Reklama

Zwolniony z polskiej telewizji producent będzie pracować w rosyjskim centrum

Producent Marek Czunkiewicz, który został zwolniony z polskiego kanału TVP po przeproszeniu ministra kultury Federacji Rosyjskiej Władimira Medinskiego, przyjął ofertę pracy w Centrum Rosyjsko-Polskiego Dialogu i Porozumienia, poinformował RIA Novosti w poniedziałek dyrektor centrum Jurij Bondarenko.

Wcześniej Medinski odwiedził Polskę z wizytą w Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu (27 stycznia 1945 roku oddziały Armii Czerwonej wyzwoliły nazistowski obóz zagłady Auschwitz). Podczas wywiadu na kanale TVP prowadząca Maria Przełomiec przerywała ministrowi, nie dawała mu odpowiedzieć na zadawane pytania i ostro przerwała rozmowę, gdy poruszono temat Armii Czerwonej nie dając Medinskiemu możliwości wypowiedzenia się.

Po skandalicznym wywiadzie Czunkiewicz wysłał do rosyjskiej ambasady w Polsce list z przeprosinami. Jak pisze Rzeczpospolita, powołując się na kierownictwo TVP, list z przeprosinami był osobistą inicjatywą producenta i nie stanowił oficjalnego stanowiska TVP. Następnie dyrektorzy kanału postanowił rozwiązać umowę z Czunkiewiczem.

 

Źródło: http://pl.sputniknews.com/polska/20160201/1967603/medinski-czunkiewicz-tvp.html

 

Państwo: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.