Pamiątki z Włoch
Italia – marzenie każdego. Nietrudno nie zgodzić się z twierdzeniem, że jest to najpiękniejszy kraj w Europie. Przywiozłam stamtąd różne pamiątki. Z Asyżu pięknie malowaną ceramikę. Polecam!!! Bardzo miły właściciel, od którego dowiedziałam się(...)
Spotkanie z Italią
ITALIA – każdy, kto był tam chociaż raz, nie zapomni widoków nigdy. Przy każdej możliwej okazji będzie chciał tam powrócić – w myśl słów piosenki Zbigniewa Wodeckiego: „Lubię wracać w strony, które znam po wspomnienia zostawione tam”.
Przewodnik turystyczny po Belgii
Królestwo Belgii jest bardzo chętnie odwiedzane przez turystów. Państwo to często jest celem podróży, ale równie dużo osób zwiedza je tranzytowo. Najwięcej gości pochodzi z Holandii, Niemiec, Francji i Anglii.
Jak wyjechać do Paryża
Wiele osób chciałoby zobaczyć Paryż, jednak wydaje się, że ceny są zbyt wysokie. Za hotele trzeba zapłacić krocie, a język jest za trudny (Francuzi niechętnie mówią po angielsku). Nie musi tak być. Paryż jest taki, jak go przedstawił Woody Allen(...)
Kierunek Czechy
Czechy są krajem atrakcyjnym turystycznie. Co roku odwiedzane są według nieoficjalnych danych przez 25-30 milionów osób. Większość z tej liczby przejeżdża przez kraj tranzytem. Najwięcej turystów pochodzi z Niemiec, Austrii, Polski, Słowacji(...)
Na wakacje do Belgii
W Belgii najważniejszymi ośrodkami ruchu turystycznego są największe i zabytkowe miasta (Bruksela, Antwerpia, Gandawia, Bruggia, Liege, Leuven, Tournai), wybrzeże morskie (Ostenda) i Ardeny. Pod względem historyczno – kulturowym można wyróżnić...
Norwegia, Szwecja, Dania i Finlandia. Największe atrakcje Skandynawii w pigułce
Skandynawia idealnie nadaje się na romantyczny wyjazd w dwoje, wyprawę rowerową ze znajomymi, rejs w gronie najbliższych, spokojny urlop z gromadką małych urwisów czy samotną podróż. Przedstawiamy hity Skandynawii w pigułce...
Kauppatori - targ rozmaitości
Kauppatori, czyli plac Targowy ma dość niezwykłe położenie jak na serce Helsinek - na jego południowym krańcu znajdują się przystanie, z których można popłynąć na wyspy usytuowane w pobliżu stolicy Finlandii, a także o wiele dalej...
Helsinki Finlandia. Ciekawostki
Helsinki nie oferują turystom oszałamiających zabytków, ale uroda i żywiołowa atmosfera tego pięknego portowego miasta rekompensują ten brak z nawiązką.
Fenomen "bezpłatnych" wycieczek
W ostatnich latach, bezpłatne wycieczki po miastach stały się popularnym sposobem na zwiedzanie. Vicky Baker przygląda się rozwojowi zjawiska w kraju i wybiera 6 miejsc z całego świata, które można zwiedzać bezpłatnie.
Sylwester w Salzburgu
Rodzinne miasto W.A. Mozarta zawsze wita Nowy Rok z wielkim rozmachem. Stare Miasto zaprasza wszystkich, którzy nie zaplanowali inaczej tego wieczoru, na wielką zabawę sylwestrową. Wystarczy ciepło się ubrać, zabrać przyjaciół i przyjść.
Jak na narty to tylko do Norwegi!
Rozpoczął się sezon narciarski. Niedługo ferie zimowe. To dobry czas aby pomyśleć nad wyjazdem na narty. Popularnością cieszy się Norwegia.
Przerwa w wielkim mieście. Wypady weekendowe
Kilkudniowe wypady do europejskich miast na zakupy, wieczór kawalerski czy zwiedzanie muzeów to coraz bardziej popularna forma wyjazdowa. Dla osób, które preferują krótkie wyjazdy i intensywne zwiedzanie, dobrym rozwiązaniem jest...
Nietypowe trasy do Polski. Co zobaczyć po drodze
Do Polski podróżujemy na ogół samolotem albo autem. Wiele osób zapomina, że są alternatywne trasy do Polski. Zboczenie z drogi albo zaplanowanie jednego dodatkowego dnia umili nam podróż i pozwoli zwiedzić nieznane nam dotąd miejsca w Europie.
I w Niemczech, Polak może się świetnie bawić!
Obojętnie czy przyjedziesz z przyjaciółmi, z klasą, czy z klubem sportowym – Niemcy czekają z niezliczonymi wspaniałymi miastami i fascynującymi krajobrazami. Czy będą to zakupy, kultura, nocne życie, czy aktywny wypoczynek...
Wyspiarski Bałtyk
Na piękną wyspę nie zawsze trzeba wybrać się daleko. Na Bałtyku też ich trochę jest i choć termometry nie pokazują tam aż 50 stopni Celsjusza to są one równie urokliwe.
Odpoczynek w Niemczech!
Niemcy oferują najlepsze warunki dla spędzenia urlopu wspólnie z rodziną. Ciekawe cele wycieczek, takie jak parki rozrywki, rycerskie zamki, muzea i parki wodne, bezpośredni kontakt z przyrodą w parkach narodowych lub aktywność sportowa...
Autostopem po Niemczech, czyli świetna rozrywka gwarantowana!
Obojętnie czy przyjedziesz z przyjaciółmi, z klasą, czy z klubem sportowym – Niemcy czekają z niezliczonymi wspaniałymi miastami i fascynującymi krajobrazami. Czy będą to zakupy, kultura, nocne życie, czy aktywny wypoczynek...
Pierwszy narciarski weekend w tym sezonie.
Choć oficjalne otwarcie sezonu narciarskiego zaplanowane jest za tydzień, 15 grudnia na Polanie Szymoszkowej, to zima dopieściła narciarzy w tym roku wyjątkowo wcześnie i duża ilość wyciągów rusza już w ten weekend!
Samolotem na narty do Salzburga
Mamy dobrą wiadomość dla osób planujących swój zimowy urlop w Austrii. Bezpośrednie loty z Warszawy i Gdańska do Salzburga to nowość na mapie połączeń Eurolotu. W Alpy przewoźnik zabierze pasażerów od 1 grudnia. Bilety można już rezerwować na stronie

Strony