Reklama

 

Długo zastanawiałam się, w jaki sposób wyjechać do Francji, szukałam biur organizujących wyjazdy typu work&travel do Francji. Jednak takich programów nie jest dużo. Moją uwagę przyciągnęły biura zajmujące się wyjazdami w charakterze au pair, program opiera się na zasadzie pobytu u rodziny goszczącej w zamian za opiekę nad dziećmi.

„Au pair” znaczy: „równy”, „osoba wyjeżdżająca”, najczęściej są to dziewczyny, choć pojawia się coraz więcej chłopców chętnych do takiego wyjazdu. Jest traktowana jak członek rodziny. W zamian za pomoc w pracach domowych i w opiece nad dziećmi otrzymuje zakwaterowanie, wyżywienie i kieszonkowe. Au pair może poznać język w praktyce, jak również podczas kursu.

Ja korzystałam z pośrednictwa biura Prowork i dużej pomocy Marleny, która mi pomagała skompletować wymagane dokumenty. Miałam dużo obaw dotyczących pobytu we Francji, rodziny, która mnie wybrała. Nie wiedziałam, czy podołam obowiązkom. Moja rodzina była bardzo dobrze nastawiona, obowiązki nietrudne, a Francja zachwyciła. Poznałam inne dziewczyny au pair pochodzące z różnych krajów. Według mnie praca ta cieszy się uznaniem we Francji.

Mieszkam w bardzo ciekawym regionie, jest dużo do zobaczenia, cały czas doskonalę znajomość języka i myślę, że taki pobyt jest wzbogacający dla ciekawych świata i kultur innych krajów.

Jeśli was zachęciłam, to dodam, że aby zostać au pair należy mieć 17-30 lat, być niezamężną, nie mieć dzieci, znać język kraju, do którego się wybieracie w stopniu podstawowym i mieć dobry kontakt z dziećmi oraz doświadczenie w opiekowaniu się maluchami.

Kate Krasuska

Źródło: www.wikipedia.fr

Fot. Kate Krasuska

Państwo: 
Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
6 + 2 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.