Reklama

Sisi Delevingne, fot. www.flickr.com

Tuż przed wtorkowym pokazem Chanel w sieci ukazał się teaser filmu, w którym Cara Delevigne i Pharell Williams, udając Sissi i Franciszka Józefa (cesarza Austrii), tańczą walca.

To kolejny krok cesarza mody, który chciał nam się przypodobać proponując akcesoria galanterii skórzanej Monster Choupette. Choupette, bo tak nazywa się kotka Karla Lagerfelda, posiada własne damy do towarzystwa i podróżuje z torbami Luis Vuitton, a na jej urodzinach znalazła się nawet pewna bogata Polka. Tym razem kreator mody przedstawia mit otaczający cesarzową Sisi, jej bajkowe kreacje i przyozdobione gwiazdeczkami włosy sięgające pasa.

lagerfeld2.jpg

Cara Delevingne, fot. www.flickr.com

Cara wydaje się przypominać Sisi namalowaną przez Franza Winterhaltera (obraz znajduje się w wiedeńskim pałacu Hofburg). Pokaz mody Chanel odbędzie się w Salzburgu (Austria) 2 grudnia z okazji show Métiers d’art. Kolekcję reklamuje brytyjska modelka o mocno zarysowanych brwiach, Cara Delevigne oraz znany piosenkarz Pharell Williams, który mimo tego, iż nie przypomina cesarza Austrii, to świetnie zagrał swoją rolę. W końcu sztuka jest sztuką, nie szukajmy podobieństw z cesarską parą.

Dwójka wspomnianych bohaterów tańczy w pustej i bajkowej sali. Pharell skomponował muzykę do filmu „CC The World”, a w kompozycji tej wiele razy słyszymy słowo „Sisi”  i „The Woooorld”. Słowa „CC” i „Sisi” wymawia się podobnie.

Scenariusz napisała Gabriel Chanel, którą gra Geraldine Chaplin, tak samo jak w klipie z 2013 roku przedstawiającym otwarcie butiku Chanel w Paryżu w 1954 roku, tuż przed pojawieniem się „Sisi” na ekranach.

W głowach pojawia się myśl, czy Karl Lagerfeld chciał podkreślić podobieństwo domu mody do imperialnego cesarstwa?

Kate Krasuska

źródło: www.liberation.com

 

Państwo: 
Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
6 + 1 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.