Reklama

 

Wiele osób chciałoby zobaczyć Paryż, jednak wydaje się, że ceny są zbyt wysokie. Za hotele trzeba zapłacić krocie, a język jest za trudny (Francuzi niechętnie mówią po angielsku). Nie musi tak być.

Paryż jest taki, jak go przedstawił Woody Allen w filmie „O północy w Paryżu”. Ci, którzy widzieli ten obraz, z pewnością chcą się tam wybrać. Loty możecie znaleźć od 65 zł, polecam www.mlecznepodroze.pl, a także strony przewoźników Wizz Air i Ryanair. Jeśli wybierzecie port lotniczy Beauvais na stronie http://tickets.aeroportbeauvais.com/Information.aspx, możecie zarezerwować bilet do Paryża za 17 EUR. Kursy busów są skomunikowane z waszymi przylotami. Busy zatrzymują się w Port Maillot, skąd linią metra nr 1 (dwie stacje dalej są już Pola Elizejskie) oraz RER dostaniecie się do lewobrzeżnej części Paryża. Z lotniska Charles de Gaulle i Orly do Paryża dojedziecie pociągiem.

Hotele

Hotele nie należą do tanich, ale można też znaleźć niezły standard w relacji do ceny. Im dalej do głównych atrakcji turystycznych, tym cena jest niższa. Polecam miasta regionu Ile-de-France, które są bardzo dobrze skomunikowane z Paryżem. Na stronie http://www.hotelaparis.com/ możecie znaleźć hotele w atrakcyjnych cenach, wybierając dzielnicę, w której zamierzacie zamieszkać. Jeśli chcecie zaoszczędzić, możecie wybrać hostele – ceny od 15 EUR za osobę. Znajdują się one w bardzo atrakcyjnych lokalizacjach ( www.hostels.com). Innym wariantem są mieszkania do wynajęcia. Na stronie www.airbnb.pl możecie wyszukać ciekawe propozycje.

Metro

Plan linii metra z początku wydaje się skomplikowany, ale po chwili łatwo się w nim odnajdziecie. Bilety kosztują 1,70 EUR, możecie kupić karnet – wychodzi jeszcze taniej. Inną opcją jest bilet dla osób poniżej 26 roku życia, ważny całą dobę. Jest dość tani, ale możecie się nim posłużyć tylko w wakacje i weekendy.

Zwiedzanie

Na pewno chcecie zobaczyć Wieżę Eiffel’a, wjazd na sam szczyt kosztuje 15 EUR, schody – 5 EUR. Warto zarezerwować bilet online (należy zapłacić), aby uniknąć bardzo długich kolejek (www.tour-eiffel.fr).

Jeśli chcecie zobaczyć Paryż i Pola Elizejskie z Łuku Triumfalnego, bilet kosztuje 9,5 EUR. Osoby poniżej 26 roku życia, pochodzące z 27 krajów UE nie płacą.

Aby zwiedzić Luwr, warto wybrać się rano i uniknąć tłumów. Wstęp kosztuje 11 EUR. Na początku zobaczymy Piramidę Luwru  (jest to jednocześnie wejście), Gioconda, Venus z Milo są nie do przegapienia.

Dzielnica Montmartre jest pełna artystów, którzy wybrali życie w cieniu Sacré-Cœur. Wiodą oni życie bohemy, a to nie może obyć się bez kawiarni i kabaretów. Uliczki są pełne tłumów zwiedzających. Zniechęcająca natomiast może być liczba sklepów z pamiątkami.

Poczytajcie trochę o Paryżu, aby wiedzieć, co chcecie zobaczyć.

Kate Krasuska

Fot. Kate Krasuska

Państwo: 
Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
2 + 15 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.