Reklama

© Österreich Werbung/ Rogner Bad Blumau

Ze stoku prosto do gorących źródeł termalnych? Nie ma nic przyjemniejszego! W Austrii ofert po hasłem nart i term nie brakuje. Wystarczy znaleźć ulubiony region i gotowe. Poniżej kilka podpowiedzi, gdzie szukać najciekawszych propozycji!

Austriackie termy znane są z przyjaznej atmosfery oraz z kompleksowej oferty zabiegów medyczno-terapeutycznych, indywidualnie dopasowanych programów fitness oraz odpowiedniego żywienia.

Pozwól sobie na chwilę beztroski, znajdź czas na moment przyjemności i naładuj akumulatory! Zaplanować pobyt w którejś z austriackich term lub oaz wellness - bogata oferta obejmuje odnowę biologiczną oraz zabiegi kosmetyczne, kuracje i zajęcia sportowe. Regiony termalne oferują ponadto szeroki wybór zakwaterowania na wysokim poziomie, od kwater agroturystycznych po luksusowe 5-gwiazdkowe hotele.

STYRIA

Styryjska kraina term leży na południowy wschód od Grazu i znana jest z łagodnego, prawie środziemnomorskiego klimatu oraz pagórkowatego krajobrazu. Serce regionu tworzy siedem ośrodków termalnych:

 • Terma lecznicza Bad Waltersdorf
 • Rogner-Bad Blumau
 • Terma rodzinna Loipersdorf
 • Centrum termalne i uzdrowiskowe Bad Gleichenberg,
 • Terma parkowa Bad Radkersburg,
 • Terma Nova w Köflach,
 • Aqualuxthereme w Fohnsdorf.

Termy i ośrodki uzdrowiskowe to jedynie część fantastycznej oferty rekreacyjno-wypoczynkowej. Łagodne wzgórza i górskie hale Styrii doskonale nadają się na piesze wędrówki, jazdę na rowerze i jazdę konną. Na posiłek warto udać się do któregoś z rustykalnych lokali Heurigen lub okolicznej gospody.

Termy w Styrii

KARYNTIA

Hotel termalny Ronacher w Bad Kleinkirchheim o powierzchni 2.500 m˛ posiada 5 basenów termalnych, wspaniały kompleks saun, farmę piękności, pięknie urządzone pokoje dla niepalących oraz pokoje dla amatorów golfa i zakochanych. Bleibergerhof to hotel 4-gwiazdkowy z wyśmienitą kuchnią. Oferuje wszystko, czego potrzeba dla zdrowia i pełnej radości życia - klasyczne kuracje, kąpiele termalne, medycynę holistyczną i komplementarną, programy thalaso i beauty. Nie zapominajmy jeszcze o dwóch obiektach: hotelu Thermenhof i Karawankenhof w Villach.
Podsumowując, w Karyntii znajdują się następujące obiekty:

 • Łaźnia Rzymska w Bad Kleinkirchheim,
 • Terma St. Katherein w Bad Kleinrichheim,
 • Therma Bad Bleiberg,
 • KÄRNTEN THERME w Warmbad-Villach.

Termy w Karyntii

ZIEMIA SALZBURSKA

Hotel Grand Park, jeden z wielu doskonałych hoteli termalnych i wellness w Bad Hofgastein, to raj dla miłośników rekreacji, przyrody, oraz koneserów uprawiających sporty, przede wszystkim dla graczy w golfa. Czeka na nich wyrafinowana kuchnia, bajkowe programy beauty, relaksująca woda termalna oraz swobodna atmosfera pełnego komfortu. Dodatkowo do dyspozycji gości są ośrodki uzdrowiskowe w Bad Gastein i Vigaun. 

Termy w Salzburgu

GÓRNA AUSTRIA

"Rozkoszuj się życiem" to motto termy w Bad Ischl. Cesarska terma stanowi idealne połączenie rozkoszy kąpieli z ofertą zdrowotną. W majestatycznej hali basenowej, w jacuzzi i orientalnej oazie wellness króluje relaks. 

Inne ośrodki kuracyjne znajdują się w:

 • Bad Hall
 • Bad Leonfelden
 • Geinberg.

DOLNA AUSTRIA

Największe i najbardziej znane termy znajdują się w Baden koło Wiednia, Bad Pirawarth i Bad Schönau, kurorcie w najbardziej południowym zakątku Dolnej Austrii, pośród łagodnych wzgórz.

Zajmująca powierzchnię 60.000m terma Laa an der Thaya należy do najnowocześniejszych term Austrii i posiada wspaniałe baseny o temperaturze wody do 36°C, a także działające na różne zmysły inscenizacje świetlne, baseny z solanką i podwodną muzyką, świat atrakcji dla dzieci, kino, studio masażu i urody, najbardziej ekskluzywny kompleks saun, jacuzzi oraz wiele innych atrakcji.

Centrum uzdrowiskowe Bad Vöslau na 3.000 m2 proponuje obok różnych diet i kuracji oczyszczających zabiegi termalne oraz specjalne terapie: CO2 i kompleksową krioterapię. Do tego posiada 4-gwiazdkowy hotel z 400 łóżkami, restauracją, kawiarnią, basenem krytym z częścią na wolnym powietrzu oraz sauną i solarium.

Termy w Dolnej Austrii

BURGENLAND

Steigenberger Golf & Thermal Hotel w Bad Tatzmannsdorf to luksusowy adres najwyższej klasy z wyszukanym wyposażeniem, wspaniałą obsługą i wyśmienitym jedzeniem. Terma Stegersbach posiada kompleks saun o powierzchni 1.500 m˛ z sauną wewnętrzną i zewnętrzną, rustykalną sauną podziemną, tureckim hamamem, łaźniami z olejkami aromatycznymi oraz przestrzenną strefą odpoczynku.

Świat term w Burgenlandzie

TYROL

Centrum uzdrowiskowo-rehabilitacyjne Kurzentrum Bad Häring mieści się na słonecznym płaskowyżu na południe od doliny Innu i jako jeden z najnowocześniejszych ośrodków uzdrowiskowych Austrii oferuje zabiegi i relaks we wszystkich medycznych dziedzinach. Szczególną ofertę stanowi komora zimna, w której panuje temp. -120 stopni. Krioterapia intensywnie oddziaływuje na cały organizm i stanowi istotny element w leczeniu chorób reumatycznych.

Aqua Dome to nowoczesna terma w Dolinie Ötztal. Jej niezwykła architektura - fluoroscencyjnie liliowe ściany, wielkie kąpielowe czary oraz szklany stożek, unoszący się między nimi - i futurystyczy wystrój wnętrza sprawia, że Agua Dome uznawana jest za najpiękniejszą alpejską termę.

VORARLBERG

Hotel uzdrowiskowy Bad Reuthe w Lesie Bregenckim oferuje zabiegi dla zdrowia i kuracje leczniczym błotem. Naturalne błoto to źródło żelaza, które trafia do wanien prosto z łąk. Kompleks wellness o powierzchni 500 m2 to idealne miejsce na odpoczynek i odzyskanie sił.

Wellness w Vorarlbergu

Drukuj Poleć Zapamiętaj

 

Artykuły podobne

wielkie_tao_architektury_spa.jpg

Wielkie Tao architektury spa

Nowoczesną architekturę i odnowę biologiczną łączy dziś nierozerwalna więź. Minimalistyczny design stwarza atmosferę, w której łatwo o medytacyjny spokój. Elementy wystroju i filozofia uzupełniają się wzajemnie, a obiekty wypoczynkowe zaskakują swą różnorodnością.

Państwo: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
1 + 11 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.