Reklama

 

Shakira i Piqué, Maurinho, Antonio Banderas, José Marìa Aznar, czy Felipe González są jednymi z niewielu gwiazd, które w bieżącym roku dokonały zakupu mieszkań – tak informuje pisos.com

Podczas ostatniego roku wiele sław zdecydowało się na zakup luksusowych posiadłości w Hiszpanii. Miedzy nimi znajdują się: Shakira i Piqué, José Maurinho, Antonio Banderas oraz José Marìa Aznar, którzy nabyli swoje rezydencje w Barcelonie, Madrycie, na Teneryfie i w Maladze.

Cena luksusowych apartamentów wzrosła o 55%, lecz mimo to, gwiazdy nie przestały ich kupować. Zazwyczaj chodzi tu o nieruchomości o wysokim standardzie, które – jak donosi portal - porównywane z innymi o tej samej klasie, reprezentują ceny korzystniejsze o 42%.

W momencie zakupu posiadłości, znane osobistości są prawnie wspierane przez specjalistów, podkreśla Miguel Angel Alemany - dyrektor generalny pisos.com. Według eksperta „gwiazdy wykorzystały również okazję w odniesieniu do spadających cen nieruchomości, oraz dokonały bardzo korzystnych transakcji”.

Chociaż tego typu apartamenty są warte kilka milionów euro, jest szansa nabyć je bardzo okazjnie. „Trzeba tylko starannie porównać ceny podobnych nieruchomości, aby móc nabyć te najbardziej korzystną”  - dodaje Alemany.

Barcelona ulubionym miejscem sław:

Najczęściej wybieraną przez celebrytów prowincją jest Barcelona. W ostatnim roku m.in. Messi kupił 400 metrową nieruchomość w Gavá Mar, a także Alexis Sánchez, który tuż przed przeniesieniem do Arsenalu nabył nieruchomości w luksusowej dzielnicy Pedralbes.

Poza Barceloną, ulubionymi hiszpańskimi miastami, w których najczęściej osiedlają się gwiazdy są Madryt i Málaga. W tej pierwszej lokalizacji swoją posiadłość nabył Maurinho - wybrał on dom w luksusowej dzielnicy La Moraleja. Antonio Banderas kupił posiadłość z widokiem na Alcazabę, zaś była prezydent - José Marìa Aznar - osiedliła się w Guadarmina Baja, gdzie zakupiła dość pokaźny 300 metrowy dom z basenem.

Kolejnym głośnym zakupem była nieruchomość nabyta przez byłego prezydenta Felipe Gonzáleza, który w tym roku kupił rezydencję o powierzchni 600 metrów kwadratowych, położoną na pokaźnej, otoczonej naturą 120 hektarowej działce.

Ostatnią i najgłośniejszą transakcją był dom zakupiony przez Shakirę oraz Piqué. Na Wyspach Kanaryjski nabyli 550 metrową posiadłość z ogromnym terenem (2619 metrów kwadratowych) i widokiem na północny Atlantyk, a konkretnie - na plażę Playa del Barco.

 

Tłumaczenie: Anna Wolska

Źródło: ABC.es Economìa  http://www.abc.es/economia/20140919/abci-pisos-famosos-espana-201409181055.html

Tytuł zdjęcia:  Aktualne ceny luksusowych posiadłości są bardzo korzystne dla potencjalnych klientów.

Państwo: 
Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
1 + 3 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.