Praca w Wielkiej Brytanii: Miasta, które przyciągają Polaków
W Wielkiej Brytanii nie brakuje miast przyciągających polskich imigrantów, w których mieszka i pracuje liczna rzesza naszych rodaków.
Dobrze płatne i przyszłościowe zawody, których nikt nie chce wykonywać
Wydawałoby się, że w czasie kryzysu każda oferta pracy gwarantująca wyższe niż przeciętne wynagrodzenie, będzie cieszyła się powodzeniem.
Sukces nie po znajomości
Bardzo często słyszy się, że pewne rzeczy tudzież stany można osiągnąć tylko dzięki znajomościom z wpływowymi ludźmi, którzy mogą pomóc nam osiągnąć nasz cel.
Sukces nie po znajomości
Bardzo często słyszy się, że pewne rzeczy tudzież stany można osiągnąć tylko dzięki znajomościom z wpływowymi ludźmi, którzy mogą pomóc nam osiągnąć nasz cel.
Polacy wolą pracować za granicą poniżej kwalifikacji, ale za lepsze pieniądze
Od czasu wejścia Polski do UE wciąż rośnie liczba Polaków wyjeżdżających do pracy za granicę.
Ponad 1,2 mln Polaków zdecydowanych na emigrację zarobkową
Z najnowszego raportu Work Service "Migracje zarobkowe Polaków" wynika, że odsetek osób rozważających emigrację zarobkową utrzymuje się na stałym wysokim poziomie.
Brexit byłby katastrofą dla polskiej migracji zarobkowej
Aktualną debatę ws. Brexitu z uwagą śledzą polscy migranci zarobkowi, którzy po rozszerzeniu UE szukali szczęścia w Wielkiej Brytanii.
Nienawidzisz swojej pracy? Zmień to!
Męczysz się w pracy? „Gazeta.ru” podpowiada, czym musisz się zająć, żeby to zmienić.
Brak równowagi między pracą a czasem wolnym zniszczy Ci zdrowie
Według ekspertów elastyczne godziny pracy mogą szkodzić pracownikom i wywołują nieodwracalne zmiany w psychice. Praca poza biurem lub w niepełnym wymiarze godzin prowadzi, oprócz rozstrojenia psychicznego, do izolacji i życiowej destabilizacji.
Życie agenta ubezpieczeniowego nie jest łatwe
Zdecydowanie się na rozpoczęcie działalności gospodarczej związanej z ubezpieczeniami jest jednocześnie spełnieniem ambicji o własnej firmie oraz szansą na ustabilizowanie pozycji finansowej.
Młody Polak zostaje milionerem
Robert Borny mając 33 lata, ma już bogate CV. Pracował nad komórkami macierzystymi w Japonii, w Austrii nad nanocząsteczkami, które niszczą wyłącznie chore komórki nowotworowe.
JAK SPRZEDAĆ SIĘ NA RYNKU PRACY (PIERWSZE ROZMOWY)?
Poniższy artykuł skierowany jest do osób stawiających pierwsze kroki na rynku pracy bądź dla tych, którzy chcieliby zmienić coś w swoim podejściu i zwiększyć szanse na zdobycie upragnionego stanowiska. Nie jest to poradnik w stricte tego słowa...
Własna firma – to proste!
Założenie własnej działalności może być alternatywą pracy na etat. Szczególnie dla młodych osób jest możliwością zarobienia pierwszych własnych pieniędzy i zdobycia bezcennego doświadczenia.
Praca w call center – warto czy nie?
W dzisiejszych czasach szukając pracy, przeglądając oferty, często znajdujemy ogłoszenia typu: „Obsługa klienta, kontakt bezpośredni z klientem, możliwość szybkiego awansu, wysokie zarobki”. Czytając te ogłoszenia, nie dowiadujemy się z nich...
Rozmowa rekrutacyjna
Kilka informacji jak postępować podczas rozmów kwalifikacyjnych, aby zwiększyć swoją szansę na otrzymanie pracy.
Zostań tajemniczym klientem
Świat ciągle ewoluuje. Postęp technologiczny sprawia, że niektóre profesje przestają być potrzebne i część rzeczy niegdyś wykonywanych ręcznie przejęła produkcja masowa. Latarnik, budzik ludzki czy łapacz szczurów odeszły już do lamusa.
Ludzie obojętni na rzeczywistość, ale z wielkimi aspiracjami
Jak wielu takich znamy. Nr 1. „Ja to będę w jakiejś firmie pracować, tak wiesz, z językami i w ogóle, w korporacji jakiejś dużej.” Nr 2. „A ja to bym chciała w telewizji pracować.” I karierę robić, i sławę zdobyć, i fajną kasę zarabiać...
Belgijski rynek pracy
Zaletą belgijskiego rynku pracy są wysokie zarobki, niskie bezrobocie i stabilna sytuacja gospodarcza. Jednak podstawową barierą pozostaje język – trudny i w Polsce mało popularny. Na początek... formalności(...)
Praca we Francji – wszystko, co musisz wiedzieć
Coraz więcej osób wyjeżdża na Zachód w poszukiwaniu pracy i lepszego życia. Krajem przodującym w polskich upodobaniach ciągle są Niemcy, ale są i tacy, którzy zamiast germańskich landów wybierają kraj sera i winnych latorośli.
Niewidzialni
Jak świat wielki i szeroki ludzie od zawsze dążyli do doskonałości. Dla jednych jest to sport, praca nad sobą i swoimi słabościami, podnoszenie coraz wyżej zawieszonej poprzeczki swoich osiągnięć, a dla innych jest to pragnienie sukcesu(..)

Strony