Reklama

 

Zakupy w Salzburgu to czysta przyjemność. W wąskich uliczkach zabytkowego śródmieścia, np. na Getreidegasse czy Judengasse oraz w nastrojowych dziedzińcach średniowiecznych kamienic kryją się liczne sklepy i kioski. Są wśród nich sklepiki o wieloletniej tradycji i niewielkie nowoczesne butiki, ale także duże filie międzynarodowych sieci handlowych. Warto też czasem zajrzeć do niepozornie wyglądającego pasażu lub najmniejszego zaułku, gdyż w nich możemy odkryć prawdziwą perełkę.  
Na peryferiach Salzburga leży jedno z najnowocześniejszych centrów handlowych na świecie, które zdobyło wiele nagród i wyróżnień – Europark Salzburg. Tutaj, pod jednym dachem, czeka na amatorów zakupów ponad 130 sklepów.

Tradycja i jakośćzakupy_w_salzburgu2.jpg
Starówka jest miejscem tętniącym życiem. Tutaj salzburczycy mieszkają, pracują i spotykają się w wolnym czasie. Tutaj mają swoje siedziby liczne tradycyjne manufaktury i zakłady usługowe. Piekarnie, warsztaty kuśnierskie, wytwórnie likierów, cukiernie oraz zakłady krawieckie wypełniają wąziutkie uliczki i nastrojowe dziedzińce życiem. Wiele z nich pamięta dawno minione czasy i zaliczana jest do zabytków. Wystarczy wspomnieć księgarnię Mora w pobliżu rezydencji arcybiskupiej, historyczną aptekę dworską na Starym Rynku, sklep z czekoladą Holzermayr, najstarszą piekarnię w mieście przy opactwie św. Piotra, warsztat złotniczy Anton Koppenwallner czy słynną cukiernię Schatz.

Słodkie pamiątki i upominki

Spacerując rozległymi placami, średniowiecznymi zaułkami i zadbanymi barokowymi ogrodami, na każdym kroku mijamy przytulne kawiarenki. Koniecznie wstąpmy do jednej z nich i dajmy się namówić na filiżankę „małej czarnej“ z pysznym regionalnym deserem. W znanych kawiarniach możemy kupić ponadto słodkie upominki, którymi sprawimy radość naszym bliskim i znajomym .

Godziny otwarcia

W Salzburgu większość sklepów czynna jest od pn. do pt. w godz. 10.00 – 18.00, w sob. od 10.00 do 17.00. Niektóre zapraszają już od 8.00 rano, lecz mają jedno- lub dwugodzinną przerwę obiadową. Część sklepów otwarta jest również w niedziele i święta (np. kioski z pamiątkami).  
Centrum handlowe Europark czynne jest od pn. do czw. w godz. 9.00 - 19.30, w pt. od 9.00 do 21.00, a w sob. od 9.00 do 18.00.

http://www.salzburg.info/pl/shopping

 

Państwo: 
Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
3 + 2 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.