„SZ” o Polkach w Niemczech: To one wykonują tę robotę
Dziesiątki tysięcy Polek pracują w niemieckich gospodarstwach domowych na czarno.
Przedszkolanki w Niemczech potrzebne od zaraz
Żyjemy w czasach, w których rynek pracy zmienia się błyskawicznie. Dlatego jeśli mamy problemy ze znalezieniem zatrudnienia w Polsce, warto zacząć szukać go poza granicami naszego kraju. Tym razem szczęście może uśmiechnąć się do tych, którzy...
Opiekunki seniorów poszukiwane w Niemczech
O ile na Wyspach polską domeną jest sprzątanie, prace budowlane oraz gotowanie, o tyle w Niemczech Polacy – a właściwie – Polki najczęściej opiekują się starszymi osobami. W zależności od szacunków mówi się, że jest ich tam od 50 do 100 tysięcy...
Zarobki w Niemczech
W dzisiejszych czasach poszukując pracy nie ograniczamy się wyłącznie do rynku krajowego, ale wielu z nas-Polaków bierze pod uwagę możliwość zatrudnienia za granicą.
W Niemczech brak rąk do pracy. Potrzeba 500 tys. fachowców z różnych dziedzin
Aby niemiecka gospodarka mogła w pełni wykorzystać potencjał, powinna przyjmować co roku co najmniej 200 tys. specjalistów. W tej chwili firmy naszych zachodnich sąsiadów poszukują 500 tys. fachowców z różnych dziedzin.
Mity i prawda z prawa pracy
Zwolnienia z pracy są na porządku dziennym. Coraz częściej pojawiają się też idee co pracodawca może a czego nie. Nie wszystkie plotki krążące po korytarzach odpowiadają prawdzie.
Pierwszy e-poradnik dla poszukujących pracy w Niemczech
Work Express przygotowała poradnik przeznaczony dla osób samodzielnie poszukujących pracy w Niemczech.
Jak szukać pracy w Niemczech
Pozyskanie oferty z Ministerstwa Gospodarki i Pracy, informacje na temat dostępnych ofert można uzyskać na stronie internetowej http://www.praca.gov.pl lub w wojewódzkich i powiatowych urzędach pracy.
Niemcy czy Holandia?
Po otwarciu niemieckiego rynku pracy wielu Polaków zatrudnionych dotychczas w Holandii zastanawia się, czy nie spróbować szczęścia za Odrą.
Poradnik dla szukających pracy w Niemczech
Jeśli samodzielnie szukasz pracy w Niemczech lub za pośrednictwem agencji, przygotuj się rzetelnie do zadania, przeczytaj to uważnie i odważnie zdobywaj świat.
Stawka 5-6 euro na godzinę to żenada
Według niemieckich ekonomistów, aby utrzymać obecne tempo rozwoju Niemcy powinny co roku pozyskiwać 300-400 tysięcy imigrantów.