Reklama

Dania – poszukiwanie pracy

Największą bazą ofert pracy w Danii dysponuje Urząd Pośrednictwa Pracy (Arbejdsformidlingen). Baza ofert znajduje się na stronie internetowej: www.jobnet.dk. Drogą internetową można przesłać tam swój życiorys, który będzie dostępny dla pracodawców. Możemy również udać się osobiście do Urzędu Pośrednictwa Pracy (w Kopenhadze znajdziemy go pod adresem: Vesterbrogade 123, 1620 Kopenhaga V ,Tel. 33 55 10 20.

Poszukiwanie pracy w Danii można rozpocząć jeszcze przed przyjazdem do tego kraju korzystając z różnych portali internetowych. Kompleksowym portalem tego rodzaju jest portal organizacji EURES, który pomaga zarówno pracodawcom jak i osobom poszukującym pracy w Europejskim Obszarze Gospodarczym.

Sieć EURES została powołana przez Komisję Europejską aby ułatwiać swobodny przepływ pracowników na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego poprzez:

- międzynarodowe pośrednictwo pracy,

- informowanie na temat warunków życia i pracy w krajach członkowskich oraz sytuacji na rynkach pracy tych krajów.

EURES nastawiony jest na informowanie, doradztwo i wspomaganie poszukujących pracy z Europejskiego Obszaru Gospodarczego, którzy chcą pracować w innym kraju członkowskim oraz pracodawców, którzy chcą rekrutować pracowników z innych krajów członkowskich. Do dyspozycji poszukujących pracy oraz pracodawców pozostają:

- baza ofert pracy pracodawców zainteresowanych rekrutacją pracowników z zagranicy,

- baza CV osób poszukujących pracy, zainteresowanych pracą za granicą,

a także wiele przydatnych informacji znajdujących się na stronie internetowej EURES Komisji Europejskiej: www.europa.eu.int/eures.

Można też poszukiwać ofert pracy na duńskiej stronie EURES: www.eures.dk.

Jeśli szukamy pracy sezonowej warto zajrzeć na stronę www.seasonalwork.dk. Można tam znaleźć informacje na temat pracy w rolnictwie, ogrodnictwie, czy leśnictwie. Istnieje także możliwość wypełnienia formularza zgłoszeniowego, który można wypełnić za pomocą Internetu.

Istnieje też szereg stron internetowych, na których umieszczane są oferty pracy, np. www.workindenmark.dk, www.jobindex.dk czy www.job-guide.dk.

Można również poszukiwać pracy na targach pracy. Szczegółowe informacje na temat terminów targów można uzyskać na stronie www.arbejdsmiljo2012.dk.

 

 

 

 

 

Państwo: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
16 + 2 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.