Powrót do pracy po urlopie macierzyńskim
Poszukiwanie pracy po narodzinach dziecka może się okazać nie lada wyzwaniem.
CV po brytyjsku
Dobre, zgrabnie skonstruowane CV to połowa sukcesu w staraniu się o pracę w UK.
Porady w pisaniu brytyjskiego CV
Każdy, kto szuka pierwszej pracy bądź chce zmienić pracę na nową, musi stanąć przed...
Nowa infolinia ds. płacy i praw pracowniczych
Department for Business, Innovation and Skills Pracownicy o słabszej pozycji na rynku będą mogli zasięgnąć porad o swoich prawach...
Jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej
Jakiś czas temu podjęłaś decyzję – zmieniam pracę! Odbyłaś żmudny proces zastanawiania się jaką pracę chcesz wykonywać...
Czym jest i jak ubiegać się o NIN (National Insurance Number
Jeśli pracujesz legalnie, część twoich zarobków będzie pobierana na rzecz opłacania podatku od dochodu (Income Tax) oraz ubezpieczenia społecznego National Insurance.
Bezpieczeństwo w pracach wysokościowych
W Polsce jest inaczej. Tam, jeśli potkniesz się lub przewrócisz w pracy, w najlepszym razie ktoś poda ci pomocną rękę, a w najgorszym powie, żebyś bardziej uważał. Zamiast odszkodowania dostać możesz co najwyżej salwę gromkiego śmiechu.
Przed wyjazdem do Wielkiej Brytanii
Kilka praktycznych rad, które prezentujemy poniżej na pewno pozwolą uniknąć przykrych niespodzianek jakie czekają na przyszłych adeptów pracy za granicą. Wszyscy specjaliści radzą aby do wyjazdu za granicę przygotować się będąc jeszcze w kraju.
Popilnuję ale za pieniądze czyli „podziemne” polskie opiekunki
Pani Alina zaprowadza do szkoły moją córkę od dwóch lat, bo ja rano pracuję. Nie dałabym rady, zaczynam o 8.00 – opowiada Krysia, mama 9-letniej Zosi. We wrześniu Pani Alina zażądała ode mnie pieniędzy. Chce 5 funtów za godzinę.
Etaty czekają, a chętnych do pracy nie widać
Szefowie firmy z Coventry nadal są zdumieni. W mieście, gdzie zarejestrowanych jest ponad 10 tys. bezrobotnych, na ich ogłoszenie o pracy dla 20 osób na razie odpowiedziały… dwie.