Reklama

 

Stypendia dla samotnych matek w Hiszpanii stanowią część inwestycji rządu, które mają wpływ zarówno na jakość życia matki, jak i jej dziecka. Istnieje kilka sposobów na dofinansowanie studiów tak, abyśmy nie musieli brać kredytu.

W sytuacji, w której mamy problem z powierzeniem opieki nad dzieckiem, możemy podczas studiów skorzystać z opieki pielęgniarki dla nowo narodzonego dziecka. Jest to dość dobre rozwiązanie, ponieważ studia na pewno pochłaniają nieco mniej czasu niż stała praca, w związku z tym możemy również poświęcić dziecku czas, który ono potrzebuje.

Stypendium dla samotnej matki można uzyskać w sposób zarówno bezpośredni, jak i pośredni. Ten drugi jest łatwiejszy, ponieważ wkład państwa  stanowi inwestycję w matkę oraz rodzinę, którą ona utrzymuje i jest on bardzo istotny dla jej przyszłego rozwoju zawodowego .

Celem jest pomoc jednostkom niepełnym. Jeśli twoje dziecko posiada wady rozwoju fizycznego lub psychicznego, to poziom pomocy wzrasta. Do otrzymania dotacji nie jest niezbędne przedstawienie żadnego dokumentu o naszym dotychczasowym wykształceniu, a zatem zostaje ono przyznane bez względu na zawód matki.

Jednym z rozwiązań dla możliwości studiowania jest opłacanie przez rząd czynszu za mieszkanie w związku z trudną sytuacją finansową matki. Liczba samotnych matek w Hiszpanii nie jest zbyt duża, dlatego nie stanowi to poważnego problememy politycznego.

O co w takim razie może się ubiegać samotna matka w Hiszpanii? Z jednej strony o pokrycie kosztów opłaty za mieszkanie, z drugiej - o minimum roczną bezpłatną naukę na wybranej przez siebie uczelni. Ważne jest również osiąganie jak najlepszych wyników w nauce, ponieważ dzięki temu uzyskamy korzyści ekonomiczne.

Jeżeli matka osiągnęła wcześniej wykształcenie licencjackie i chce ubiegać się o stypendium na studia magisterskie czy doktoranckie, będzie jej dużo łatwiej je uzyskać. Aby znaleźć oferty wsparcia, polecamy przejrzeć Biuletyn Urzędowy Państwa (BOE- Boletìn  Oficial del Estado) oraz poszczególne biuletyny regionalne. Do dofinansowania opłaty czynszowej również możemy dodać tę za studia.

 Tłumaczenie: Anna Wolska

 Źródło: Excite ( Economìa y Empleo) http://trabajo.excite.es/becas-madres-solteras-G30198.html

 

Państwo: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
13 + 7 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.