Kredyty dla firm z gwarancją de minimis. Zobacz raport
Aby firma mogła dostać kredyt w banku, musi przedstawić zabezpieczenie. Co zrobić, jeżeli przedsiębiorca potrzebuje większej kwoty, a nie ma wystarczającego dla banku zabezpieczenia? W takiej sytuacji może skorzystać z kredytów z zabezpieczeniem...
Skąd wziąć unijne dotacje? Firma na starcie.
Nawet 40 lub 50 tysięcy złotych można uzyskać na start firmy?. Do wykorzystania są dotacje z urzędu pracy, UE lub w ramach kredytu na start. W ciągu najbliższych miesięcy zostaną uruchomione kolejne środki z nowego budżetu unijnego.
Firma młodych ludzi - warta polecenia
Firma M@D stolarstwo znajdująca się pod adresem internetowym www.meblerokietnica.pl zajmuje się zabudową wszelkich wnęk oraz projektami mebli zarówno pod zabudowę jak i wolno stojących.
Mat-Majster czeka na Ciebie
Firma Mat-Majster istnieje od 1996 roku. Stale się rozwija i poszerza swój asortyment, aby spełnić oczekiwania swoich klientów. Sprzedawcy dysponują dużym doświadczeniem i chętnie doradzają. Sklep stawia na nowoczesne rozwiązania informatyczne oraz..
Czy polski rząd wspiera przedsiębiorczość?
Jak wiadomo, pracownicy chcieliby zarabiać jak najwięcej. Czasem dochodzi do konfliktu interesów, który porównać można z sytuacją, gdy kupujący dyktują warunki sprzedawcy, nie licząc się z jego kosztami.
Podkarpacie: utrzymała się tylko część firm powstałych z dotacji
Zaledwie ok. 40 proc. firm trwa dłużej niż rok, dwa. Pozostałe 60 proc. znika z rynku. Niestety, nikt nie wie, który z tych biznesów, na etapie rejestracji, okaże się strzałem w dziesiątkę. Mimo wszystko warto działać na tym polu.
Upadłość - procedury krok po kroku
Na wskutek kryzysu czy złych decyzji biznesowych niejedna firma jest zmuszona do stawienia czoła upadłości. Jak wygląda procedura upadłościowa? Których formalności trzeba dopilnować?
Jednoosobowa działalność gospodarcza. Krok po kroku jak założyć własną firmę
Coraz więcej Polaków bierze sprawy w swoje ręce i zakłada firmy. Część jest do tego zmuszana przez pracodawców, dla których pracowała na etacie. Część chce uciec od etatu i samodzielnie kreować swoją biznesową przyszłość.
Do 8 sierpnia można składać wnioski o dotacje na zakładanie i prowadzenie żłobków
Do 8 sierpnia Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przyjmuje wnioski o dotacje na zakładanie lub prowadzenie żłobków bądź innego typu placówek opieki nad małymi dziećmi.
Zatrudnianie bezrobotnych 50+ korzystne dla pracodawców
Bezrobotni powyżej 50. roku życia to grupa osób znajdujących się w szczególnej sytuacji na rynku pracy. Ich wiek często jest dla potencjalnych pracodawców podstawową barierą w zatrudnieniu.W celu aktywizacji zawodowej tej grupy...
Zaległe pensje to w Polsce wciąż wielki problem
Niewypłacanie lub nieterminowa wypłata wynagrodzeń to nadal plaga - wynika z kontroli przeprowadzonych przez Państwową Inspekcję Pracy. Tylko w ubiegłym roku nieprawidłowości stwierdzono u blisko 3 tysięcy skontrolowanych pracodawców.
Kreatywne wizytówki
Karta biznesowa to już nie tylko kawałek papieru z twoimi namiarami. Dziś wygląd wizytówki daje już pierwsze wrażenie o jakości twoich usług. Kreatywna, przyciągająca, zawierająca podstawowe dane, ale też zapadająca w pamięć. Co zrobić, aby...
Tysiące firm oszukanych przez fałszywe rejestry. Prokuratura wkracza do akcji
Ponad 900 tys. zł wpłynęło na konto firmy, która założyła Krajowy Rejestr Informacji o Przedsiębiorcach. KRIoP przekonywał przedsiębiorców, że aby znaleźć się w jego bazie, trzeba zapłacić 110 zł. Co najmniej dwa tysiące firm wpłaciło po 200 zł
Jak zarządzać talentami?
Wiele firm zadaje sobie pytanie: jak zadbać o swych najlepszych pracowników? Jak zmotywować ich do jeszcze efektywniejszej pracy i skłonić do podejmowania coraz trudniejszych wyzwań? Jeśli się to uda – korzyść odniosą obie strony.
Opodatkowanie podatkiem VAT.
Bardzo ważną sprawą jest upewnienie się, czy podejmowana działalność podlega opodatkowaniu podatkiem VAT. Niektóre rodzaje działalności gospodarczej są zwolnione z podatku VAT na podstawie art.44 Kodeksu VAT.
Przedsiębiorco, nie dostałeś kredytu? To twoja wina!
Nieprawdą jest, że banki nie udzielają kredytów dla prowadzących działalność gospodarczą. Nieprawdą jest też, że - nawet w prostej sytuacji - negatywna decyzja kredytowa to zawsze wina banku.
DAD i inne firmy, które żerują na nieostrożnych przedsiębiorcach
Jaki świetny pomysł na biznes. Dochodowy, niezbyt męczący. I prawie całkiem legalny. Ale najpierw trzeba wymyślić nazwę. To może Polski Rejestr Internetowy (PRI)?
Ochrona dobrego imienia firmy
Dobra osobiste osób prawnych - na jakiej podstawie można ich dochodzić?
Kredyt na rozpoczęcie działalności w praktyce nie do uzyskania
Aby dostać z banku kapitał na uruchomienie biznesu, nie wystarczy zabezpieczenie hipoteczne - trzeba mieć wiarygodne gwarancje spłaty kredytu. Niewielu nowych przedsiębiorców jest w stanie spełnić te wymagania.
Auto firmowe bardziej opłacalne od prywatnego
Zakup samochodu firmowego jest zwykle bardziej opłacalny dla przedsiębiorcy niż korzystanie z prywatnego auta do prowadzenia działalności gospodarczej.

Strony