Słowacja - opłaty za autostrady
Na Słowacji korzystanie z autostrad i niektórych dróg szybkiego ruchu jest płatne. W 2016 roku ceny winiet i innych opłat drogowych na Słowacji nie wzrosły, ale klasyczne winiety naklejane na szybie samochodu zastąpiły winiety elektroniczne.
Portugalia - opłaty za autostrady
W Portugalii korzystanie z autostrad i niektórych dróg szybkiego ruchu jest płatne. Prezentujemy aktualne ceny opłat drogowych w 2016 r. w Portugalii.
Podrobione winiety drogowe w Czechach! Wysokie kary dla kierowców
Uwaga kierowcy wyjeżdżający do Czech! W sprzedaży znalazły się podrobione winiety. Za ich używanie grożą drakońskie kary.
Norwegia - opłaty za autostrady
W Norwegii korzystanie z autostrad i dróg szybkiego ruchu jest płatne. Prezentujemy aktualne ceny winiet i opłat drogowych w Norwegii w 2015 roku.
Hiszpania - opłaty za autostrady
W Hiszpanii korzystanie z autostrad i niektórych dróg szybkiego ruchu jest płatne. Prezentujemy aktualne ceny opłat drogowych w Hiszpanii w 2015 r.
Francja - opłaty za autostrady
We Francji korzystanie z autostrad i dróg szybkiego ruchu jest płatne. System opłat na francuskich autostradach polega zazwyczaj na pobieraniu opłaty przy wyjeździe z płatnego odcinka.
Bułgaria - opłaty za autostrady
W Bułgarii korzystanie z autostrad i niektórych głównych dróg jest płatne. Prezentujemy aktualne ceny winiet autostradowych i wysokości innych opłat drogowych w Bułgarii w 2016 r.
Austria - opłaty za autostrady, winiety
W Austrii korzystanie z autostrad i dróg szybkiego ruchu (również na terenie miast) jest płatne. Prezentujemy aktualne ceny winiet i wysokości innych opłat drogowych w Austrii, które w 2016 r. nieznacznie wzrosły.
Co nowego na przejściu dla pieszych?
Sejmu uchwalił właśnie nowelizację Ustawy o Ruchu Drogowym. Zmianie uległy zasady pierwszeństwa w korzystaniu z przejść dla pieszych. Dotychczasowe zasady mówią jednoznacznie, że pieszy będący już na pasach ma pierwszeństwo przed pojazdami.
Propozycja portalu españaescultura na wycieczkę po Walencji
Na brzegu Morza Śródziemnego czeka na Ciebie "miasto światła" – Walencja. Znajdziesz tu cudowne plaże, zasmakujesz tradycyjnej paelli, zachwycisz się awangardową architekturą ze słynną Ciudad de las Artes y las Ciencias.
Kilka wskazówek przed pobytem w Italii
Rozporządzeniem włoskiego ministerstwa kultury od 1 lipca 2014 zostały wprowadzone następujące zmiany (według najnowszych doniesień z „La Repubblica”):
Służba zdrowia w Belgii
W Belgii zadania naszego NFZ pełnią organizacje pozarządowe–fundusze wzajemne. Otrzymują one od państwa refundację świadczeń zdrowotnych i są ich dystrybutorami. Istnieją dwa systemy ubezpieczenia zdrowotnego: jeden dla osób zatrudnionych, a drugi...
Opieka zdrowotna w Czechach
W Republice Czeskiej funkcjonują, podobnie jak w Polsce, państwowe i prywatne zakłady opieki zdrowotnej. Większość z nich zawiera umowę z zakładem ubezpieczeń o świadczeniu i finansowaniu usług medycznych. W ramach umowy z pacjentom zapewnia się(...)
Kilka słów o komunikacji w Stargardzie Gdańskim
Linia, którą przyjechaliśmy, mimo że obecnie jest linią lokalną, w latach 1920-1939 była bardzo ważnym szlakiem międzynarodowym. Sprawa tej linii, a także równoległej do niej drogi krajowej nr22 była oficjalną przyczyną ataku hitlerowskich Niemiec...
Latające gangi rabują Europę
Latają tanimi liniami do europejskich miast, tam popełniają przestępstwo, po czym za kilka godzin wracają do swojego kraju - tak coraz częściej działają gangi z Europy Wschodniej.
Duńska opieka medyczna
Oczywiście przed wyjazdem do Danii należy zaopatrzyć się w kartę EKUZ, która stanowi poświadczenie, że dana osoba w pełni korzysta ze świadczeń zdrowotnych w ramach systemu ubezpieczenia społecznego w swoim kraju.
Podróżowanie po terenie Belgii
Informacje dotyczące ograniczeń prędkości, wysokości mandatów, poziomu dopuszczalnej ilości alkoholu we krwi.
Nawet 23 zł prowizji za wypłatę z zagranicznego bankomatu
Z danych zebranych przez Expandera wynika, że najwięcej, bo aż 23 zł, za wypłatę równowartości 500 zł muszą płacić klienci Getin Banku. Klientom Banku BPH najbardziej nie opłaca się z kolei dokonywanie wypłat niewielkich kwot.
Namiotowy hotel to podróżowanie bez komarów
W przędzalni w Orimattila jest hotel, w którym śpi się w namiotach. Ideą hotelu-namiotu jest umieszczenie w starej fabryce miejsc noclegowych małym kosztem.
Powstanie nowe lotnisko Londynu?
Po raz kolejny rozgorzała debata wokół budowy nowego lotniska. Dzisiaj Boris Johnson zaprezentował listę trzech lokalizacji, na których powstałby port lotniczy obsługujący brytyjską stolicę.

Strony