Reklama

Wczesnym popołudniem do obozu dla uchodźców przyjechały dwie ciężarówki z żołnierzami.

Razem 60 wojskowych z 2 Brygada Zmechanizowana - Stara Zagora i Żandarmeria Wojskowa ze specjalistycznym sprzętem będzie współpracować z policjantami w centrum migracyjnym. Na miejsce będzie też wysłana ekipa z Wojskowej Akademii Medycznej - ogłasza Ministerstwo Wojny.

Z komunikatu prasowego jasno wynika, że jest to część środków, które zostały przyjęte przez nadzwyczajne posiedzenie Rady Ministrów dziś rano. W posiedzeniu u premiera Bojko Borysowa uczestniczył szef obrony gen. Konstantin Popow.

Żandarmeria szczelnie otoczyła centrum. Blokuje wszystkie dziury w płocie.

Korespondentka BNR informuje, że grupa przedstawicieli protestujących z Harmanli są na spotkaniu z Borisowem, który przybył do miasta. Przywódcą grupy jest miejscowy lider partii WMRO Nikolaj Gorgiew. Podczas spotkania jest omawiane zamknięcie obozu dla uchodźców w Harmanli.

 

Mieszkańcy protestują przed obozem.

Wcześniej przed obozem zaczęli się zbierać patriotycznie nastrojeni ludzie z flagami. Przypuszczalnie powodem ich zebrania była informacja, że na drodze do obozu jest premier na wypowiedzeniu Bojko Borisow.

Przypominamy, że Borisow wczoraj wieczorem był w obozie, a rano zwołał nadzwyczajne posiedzenie Rady Ministrów. Podczas zamieszek zostało rannych 24 policjantów. Aresztowano 400 cudzoziemców. Oczekuje się, że dzisiaj będą postawione pierwsze zarzuty.

 

Ludzie twierdzą, że premier obiecał im przenosiny centrum migracyjnego w Harmanli na granicę z Turcją.

Ranny żandarm wysłany z Plewen z powodu zamieszki, powiedział, że migranci rzucali w mundurowych wszystkim czym mogli. Skorzystali z ciemności po zachodzie słońca i zaatakowali policję. Rzucali kamienie, kije, pychali armatki wod i kosze na śmieci. “Byliśmy na meczach, gdzie znacie jacy są kibice, ale takiego czegoś nie widziałem przez 12 lat. Ci ludzie wyszli żeby zabijać” - powiedział żandarm.

Według tego co powiedział, cudzoziemcy byli zorganizowani, przypuszczalnie przez swoich liderów. Migranci byli przygotowani i mieli taktykę. Zadaniem policjantów było zatrzymanie cudzoziemców i nie umożliwienie im ucieczki. Oprócz tego musieli ocaleć sami mundurowi. Według rannego żandarma w zamieszkach brali udział tylko Afgańczycy - młodzi, zdrowi mężczyźni.

Dzisiaj Rzecznik Maja Manalowa spędziła w centrum 3 godziny. Wzywała do przyspieszania procedur przyznawania statusu uchodźcy. Manolowa uważa, że w obozie nie ma wystarczającej liczby lekarzy i pracowników socjalnych. Według niej nie może 3 pracowników socjalnych odpowiadać za 3500 wymagających ochrony.

Zespół Maji Manolowej okazała pomoc na matki i dzieci. Upierała się, aby kobiety w ciąży zostały przeniesione do drugiego korpusu. Wczoraj zespół kupił pieluchy dla potrzebujących dzieci. Manolova przypomina, że wcześniej wskazywali na ciężkich warunkach w obozie.

Autor: news.bg

Tłumaczenie: Dariusz Pałucha

Źródło: www.news.bg/politics/patriotite-vnesoha-predlozhenieto-za-300-lv-minimalna-pensiya.html

Państwo: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
1 + 2 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.