Reklama

3F jest największym związkiem zawodowym Danii liczącym 349.049 członków. W miejscach pracy organizowanych przez 3F powszechne jest członkostwo w związku zawodowym.

Związek zrzesza wykwalifikowanych i niewykwalifikowanych pracowników wielu branż zatrudnionych przez państwowych i prywatnych pracodawców. Członkowie związku pracują m.in. w:

  • transporcie
  • budownictwie
  • przemyśle
  • rolnictwie
  • leśnictwie
  • ogrodnictwie
  • sprzątaniu
  • hotelach i restauracjach
  • jako gońcy i roznosiciele gazet

Dobre powody do członkostwa (Gode grunde til medlemskab)

Członków 3F wspiera silny związek zawodowy. Związek zawodowy zarówno z sercem jak i rozsądkiem, które wykorzystuje się dla dobra członków.

Tutaj znajdziesz kilka dobrych powodów, abyś został członkiem 3F:

Silna organizacja

Otrzymasz wsparcie silnej, demokratycznej organizacji, która działa dla Ciebie – zarówno wtedy, gdy trzeba pertraktować Twoje porozumienie i wynagrodzenie, jak i wtedy, gdy masz problemy w pracy itp.

Kontrakt

Kiedy będziesz miał nowego pracodawcę 3F doradzi Ci w sprawie Twojego kontraktu i świadectwa zatrudnienia.

Upadłość

3F pomoże Ci odzyskać to, co Twoje, jeśli Twój pracodawca zbankrutuje.

Konflikt

3F wypłaca zapomogę strajkową, jeśli Twojego pracodawcę obejmie konflikt.

Mężowie zaufania

W wielu miejscach pracy członkowie 3F wybrali swoich mężów zaufania, którzy reprezentują ich interesy. To 3F pertraktuje Twoje warunki płacy i pracy i to 3F ma setki porozumień z poszczególnymi przedsiębiorstwami i organizacjami pracodawców.

Wypadki / szkody przy pracy

Jeśli zdarzy się wypadek, 3F pomoże Ci w prawidłowym i terminowym zgłoszeniu Twojego wypadku / szkody, abyś mógł otrzymać takie odszkodowanie, do jakiego masz prawo. Jeśli władze nie będą chciały uznać szkody, 3F pomoże Ci w przeprowadzeniu lub jeśli to będzie konieczne - w opłaceniu sprawy sądowej.
W wielu przypadkach 3F dotarł nawet do Sądu Najwyższego w celu uzyskania uznania szkody.

Oferty członkowskie

3F posiada szerokie spektrum ofert dla członków. Wszyscy członkowie poniżej 65-67 roku życia są objęci ubezpieczeniem grupowym. Jeśli jesteś objęty porozumieniem, jesteś także objęty regulacją emerytalną. Do tego dochodzi oferta kolektywnego i dlatego też taniego ubezpieczenia wypadkowego w ALKA oraz oferta 3F ubezpieczenia wynagrodzenia. Jest także oferta obejmująca czas wolny. Przykładowo karta LO Pluskortet, która daje Ci zniżki na ubezpieczenia, podróże itp.

Bliskość

3F jest związkiem zawodowym znajdującym się zawsze w pobliżu, dzięki wielu lokalnym oddziałom, które są zawsze gotowe do udzielenia pomocy i porady. 
73 lokalnych oddziałów i 91 biur serwisowych

Pomoc i doradztwo

3F nie zajmuje się wyłącznie warunkami płacy i pracy lecz udziela także członkom pomocy w związku z wypadkami przy pracy, chorobami zawodowymi, rehabilitacją itp. W 2011 roku oddziały ściągnęły łącznie 1,9 miliarda koron dla swoich członków.

Kształcenie

3F ma ponad 60 stworzonych przez siebie możliwości kształcenia zawodowego zarówno dla młodych jak i dorosłych. 3F doradzi Ci odnośnie możliwości kształcenia wieczorowego.

Bezrobocie

Jeśli zostaniesz bez pracy, pomoc i poradę otrzymasz w oddziałach. Wspólnie z kasą-a (dla bezrobotnych) pomogą Ci w znalezieniu nowej pracy. Nasze lokalne oddziały posiadają szeroką wiedzę na temat lokalnego rynku pracy.

Praca w Twoim interesie

3F pracuje także politycznie dla Ciebie. Zabieramy głos, gdy politycy chcą stworzyć ustawy czy przepisy będące w sprzeczności z interesami naszych członków. Tak dzieje się przykładowo, kiedy atakuje się regulację dot. wcześniejszej emerytury. 3F walczy ponadto o równe płace.

 

Żródło: http://forsiden.3f.dk/article/20070126/POLSK/70126009&profile=2535&templ...

Państwo: 

Komentarze

Wysłane przez bibi (niezweryfikowany) w
zwiazki zawodowe to banda psow ktore wykanczaja polakow w dani a nie ich bronia taka jest polityka tego panstwa oni nas nienawidza

Wysłane przez trojca (niezweryfikowany) w
chyba cie pogielo -w zwiazkach pracuja super ludzie. Poczytaj ile odzyskali kasy.

Wysłane przez oszukany przez 3f (niezweryfikowany) w
Zapisalem sie do zwiazkow i tego zaluje Na poczatku obiecuja duzo a jak jest problem to maja czlowieka gdzies.Maja pomagac ale to tylko jest ich pomoc w tym aby im skladki byly placone na czas Uleglem wypadkowi na budowie nic nie zalatwiali ,,Radz sobie sam" tyle uslyszalem Zadnego zgloszenia o wypadku w urzedzie nie znam jezyka bylo spotkanie nawet sie szanowny pan Robert Olejnik nie pokazal musieli przelozyc na inny termin az znajda tlumacza.Nie dosc ze nic nie potrafi zalatwic jak trzeba to jeszcze szuka ludzi ktorzy maja mowic klamstwa na mnie przed swoimi przelozonymi.Lepiej jest zaplacic w razie problemu jakiemus prawnikowi te Xzl za sprawe jak tym oszustom co miesiac placic po 600kd

Wysłane przez robotnik (niezweryfikowany) w
Ludzie zapomnijcie lepiej o zapisywaniu się do związków oni są tylko dla Duńczyków Polacy tylko po to aby kasę podreperować Nic w razie wypadku i tak nie załatwią a szczególnie tłusty pan Olejnik z podwójnym nosem który tam siedzi kawę pije objada się owocami za naszą kasę. To oszust jakich mało jeździ po budowach tylko kasę zebrać i naobiecywać co to związki nie zrobią dla ciebie . Jak ci potrzeba pomocy to cię już nie zna a szefowi gada żeś się wypisał ze związku.

Wysłane przez salmiakpolski (niezweryfikowany) w
Jestem ciekawa czy doszło do tego następnego spotkania. Byłam umówiona na dzisiaj w siedzibie 3f, przyjechałam z północy wyspy do Kopenhagi, posiedziałam sobie na korytarzu i ...upa. Opowiedziano mi historię, że tłumacz "zamówiony" w jakimś stowarzyszeniu nie przyjechał. Podobno nikt nie odbiera tam telefonu, ale przysłano odpowiedź na mail z numerem telefonu osoby, która telefonicznie może wziąć udział w naszym spotkaniu. Decyzja przedstawiciela była oczywista i mogłam sobie pojechać do domu. W tej chwili żałuję, że nie sprawdziłam kto kryje się pod podanym numerem telefonu. Gdy tak sobie teraz myślę to dziwne, że w "stowarzyszeniu" ktoś siedzi przy komputerze, odbiera maile i odpisuje na nie, ale nie odbiera telefonu i nie oddzwania. Tym bardziej, że przyjął wcześniej zamówienie i odpisał, że tłumacz będzie. Poczekam kilka dni i być może sama wynajmę tłumacza. Być może tylko po to, żeby przekonać się co dalej. Czytałam wcześniej Twój wpis i liczyłam się z taką możliwością. Dlatego wszystkie sprawy z którymi chciałam zwrócić się do związków spisałam i wydrukowałam. Na widok prawie 20 stron tekstu przedstawicielka związków z uśmiechem zapytała mnie czy to książka. Odpowiedziałam, że nie. Wymieniłam tylko problemy z którymi każdego dnia od roku codziennie spotykam się w pracy. Teraz czekam na odzew. Znając Duńczyków, to może potrwać wieki.

Wysłane przez salmiakpolski (niezweryfikowany) w
Tydzień później jestem już po spotkaniu w związkach na którym był obecny opłacony przez związki tłumacz. Związki podejmą się ochrony moich praw. Jestem umówiona na spotkanie z pracownikiem, który zajmie się całością spraw związanych z biurokracją dotyczącą mojej choroby, której zgodnie z opinią lekarza "dorobiłam się" w mojej duńskiej pracy. Zostałam poinformowana o możliwych działaniach przedstawicieli związków, mogłam wybrać odpowiadającą mi opcję. Poinformowano mnie o ewentualnych konsekwencjach wynikających ze sporu z pracodawcą. Zapewniono o pomocy również w tym przypadku. Nie wiem co będzie dalej, ale wierzę w pozytywne zakończenie.

Wysłane przez salmiak polski (niezweryfikowany) w
Z pracy już mnie wyrzucono. W związkach nikt nie odpowiada na moje maile. Tyle na dzisiaj.

Strony

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
5 + 2 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.