Czesi najbardziej szanują lekarzy i pielęgniarki, a najmniej posłów
Za najbardziej prestiżowy zawód Czesi nadal uważają zawód lekarza, za nim naukowca i pielęgniarki. Z drugiej strony, najmniejszym szacunkiem darzą posłów, niewiele lepiej niż oni skończyły takie zawody jak sprzątaczka i ksiądz.
Zatrudnianie samobójców. Weterynarze odbierają sobie życie trzy razy częściej
To, co początkowo wydawało się zawodem marzeń, z czasem staje się koszmarem, a wyśniona kariera weterynarza kończy się samobójstwem. To właśnie weterynarze odbierają sobie życie trzy razy częściej niż reszta populacji. W Czechach prawie połowa
7 powodów dlaczego warto pracować w wakacje
Nadeszło lato, z nim wakacje. Wielu młodych ludzi po maturze czy w trakcie studiów chce wypocząć, jednak zdecydowana większość postanawia iść do pracy na czas wakacji. Dlaczego warto podjąć ten wysiłek, kiedy inni wypoczywają?
Gdzie jest praca? Wszyscy słyszeli, nikt nie widział
Pracodawcy wciąż narzekają, że nie ma chętnych do pracy. My - że nie ma dobrych ofert. Jednocześnie cały czas słyszymy, że w końcu nastał czas pracownika. Że to my możemy wreszcie dyktować warunki. Dlaczego więc praca jest, a jednocześnie jej nie ma?
Polacy zarabiają najmniej! Jesteśmy niewolnikami Europy
Zagraniczni inwestorzy otwierają nowe zakłady i fabryki, wielkie korporacje kolejne oddziały...
12 zł za godzinę od stycznia 2017 roku
Minimalne wynagrodzenie w wysokości 12 zł za godzinę pracy na umowie zleceniu wejdzie w życie 1 stycznia 2017 roku - uzgodnili partnerzy społeczni w Radzie Dialogu Społecznego.
Wielka Brytania: Wchodzi w życie przepis o tzw. płacy godziwej
Od dziś w Wielkiej Brytanii wszedł w życie przepis o tzw. płacy godziwej, wynoszącej co najmniej 7 funtów i 20 pensów za godzinę.
Praca w Wielkiej Brytanii: Miasta, które przyciągają Polaków
W Wielkiej Brytanii nie brakuje miast przyciągających polskich imigrantów, w których mieszka i pracuje liczna rzesza naszych rodaków.
Dobrze płatne i przyszłościowe zawody, których nikt nie chce wykonywać
Wydawałoby się, że w czasie kryzysu każda oferta pracy gwarantująca wyższe niż przeciętne wynagrodzenie, będzie cieszyła się powodzeniem.
Sukces nie po znajomości
Bardzo często słyszy się, że pewne rzeczy tudzież stany można osiągnąć tylko dzięki znajomościom z wpływowymi ludźmi, którzy mogą pomóc nam osiągnąć nasz cel.
Sukces nie po znajomości
Bardzo często słyszy się, że pewne rzeczy tudzież stany można osiągnąć tylko dzięki znajomościom z wpływowymi ludźmi, którzy mogą pomóc nam osiągnąć nasz cel.
Polacy wolą pracować za granicą poniżej kwalifikacji, ale za lepsze pieniądze
Od czasu wejścia Polski do UE wciąż rośnie liczba Polaków wyjeżdżających do pracy za granicę.
Ponad 1,2 mln Polaków zdecydowanych na emigrację zarobkową
Z najnowszego raportu Work Service "Migracje zarobkowe Polaków" wynika, że odsetek osób rozważających emigrację zarobkową utrzymuje się na stałym wysokim poziomie.
Brexit byłby katastrofą dla polskiej migracji zarobkowej
Aktualną debatę ws. Brexitu z uwagą śledzą polscy migranci zarobkowi, którzy po rozszerzeniu UE szukali szczęścia w Wielkiej Brytanii.
Nienawidzisz swojej pracy? Zmień to!
Męczysz się w pracy? „Gazeta.ru” podpowiada, czym musisz się zająć, żeby to zmienić.
Brak równowagi między pracą a czasem wolnym zniszczy Ci zdrowie
Według ekspertów elastyczne godziny pracy mogą szkodzić pracownikom i wywołują nieodwracalne zmiany w psychice. Praca poza biurem lub w niepełnym wymiarze godzin prowadzi, oprócz rozstrojenia psychicznego, do izolacji i życiowej destabilizacji.
Życie agenta ubezpieczeniowego nie jest łatwe
Zdecydowanie się na rozpoczęcie działalności gospodarczej związanej z ubezpieczeniami jest jednocześnie spełnieniem ambicji o własnej firmie oraz szansą na ustabilizowanie pozycji finansowej.
Młody Polak zostaje milionerem
Robert Borny mając 33 lata, ma już bogate CV. Pracował nad komórkami macierzystymi w Japonii, w Austrii nad nanocząsteczkami, które niszczą wyłącznie chore komórki nowotworowe.
JAK SPRZEDAĆ SIĘ NA RYNKU PRACY (PIERWSZE ROZMOWY)?
Poniższy artykuł skierowany jest do osób stawiających pierwsze kroki na rynku pracy bądź dla tych, którzy chcieliby zmienić coś w swoim podejściu i zwiększyć szanse na zdobycie upragnionego stanowiska. Nie jest to poradnik w stricte tego słowa...
Własna firma – to proste!
Założenie własnej działalności może być alternatywą pracy na etat. Szczególnie dla młodych osób jest możliwością zarobienia pierwszych własnych pieniędzy i zdobycia bezcennego doświadczenia.

Strony