Reklama

 

Przelewy bankowe na terenie Austrii są szybkie i niezawodne, jednak nie odnosi się to niestety do przelewów międzynarodowych. Przelewy z i do Austrii mogą czasami trwać tygodniami. Jeżeli wynikną problemy, powinni Państwo wziąć pod uwagę następujące alternatywy.

SWIFT Przelew: jest jedną z najszybszych i najpewniejszych międzynarodowych metod, jeśli chodzi o przelewy der Society of Worldwide Interbank Financial Telecommunication (SWIFT).

Co to jest numer SWIFT ?

Kod SWIFT (ang. Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication - Stowarzyszenie na Rzecz Światowej Międzybankowej Telekomunikacji Finansowej) jest stowarzyszeniem zajmującym się wymianą informacji między bankami. Swoim zasięgiem obejmuje ok.7800 banków i instytucji i działa w 200 krajach. 

W praktyce oznacza to, że aby można było przelać na twoje konto pieniądze z zagranicy, z reguły trzeba podać numer SWIFT.

 Budowa kodu SWIFT

 

Kod SWIFT składa się z 8 znaków i w sposób unikalny identyfikuje dany bank. Czasami też mogą wystąpić kody 11 znakowe gdzie trzy znaki (powyżej 8) identyfikują dany odział banku. 

http://iban-swift.reklamastron.pl/swift-polskie.php

 

 

SWIFT przelew zostaje normalnie opracowany w ciągu kilku godzin. Teoretycznie pieniądze powinny być przelane na konto odbiorcy w ciągu 24 godzin. Ale w praktyce trwa to często dłużej. Opłaty za przelewy zmieniają się. Jeżeli macie Państwo kod SWIFT i Bic to wówczas przelew do kraju UE nie kosztuje więcej niż przelew krajowy.

Czek bankowy: mogą Państwo przesłać właściwie tylko przez wypełnienie, ponieważ wypłata na wypadek kradzieży zostanie wstrzymana. W Niemczech czeki bankowe nie są traktowane jako pieniądze w gotówce, ale muszą być zamienione.

Przelewy pieniężne: inną możliwością dla przelewów międzynarodowych są Moneygram i Western Union. Wiele agencji oferuje szybki i pewny przelew pieniężny jako tradycyjny przelew bankowy. Niestety opłaty za te usługi wynoszą od ok. 7 do 10 % za przelew. Używanie tego rodzaju przelewu jest proste i szybkie (trwa ok. 10 minut).

Paypal: Jeżeli są Państwo Amerykanami to powinniście używać ewentualnie systemu Paypal. Proszę sprawdzić w Internecie WWW.paypal.com. Chociaż system ten został rozwinięty dla transakcji Internetowych, to oferuje korzystną i opłacalną drogę dla transferów Euro-Dolar.

Import i eksport za gotówkę

Do Austrii mogą Państwo za gotówkę eksportować i importować duże ilości. Teoretycznie powinno się zgłosić każdą kwotę powyżej 12.500,00 €.

Zobacz podobne artykuły:

Jak otworzyć konto bankowe w Austrii?

Banki w Austrii

Państwo: 
Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
1 + 2 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.