Praktyczne wskazówki przydatne w Twoim domu
W tym artykule przedstawimy 9 kroków niezbędnych do utrzymania ładu i harmonii w twoim domu.
Zasiłki na dziecko w Polsce a w Niemczech
Zasiłek rodzinny to temat, który szczególnie interesuje nie tylko każdego rodzica, ale także każdą przyszłą matkę i ojca planujących założenie rodziny. Niż demograficzny okazuje się prawdziwą zmorą naszych czasów nie tylko w Polsce, ale i w Europie
Skuteczne sposoby na przeziębienie i grypę
Za oknem, choć nie jest mroźno, czeka na nas wielu "nieprzyjaciół" w postaci nieprzyjemnych wirusów. Trzeba się nieźle namęczyć, żeby w tym chłodniejszym sezonie uniknąć kataru, kaszlu i gorączki. Zobacz jak się bronić...
8 niezbędnych formalności po porodzie
PESEL, meldunek, ubezpieczenie - są sprawy, które koniecznie trzeba załatwić po narodzinach dziecka. Jak i kiedy to zrobić?
6 najczęstszych pytań o becikowe. Sprawdź, jak zmieni się becikowe w 2013 roku.
Od stycznia 2013 roku becikowe przysługuje w kwocie 1000 zł na każde nowo narodzone dziecko i jest uzależnione od dochodów rodziny. Nowe przepisy obejmą rodziny, w których dochód na osobę nie przekroczy 1922 zł netto miesięcznie.
Od 1 lipca zmiany w świadczeniach pielęgnacyjnych
MPiPS przypomina, że od 1 lipca zmieniają się zasady przyznawania świadczeń pielęgnacyjnych - prawo do nich będą mieli tylko rodzice i najbliżsi krewni dzieci niepełnosprawnych. Zarazem wygasają decyzje w tej sprawie wydane przed końcem zeszłego roku
Dziecko w samolocie. Co można, a co trzeba...
O ile w przypadku podróżujących dorosłych tanie linie lotnicze sprawdzają się doskonale, o tyle gdy na pokład samolotu zabieramy dzieci, sprawa zaczyna się komplikować. W gąszczu indywidualnych procedur poszczególnych linii łatwo się pogubić...
Becikowe w 2013 roku - zmiany! Nowe kryterium dochodowe
"Becikowe 2013 nie dla najbogatszych" - to najogólniejsze stwierdzenie, jakie może opisywać zmiany w przyznawaniu tego świadczenia rodzicom od nowego roku.
„Rytuał przejścia” we dwoje?
Setki komentarzy. Skrajne emocje. Czasem dyskusja z argumentami, czasem zdania przepełnione wyzwiskami i wulgarnymi określeniami oponentów.
Tabletki antykoncepcyjne lekiem na trądzik?
Coraz więcej lekarzy dermatologów na dosyć powszechną chorobę skóry, jaką jest młodzieńczy trądzik, przypisuje młodym nastolatkom tabletki antykoncepcyjne. To już nie są pojedyncze przypadki, ale coraz częstszy sposób postępowania przez lekarzy.
Ułatwienia dla żłobków
Rząd przyjął w czwartek projekt ustawy ułatwiający gminom oraz osobom prywatnym zakładanie żłobków i klubów dziecięcych. Dzięki nowym przepisom ma się zwiększyć liczba instytucji opieki nad dziećmi do lat 3.
Pakiet rodzicielski
Rząd przyjął w czwartek pakiet ustaw, które mają ułatwić godzenie opieki nad dziećmi z pracą zawodową. Jedna z nich zakłada wydłużenie urlopu macierzyńskiego do roku.
Jak wyrobić dowód osobisty dla dziecka
Zgodnie z polskimi przepisami małoletni obywatele mają prawo do posiadania dowodu osobistego....
Paszporty dla dzieci - nowe przepisy
Od 11 września 2012 zmianie uległy przepisy paszportowe dotyczące dzieci od 0 - 13 roku życia. Paszporty wydawane dzieciom poniżej 5 roku życia będą ważne przez 5 lat. Do tej pory dokumenty te były ważne tylko rok.