Reklama

 

Wybierając się na wakacje, niejednokrotnie mamy problem ze znalezieniem atrakcyjnych miejsc turystycznych w danym kraju czy mieście. Lecz nie macie się czym przejmować! W tym artykule wskażemy Wam dziesięć najpopularniejszych przeznaczeń turystycznych Hiszpanii. Miejsca, o których Wam opowiemy, są niezwykłe i najbardziej znane w tym kraju.

Oto 10 najatrakcyjniejszych przeznaczeń turystycznych w Hiszpanii:

  1. Pałac Królewski:

palac_krolewski.jpg

Pałac Królewski w Madrycie to oficjalna siedziba Króla Hiszpanii, choć jest przeznaczony tylko do świętowania specjalnych ceremonii stanowych. Pałac jest częściowo otwarty dla odwiedzających, oprócz dni, w których używa się go do przeprowadzenia specjalnych uroczystości. Król Juan Carlos i rodzina królewska nie mieszkają tu na co dzień, lecz w nowocześniejszym Pałacu de la Zarzuela na przedmieściach Madrytu.

Pałac Królewski jest jedną z atrakcji turystycznych Hiszpanii, skonstruowany między 1738 i 1755 rokiem. Mieszkał w nim Król Carlos III w roku 1764.

  1. Ronda:

ronda.jpg

Ronda jest zlokalizowana 100 kilometrów na zachód od miasta Málaga. Jej zaludnienie wynosi 35.000 mieszkańców. To małe miasto skonstruowane jest na ogromnym urwisku, charakteryzuje się wspaniałym mostem łączącym wąwóz miedzy starą a nową Rondą. Jest to piękne miejsce, posiadające najstarszą arenę walki byków w Hiszpanii i rzymskie łaźnie.

  1. Figueres:

figueres.jpg

Doznacie zdziwienia, odwiedzając muzeum Salvadora Daliego w jego rodzinnej wiosce Figueres w Katalonii. Salvador Dali jest najbardziej podziwianym malarzem świata. To śliczna, zabytkowa budowla. Jest również jedną z najczęściej odwiedzanych lokalizacji. turystycznych

  1. Las Ramblas:

las_ramblas.jpg

Las Ramblas to jeden z najpopularniejszych rynków na świecie. Znajduje się na głównej ulicy w centrum Barcelony. Jest  przeznaczony tylko dla pieszych i oferuje rynki, sklepy, bary i restauracje znajdujące się na świeżym powietrzu. Można tu kupić niemalże wszystko, jak również spędzić czas, spacerując cały dzień w poszukiwaniu ukrytych skarbów, a przy okazji smakować potraw regionalnej hiszpańskiej kuchni.

  1. La Concha:

la_concha.jpg

La Concha jest jedną z najpiękniejszych wysp oraz idealnym miejscem na spędzenie niezapomnianych wakacji. Mówi się, iż  La Concha w San Sebastián posiada jedną z najlepszych plaż w Europie. Jest ona najczęściej odwiedzaną wyspą w Hiszpanii. Można tu surfować, spacerować drogą morską w poszukiwaniu dobrych restauracji oraz podziwiać piękne widoki. Dzień, w którym zdecydujecie się na spędzenie choć kilkunastu godzin w tym uroczym miejscu, na zawsze pozostanie w Waszej pamięci.

  1. Mezquita of Córdoba.

mezquita.jpg

Mezquita of Córdoba jest jednym z fascynujących budynków,  sławnym z powodu otaczającego go filaru lasów i łuków wewnątrz głównego salonu. Usytuowany jest w andaluzyjskim mieście  Kordoba. Pierwotnie był on słynną świątynią rzymską, następnie kościołem Wizygotów, aż do momentu, kiedy Maurowie Omeya skonstruowali Mezquitę. Po konkwiście hiszpańskiej w centrum budynku zbudowano ogromna katedrę.

  1. Muzeum Guggenheim:

guggenheim.jpg

Muzeum Guggenheim to czwarte najlepsze muzeum na świecie. Zlokalizowane jest w Bilbao, Kraju Basków. Otrzymało ono miano muzeum sztuki współczesnej i nowoczesnej. Jego otwarcie miało miejsce w 1997 roku. Jest ono uznawane za najbardziej znaczącą budowlę architektoniczną XX wieku.

  1. Sagrada Familia:

sagradafamilia.jpg

 Sagrada Familia jest wielkim kościołem rzymsko-katolickim, znajdującym się w Barcelonie. To najpopularniejsze i najczęściej odwiedzane miejsce w Hiszpanii. Budowa bazyliki rozpoczęła się w 1882 roku i nie została ukończona do dzisiaj. Katedra została zaprojektowana przez  Antonio Gaudiego, słynnego architekta katalońskiego, który to pracował nad tym projektem ponad 40 lat, aż do swojej śmierci w 1926 roku.

  1. La Alhambra – Granada:

la_alhambra.jpg

 Granada to stolica prowincji Granada. La Alhambra jest jednym z najcudowniejszych miejsc tego miasta. Składa się ona z zamku – twierdzy, pałacu i pięknego ogrodu. Alhambra jest położona na wzgórzu, z widokiem na całe miasto. Pałac został wybudowany w XIV wieku przez sułtanów nazareckich. Alhambra jest jednym z głównych przeznaczeń turystycznych. Wiele osób odwiedza Granadę tylko po to, by zobaczyć właśnie Alhambrę.

  1.  Muzeum Prado:

prado.jpg

Muzeum Prado jest jednym z najpopularniejszych miejsc odwiedzanych w Hiszpanii. Cieszy się mianem najlepszego muzeum sztuki współczesnej na świecie. Zlokalizowane w centralnej części Madrytu. Znajdują się tam najbardziej wyszukane kolekcje sztuki europejskiej, od XII do XIX wieku.

prado2_0.jpg

Można podziwiać tam dzieła takich mistrzów jak: Goya, Caravaggio, Fra Angelico, Botticelli i Hieronymus Bosh. Nie zapomnij go odwiedzić  przynajmniej raz w życiu.

Tłumaczenie: Anna Wolska

Źródło: megaricos.com/viajes

http://megaricos.com/2012/07/05/los-diez-principales-destinos-turisticos-en-espana/

 

Państwo: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
9 + 0 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.