Reklama

 

Karty bankowe w Danii

W Danii wyróżniamy karty gotówkowe, debetowe oraz kredytowe.

Karta gotówkowa 

Karta gotówkowa umożliwia jedynie wypłatę gotówki z bankomatu należącego do banku posiadacza karty. Nie można dokonywać ją płatności. Banki zapewniają karty gotówkowe nieodpłatnie.

Karta debetowa 

Karta debetowa pozwala na wypłatę gotówki z bankomatów w różnych bankach. Za pomocą karty debetowej można również dokonywać płatności. Rachunek zostanie od razu obciążony kwotą. Najczęściej wydawana karta debetowa jest Dankort. Za korzystanie z Dankort opłaty zwykle nie są pobierane, ale można jej używać wyłącznie w Danii oraz w wybranych sklepach we Flensburgu (Niemcy) oraz jego okolicach. Jeśli chcesz otrzymać kartę debetową, której można używać poza Danię, zalecamy kartę typu „2 w 1” – VISA / Dankort, kartę VISA Electron lub Maestro. Za korzystanie z karty debetowej banki pobierają roczną opłatę w wysokości maksimum 150 koron duńskich.

Karta kredytowa

Karty kredytowe zwykle umożliwiają przekroczenie stanu konta. Posiadacz takiej karty otrzymuje co miesiąc fakturę, którą można opłacić od razu lub w ratach. Aby spełnić wymagania konieczne do otrzymania karty kredytowej w Danii, należy posiadać dobrą ocenę zdolności kredytowej, co oznacza, że będziesz musiał udokumentować, że Twój rachunek będzie zasilany regularnymi wpłatami. Najczęściej używane karty kredytowe w Danii to MasterCard i VISA.

Jak otworzyć rachunek bankowy

Jeśli chcesz otworzyć rachunek bankowy w Danii, musisz przedstawić w wybranym przez siebie banku następujące dokumenty:

  • paszport lub dowód osobisty,
  • dowód, ze posiadasz adres zamieszkania w Danii.

NemKonto

Od 2005 roku Dania prowadzi program zachęcający wszystkich obywateli mieszkających i pracujących w Danii do otwarcia rachunku bankowego NemKonto. Obywatele są proszeni o wybór jednego rachunku, zwykle jest to rachunek przeznaczony na wpłatę wynagrodzenia, na który instytucje państwowe mogą sprawnie i niewielkim kosztem dokonywać płatności, takich jak zwroty podatku, świadczenia rodzinne itp. Każdy bank może zarejestrować rachunek przeznaczony na wynagrodzenia jako NemKonto.

Znajdź banki

Znajdź banki w gminie na stronie : 
www.degulesider.dk/de-gule-sider/Skive/q_banker%20og%20sparekasser/1/   

 

Państwo: 
Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
12 + 0 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.