Reklama

                

Salamanka jest miastem uniwersyteckim znanym przede wszystkim z barwnego życia nocnego będącego jak trąba powietrzna, która kiedy cię uchwyci, nie pozwoli ci uciec aż do świtu. Jeśli nie wierzysz, przekonaj się sam!

Większość znanych lokali usytuowanych jest przy ulicach Gran Vìa, La Plaza Mayor i ich okolicach. Chociaż, jeśli szukasz czegoś bardziej alternatywnego, być może lepszym rozwiązaniem będzie odwiedzenie La Plaza de San Justo lub ulicę Bordadores, gdzie już z daleka rozbrzmiewa głośna muzyka.

Moda przychodzi i odchodzi, dlatego trudno jest zdecydować, które puby, bary i dyskoteki w Salamance są najlepsze. Pomimo to, staraliśmy się skomponować listę tych najbardziej znanych, które przedstawiamy poniżej.

Camelot (ul. Bordadores 3) - jest jednym z najpopularniejszych barów Salamanki. Posiada on przepiękny wystrój w stylu średniowiecznym, któremu nie mógł oprzeć się sam król Arturo oraz jego towarzysze. Rodzajami muzyki najczęściej granymi w lokalu są pop i nowoczesny styl elektro. Klub posiada również salę koncertową.

Garamond (ul del Prior 16) - jeśli lubisz tańczyć, polecamy ci najsłynniejszą dyskotekę Salamanki - Garamond. Muzyka komercyjna, nowoczesny wystrój, środowisko uniwersyteckie, to tylko niektóre z jego cech. Imprezy zazwyczaj zaczynają się tutaj bardzo późno.

Cubic Club (ul. Iscar Peyra 30) -  przeważa tutaj muzyka house i elektro, a przy jej rytmach młodzi ludzie bawią się do białego rana.

La Chupiterìa (Plac Monterrey) - jak wskazuje nazwa tego klubu (z hiszp. Łyk alkoholu) znajduje się w nim ogromna różnorodność drinków i napojów alkoholowych. Może się on pochwalić również niskimi cenami, dlatego ma tak duże powodzenie wśród studentów.

Bar Lado Oscuro (ul.San Justo 30) -  bar wystylizowany na Wojnę Galaktyk. Jest to bar dla miłośników ciemnej strony muzyki. Podzielony jest on na dwie sale. W sali Alianza Rebelde króluje rock alternatywny, zaś w Imperio - metal.

Piper Club (ul. Miñagustin 7-9) - bar z 30-letnią tradycją, najpopularniejszy w Salamance. Przeznaczony dla miłośników muzyki rock i popu alternatywnego.

Pakì Pallá (ul. San Justo 27) -  jest kolejnym mistycznym klubem. Często trudno tu o wolne miejsce. Polecany jest fanom i rocka narodowego i międzynarodowego.

 

Tłumaczenie: Anna Wolska

 Źródło: Friendly Rentals : http://blog.friendlyrentals.com/es/salamanca/vidanocturna/vida_nocturna_salamanca_bares-posts-243-6_3683.htm

 

Państwo: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
4 + 3 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.