Sceny z życia małżeńskiego
Chociaż tytuł recenzji sugeruje bergmanowską psychodramę, Fincher po raz kolejny prezentuje stylowy, trzymający w napięciu, thriller. Techniczna doskonałość filmu idzie w parze z dość złożoną i skomplikowaną historią małżeńskiego pożycia...
„Sprawozdanie z krainy deszczowców''
Twórczość literacka Johna le Carré stanowi pożywkę dla filmowców już od prawie pięciu dekad. Szpiegowskie opowieści Brytyjczyka, równie dobrze jak na kartach powieści sprawdzają się na celuloidowej taśmie. Ostatnią głośną adaptacją jego prozy był...
„Czerwony i niebieski” reż. Giuseppe Piccioni
Scenariusz filmu powstał na podstawie powieści Marca Lodiego pt. „Il rosso e il blu, cuori ed errori nella scuola italiana”. Jest to opowieść o uczniach ze szkoły średniej i ich nauczycielach, z dużą kulturą – trochę wzrusza, trochę bawi.
„La Grande Bellezza” – Film, który wzrusza
„Podróż to wielce pożyteczna rzecz, bo dzięki niej uruchamiamy wyobraźnię. Cała reszta to jedynie rozczarowania i znużenie. Nasza podróż jest podróżą całkowicie fikcyjną. I w tym tkwi właśnie jej siła. Biegnie ona od życia aż po śmierć.
Rodzina książęca przeciwna filmowi „Grace księżna Monako”
Dzieci księżnej Monako oskarżają Oliviera Dahana o zafałszowanie historii ich matki. Film będzie rozpoczynał 14 maja 67. Festiwal w Cannes. Dzieci księżnej Monako krytykowały film francuskiego reżysera opowiadającego historię ich matki(...)
Paweł Deląg, czyli Wiktor Górski z "Komisarza Aleksa", zachwala komfortowe warunki pracy jakie ma w Rosji!
Paweł Deląg od kilku już lat jest gwiazdą rosyjskich produkcji. Nie wszystkim w Polsce się to podoba... ostatnio nawet jeden z tygodników nazwał go zdrajcą i zamieścił na okładce zdjęcie aktora w mundurze sowieckiego oficera.
Z TWARZĄ POP-IDOLA
„Edith Minturn Sedgwick, piękna artystka i aktorka; znana z tego, że podpaliła cały świat. Była przyjaciółką każdego, kogo spotkała, tworząc chaos i wrzawę. Tyle razy rozwiedziona co poślubiona, zostawiła po sobie jedynie dobre wspomnienie”
5 pytań do Tomasza Wasilewskiego
W ramach „Polish Film Festival”,odbywającego się w dniach 03.10-12.12. 2013, polska jak i zagraniczna publiczność może zapoznać się z dziełami nowych twórców kinematografii. Festiwal jest o tyle niezwykły, że swoją działalność rozszerzył poza granice
Marion Cotillard i James Franco użyczą swoich głosów w animowanej wersji 'Małego Księcia'
Premiera amerykańskiej animowanej adaptacji opowiadania Antoine’a de Saint-Éxupéry’ego przewidywana jest na rok 2014. Castingi, przeprowadzone m.in. przez reżysera Marka Osborne’a, zakończyły się sukcesem.
Django – nowy western z dawnych lat
Django to western Quentina Tarantino, który nominowany był do tegorocznych Nagród Akademii Filmowej, m. in. w kategorii najlepszy film.
Recenzja filmu "Jackpot"
Na hasło „czarna komedia” większość rzuci nazwiskiem Tarantino lub innym czysto amerykańskich. Okazuje się jednak, że nie tylko Hollywood ma coś do powiedzenia w tym gatunku filmowym.
„Supermarket” – zło czai się w sklepie
Pokazywany w konkursie głównym 37. Gdynia Film Festiwal „Supermarket” właśnie wszedł na ekrany kin. Obraz swoim nazwiskiem firmuje reżyser Maciej Żak oraz Marian Dziędziel, jeden z najwybitniejszych polskich aktorów.
Recenzja francuskiego filmu ,,Silent Hill: Apokalipsa 3D”
,,Silent Hill: Apokalipsa” to francuski horror psychologiczny. Tło w tym filmie stanowi wesołe miasteczko. Film opiera się częściowo na mitach oraz okultyzmie.
Recenzja francuskiego filmu „Najświętsza Panienka, Koptowie i ja”
Film „Najświętsza Panienka, Koptowie i ja” jest historią o wykluczeniu i dziedzictwie kulturowym. Jest on nie tylko dokumentalnym dowcipem.
Recenzja francuskiego filmu „Uprowadzona 2”
Moim zdaniem film zatytułowany „Uprowadzona 2” został wykonany na nieco niższym poziomie, niż jego poprzednia część. Uważam, że do udanych scen można zaliczyć: pościgi w wąskich uliczkach, czy sceny parkowania.
Madagaskar3
Uwielbiane przez cale rodziny zwierzaki powrócą z nowymi przygodami. „Madagaskar 2” bił w 2009 roku w Polsce rekordy popularności (ponad 700 tys sprzedanych biletów w ciągu...
Ocena filmu niemieckiego „Ostatnia miłość na ziemi”
„Ostatnia miłość na ziemi”, produkcja z 2011 roku. Polskie tłumaczenie nie do końca przemyślane, dosłowne tłumaczenie może byłoby zbyt „suche”- „Perfect Sense”-„Doskonały rozsądek”.
Recenzja belgijskiego filmu „Na tropie Marsupilami”
Uwierzycie, że istnieje coś, co nie istnieje? Twórcy przeboju kinowego „Asterix i Obelix: Misja Kleopatra” powracają z nową komedią – „Na tropie Marsupilami”. Film stał się absolutnym hitem we Francji, bawiąc niemal 6 milionów widzów.
Recenzja filmu: „ Szczęśliwi ludzie: Rok w Tajdze.”
Wyobraźcie sobie świat bez prądu, bez telefonów, bez telewizji, bez podatków, gdzie ludzie są pozostawieni sami sobie, ale i bez żadnej urzędniczej kontroli. Mówimy o XXI wieku. Raj? Taki świat istnieje - znalazł go Werner Herzog...
Recenzja filmu „Rzeź”
Tytuł filmu może trochę przestraszyć: rzeź – mocne słowo. Lecz nie ma się czego bać, to nie horror, lecz komedia. Jedynym aktem jawnej brutalności jest wrzucenie komórki do naczynia z wodą. W nowym filmie Polańskiego ofiarą rzezi padają natomiast...

Strony