Gdzie Rzym, a gdzie Krym?
Jest u nas w Polsce takie powiedzenie jak w tytule. Reagujemy tymi słowami, gdy ktoś mówi o czymś o czym nie ma zielonego pojęcia. Tak właśnie jest teraz z wiedzą naszego społeczeństwa na temat tego co się dzieje i jak się żyje na Krymie.
Kukiz do HejtStop: "Pomożecie mi w walce z hejtem?"
Paweł Kukiz zorientował się chyba, że sugerowanie kobiecie, że powinna marzyć o byciu zgwałconą przez imigrantów, nie świadczy o nim najlepiej.
„Ofiarą wojny hybrydowej padło sądownictwo”
Aleksandr Bastrykin oskarżył zagraniczne sądy o naruszenie prawa międzynarodowego.
Martin Shkreli. Najbardziej znienawidzony człowiek w Ameryce
Martin Shkreli, biznesmen z branży farmaceutycznej, w 2015 roku podniósł ceny leku dla chorych na AIDS i raka o 5,5 tys. proc. Nie ma wyrzutów sumienia. Kongresmenów, który pytali go, jak się z tym czuje, wyśmiał.
Odsłonięto tablicę upamiętniającą początki Międzynarodowego Centrum Kultury
Tablicę upamiętniającą początki Międzynarodowego Centrum Kultury w Krakowie, którego utworzenie zapowiedział w 1990 r. na szczycie KBWE w Paryżu premier RP Tadeusz Mazowiecki, odsłonili Izabella Cywińska i prezydent miasta Jacek Majchrowski
Polacy w Kazachstanie
Już po raz siódmy – a drugi raz w tym roku – byłem w Kazachstanie. W tym jednym z dziesięciu największych państw świata mieszka bardzo liczna polska mniejszość. A może ściślej: mieszkają tam ludzie o polskich korzeniach. Ilu ich jest?
Komunistyczni kaci chlubą polskiej temidy. Sąd Najwyższy nierozerwalnie związany z PRL-em.
Pierwsi prezesi Sądu Najwyższego z czasu systemu komunistycznego, pod których okiem mordowano Żołnierzy Wyklętych, dziś trafili do galerii sławy portretów dumnie eksponowanych w gmachu SN.
Protest Polaków na Ukrainie
Katolicy dawnego Płoskirowa nie chcą moskiewskiej cerkwi na kościach swoich ojców. Wczoraj, w piątek 5 lutego br., zorganizowano w miejscowości Chmielnicki wiec, w którym udział wzięło ponad 400 osób.
11 lipca ma być Dniem Pamięci Męczeństwa Kresowian
Prawo i Sprawiedliwość złoży dziś w Sejmie projekt ustawy o ustanowieniu Narodowego Dnia Pamięci Męczeństwa Kresowian. Święto ma mieć charakter państwowy i jeśli ustawa zostanie przyjęta będzie obchodzone 11 lipca – w rocznicę Krwawej Niedzieli.
Hejnał grodzieński zabrzmiał w 530. rocznicę śmierci św. Kazimierza Królewicza
Nowa tradycja została zapoczątkowana dzisiaj w Grodnie z okazji Dnia Świętego Kazimierza. Z wieży kościoła pobernardyńskiego o godzinie 12.00 zabrzmiała melodia Arii z Kurantem z opery Stanisława Moniuszki Straszny Dwór.
Polacy Grodna w hołdzie Polakom – ofiarom stalinowskich represji politycznych
Kilkudziesięcioosobowa grupa działaczy Związku Polaków na Białorusi i działającego przy nim Stowarzyszenia Polaków – Ofiar Represji Politycznych na czele z prezes Haliną Jakołcewicz i prezesem ZPB Mieczysławem Jaśkiewiczem modliła się dzisiaj.
Andżelika Borys: Łukaszenka uważa nas za piątą kolumnę
Andżelika Borys, szefowa Rady Naczelnej Związku Polaków na Białorusi uważa, że rząd polski powinien częściej przypominać Aleksandrowi Łukaszence o prawach swoich rodaków.
IPN odnalazł sowieckie dokumenty o przebiegu obławy augustowskiej
Na stronach internetowych ministerstwa obrony Rosji historycy IPN odnaleźli dokumenty opisujące przebieg tzw. obławy augustowskiej – poinformował 9 lutego białostocki oddział Instytutu Pamięci Narodowej.
Aleh Trusau: „Kościuszko powinien mieć pomnik w Mińsku, najlepiej konny”
Wczoraj, w 270 rocznicę urodzin Tadeusza Kościuszki, bohatera narodowego Polski i Stanów Zjednoczonych Ameryki, ale nie Białorusi (!), w granicach której znajduje się obecnie jego mała ojczyzna, Towarzystwo Języka Białoruskiego im. Franciszka Skaryny
Szef MON wystąpił o awans generalski R. Kuklińskiego. "To wzór dla polskiej armii" - A. Macierewicz
Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz wystąpił dzisiaj do prezydenta Andrzeja Dudy o awans generalski dla pułkownika Ryszarda Kuklińskiego.
Będzie Ośrodek Badania Totalitaryzmów im. Witolda Pileckiego
To będzie rewolucja kopernikańska – przekonuje w rozmowie z tygodnikiem dr Magdalena Gawin, wiceminister kultury.
Brytyjka wstąpiła do ISIS dzięki pożyczce studenckiej
26-letnia Brytyjka, która poleciała do Syrii, by przyłączyć się do terrorystów z Państwa Islamskiego, kupiła bilet lotniczy dzięki pożyczce studenckiej.
Amerykanie ostrzegają: komunikacja w Niemczech jest niebezpieczna
Właściwie to Niemcy i Amerykanie tak bardzo się od siebie nie różnią – a nawet się przyjaźnią. Niemcy są dla Amerykanów nie tylko ważnym partnerem handlowym, ale również bliskim sojusznikiem w sprawach międzynarodowych oraz w interesach.
Według badań Zjednoczone Królestwo jest najlepszym miejscem, żeby umrzeć
Według badań oceniających opiekę geriatryczną w osiemdziesięciu krajach, Zjednoczone Królestwo jest najlepszym na świecie miejscem, w którym można umrzeć. Sporządzony przez Economist Intelligence Unit (EIU) raport ocenił Australię jako drugą...
„McDonald’s również w wersji eko”
W ofercie jest zaledwie 3 tygodnie – światowa premiera McDonald’s. Od początku października globalna sieć fast food, a przynajmniej ta w Niemczech, ma w ofercie burgery z mięsem ekologicznym, nazywane McB.

Strony