Reklama

 

Austria ma jeden z najwyższych wskaźników recyklingu na świecie. Śmieci są starannie oddzielane od większości austriackich gospodarstw domowych. Ponieważ istnieją różnice regionalne w segregacji odpadów, należy w związku z tym skierować swoje kroki do urzędu gminy lub urzędu miasta. Nieprzestrzeganie przepisów dotyczących segregacji odpadów może prowadzić do monitoringu gospodarstwa oraz kary grzywny.

Makulatura: tu wrzuca się papier, kartony, gazety, katalogi, książki i czasopisma.

Szkło: musi zostać podzielone ze względu na jego kolor. Wyróżnia się szkło białe, zielone i brązowe. Ich zamknięcia (zakrętki, korki, pokrywki) należy zdjąć wcześniej - trafiają do żółtego pojemnika. Butelek zwrotnych nie wyrzuca się.

Opakowania z tworzyw sztucznych: do tego pojemnika wrzucane są opakowania z tworzyw sztucznych (butelki plastikowe, folie z tworzyw sztucznych, plastikowe ..., materiały kompozytowe (tetra, opakowania po kawie, kartony po mleku…), zakrętki z butelek i słoików.

Pojemniki metalowe: do nich należą opakowania z metalu (np. alufolie, puszki po napojach…), a nawet mniejsze kawałki złomu (przewody, naczynia, gwoździe i śruby). Duże metalowe przedmioty (piece, kuchenki, wanny) należy składać w recyklingu, w punktach skupu lub zawozić do tzw. 'Mistplatz' (tam składowane są odpady wielkogabarytowe, surowce wtórne i niebezpieczne).

Segregacja substancji zanieczyszczających: należy je składać oddzielnie, ponieważ mogą one poprzez niewłaściwą utylizację spowodować trwałe zniszczenie środowiska. Kategoria ta obejmuje baterie, akumulatory, świetlówki energooszczędne, leki, farby, pestycydy. Materiały te mogą być oddane do zakładu, w którym zostały zakupione, lub na składowisko odpadów niebezpiecznych.

Odpady organiczne do kompostownika: do kompostownika (w zależności od landu jest brązowy lub zielony) trafiają resztki owoców i warzyw, złuszcza owocowe, fusy z kawy i torebek herbaty, odpady ogrodowe i kuchenne wykonane z papieru.

Wszystko spoza powyższej listy musi trafić do pojemnika na pozostałe odpady: w zależności od landu, może być czarny lub szary pojemnik. Tu wyrzucamy np. ddpady, popioły i niedopałki, wyroby ze skóry, wyroby higieniczne, pieluchy ..

Tutaj znajdziesz więcej informacji dotyczących przeprowadzania właściwej segregacji śmieci:

 

Państwo: 
Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
2 + 1 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.