrany z pośród 28 uczestników przez jury złożone z nauczycieli akademickich i menedżerów wyższych.

Bauhaus University Weimar to mały uniwersytet z wielką tradycją i imponującym profilu twórczej. Tutaj około 4.000 studentów może wybierać z szerokiej oferty i  ponad 30 kursów. Zakres obejmuje sztukę, design, projektowanie stron internetowych, komunikacji wizualnej, projektowania, multimediów, mediów, kultury, architektury, budownictwa, inżynierii materiałowej, technologii przetwarzania, Środowiska i Gospodarki.

Źródło: www.uni-weimar.de

Daria Kania

Państwo: 
Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.