Reklama

 

Podróże należą do jednych z najprzyjemniejszych doświadczeń w życiu człowieka. Możliwość przemieszczania się w obrębie różnych krajów wzbogaca nas nie tylko kulturalnie, ale i rozwija naszą wiedzę.

Hiszpańska sieć kolejowa jest niezwykle rozwinięta, umożliwia codzienne podróżowanie, dostępne dla tysięcy osób zarówno w obrębie kraju, jak i zagranicą. Korzystają z niej ludzie, którzy podróżują rekreacyjnie oraz zawodowo.

Prężny rozwój infrastruktury kolejowej oraz wygoda podczas podróży dorównują przemieszczaniu się samolotem. Poza tym ceny biletów są przystępne dla każdego. W unComo wyjaśnimy Ci, jak cieszyć się podróżą pociągiem.

Oto kilka cech hiszpańskiej kolei:

  1. Wygoda w hiszpańskich pociągach sprawia, że możemy w pełni cieszyć się podróżą. Kawiarnia, łóżka, fotele, radio, telewizja, gniazdka – to udogodnienia, z których możesz korzystać w pełni po rezerwacji i zakupie swojego biletu.
  2. Możliwość znalezienia korzystnych cen zarówno na odcinkach krajowych, jak i międzynarodowych dostępna jest dla użytkowników on-line. Rezerwacji można dokonać bezpośrednio na stronie hiszpańskiego przewoźnika Renfe. Aby nabyć bilety w jak najkorzystniejszych cenach, trzeba zrobić to z wyprzedzeniem.
  3. Bezpośrednio ze strony Renfe, w biurach firmy,  w okienku najbliższej stacji  czy agencjach stacjonarnych lub on-line – w tych właśnie miejscach możesz nabyć bilety po korzystnych cenach, aby cieszyć się podróżą pociągiem w Hiszpanii
  4. Możesz podróżować linią pociągową AVE czy pociągiem ekspresowym na terenie całego kraju. Jak już wspomnieliśmy, jest możliwość nabycia biletów po atrakcyjnych cenach. Hiszpańska kolej coraz prężniej się rozwija i staje się dostępna dla wszystkich.
  5. Można również podróżować do krajów znajdujących się poza granicami Hiszpanii, chociażby do: Szwajcarii, Francji czy Włoszech. Pociągi zagraniczne wyjeżdżają  między innymi z Madrytu i Barcelony.  Wyruszają  późnym wieczorem i docierają wcześnie rano. Każdy wagon wyposażony jest w kuszetkę.
  6. W hiszpańskiej kolei dostępne są także liczne zniżki i rabaty, szczególnie dla ludzi młodych, ale również dla dorosłych.

Rady:

– uzyskaj informację na temat zniżek dla emerytów, studentów i małoletnich

– z kartą na punkty przy każdej realizowanej podróży można zbierać punkty, które po skumulowaniu wykorzystujemy na kolejną bezpłatną podróż

– możesz również przemieszczać się wewnątrz miast, dzięki pociągowi aglomeracyjnemu

 

Tłumaczenie: Anna Wolska

Źródło: unComo.com

http://ocio.uncomo.com/articulo/como-disfrutar-de-un-viaje-en-tren-en-espana-15717.html

Państwo: 
Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
5 + 10 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.