Paweł Deląg, czyli Wiktor Górski z "Komisarza Aleksa", zachwala komfortowe warunki pracy jakie ma w Rosji!
Paweł Deląg od kilku już lat jest gwiazdą rosyjskich produkcji. Nie wszystkim w Polsce się to podoba... ostatnio nawet jeden z tygodników nazwał go zdrajcą i zamieścił na okładce zdjęcie aktora w mundurze sowieckiego oficera.
Z TWARZĄ POP-IDOLA
„Edith Minturn Sedgwick, piękna artystka i aktorka; znana z tego, że podpaliła cały świat. Była przyjaciółką każdego, kogo spotkała, tworząc chaos i wrzawę. Tyle razy rozwiedziona co poślubiona, zostawiła po sobie jedynie dobre wspomnienie”
Django – nowy western z dawnych lat
Django to western Quentina Tarantino, który nominowany był do tegorocznych Nagród Akademii Filmowej, m. in. w kategorii najlepszy film.
Recenzja filmu "Jackpot"
Na hasło „czarna komedia” większość rzuci nazwiskiem Tarantino lub innym czysto amerykańskich. Okazuje się jednak, że nie tylko Hollywood ma coś do powiedzenia w tym gatunku filmowym.
„Supermarket” – zło czai się w sklepie
Pokazywany w konkursie głównym 37. Gdynia Film Festiwal „Supermarket” właśnie wszedł na ekrany kin. Obraz swoim nazwiskiem firmuje reżyser Maciej Żak oraz Marian Dziędziel, jeden z najwybitniejszych polskich aktorów.
Madagaskar3
Uwielbiane przez cale rodziny zwierzaki powrócą z nowymi przygodami. „Madagaskar 2” bił w 2009 roku w Polsce rekordy popularności (ponad 700 tys sprzedanych biletów w ciągu...
Recenzja filmu „Rzeź”
Tytuł filmu może trochę przestraszyć: rzeź – mocne słowo. Lecz nie ma się czego bać, to nie horror, lecz komedia. Jedynym aktem jawnej brutalności jest wrzucenie komórki do naczynia z wodą. W nowym filmie Polańskiego ofiarą rzezi padają natomiast...
Recenzja filmu „Pianista”.
„Pianista” opowiada poruszającą historię życia wybitnego pianisty Władysława Szpilmana. Z racji żydowskiego pochodzenia w czasie II wojny światowej Szpilman trafia do warszawskiego getta.
Ocena filmu niemieckiego „Ostatnia miłość na ziemi”.
„Ostatnia miłość na ziemi”, produkcja z 2011 roku. Polskie tłumaczenie nie do końca przemyślane, dosłowne tłumaczenie może byłoby zbyt „suche”- „Perfect Sense”-„Doskonały rozsądek”.