Reklama

 

Miłośnicy fal, mają wielkie szczęście, ponieważ plaże w Hiszpanii, uważane są za najlepsze dla uprawiających ten właśnie sport. Praktycznie na wszystkich wyspach kraju, znajdziemy „dobre fale”, aby uprawiać surf, począwszy od Cádiz aż po wybrzeża Galicji. Właśnie stamtąd pochodzi wielka popularność hiszpańskich plaż, jako międzynarodowej społeczności surferskiej. Poniżej przedstawimy najlepsze plaże do uprawiania surfu.

Wybrzeże Gaditana

Wybrzeże Gaditana, posiada słynną plaże de Los Lances w Tarifie. Tamtejsze wody posiadają fale do 3 metrów wysokości, sprawiając jednocześnie, iż jest to najlepsza plaża do uprawiania właśnie tej dziedziny sportowej. Plaże Caños de Meca również są perfekcyjne do uprawiania surfu, windsurfu i kitesurfu.

El Palmar

Jest to specjalne miejsce, w którym znajduje się plaża El Palmar, usytuowana na prowincji Cádiz. Ta właśnie plaża słynie z wysokości fal. Najlepszymi miesiącami żeby surfować są listopad-marzec. Uważana jest za dobrą plaże przeznaczoną właśnie do tego sportu.

Plaża de Mudaka i jakość jej fal

Kraj Basków - to właśnie w nim znajduje się plaża de Mudaka, która przez dużą wysokość fal uznawana jest za odpowiednią do uprawiania tego sportu. Właśnie tutaj zarejestrowane zostały fale o wysokości około 2 metrów, sprawiając iż stała się ona plażą najbardziej uczęszczaną przez profesjonalnych surfistów. Jeśli nadal jesteś amatorem, polecamy Ci odwiedzić inne plaże o niższej wysokości fal.

Sitges - fale, które uderzają z siłą

Najbardziej znaną plażą w Katalonii jest Sitges. Ta plaża usytuowana blisko Barcelony posiada fale, które uderzają z wielką siłą i jest plażą nadającą się zarówno dla początkujących jak i profesjonalistów.

4 metrowe fale w Lanzarote

Plaża del Quemao w Lanzarote posiada fale o wysokości 4 metrów i każdego roku jest odwiedzana przez tysiące surfistów. Niebezpieczeństwem tej plaży jest to, że dno jej wód pokrywają skały, w związku z tym wymagane jest, abyś był odważnym ekspertem w surfowaniu. To co najlepsze na tej wyspie, to klimat - pozwala on na dogodne surfowanie przez cały rok, bez ograniczeń.

Galicja

Wybrzeże galicyjskie także posiada dużą liczbę plaż przeznaczonych do surfowania. Na przykład plaża de Razo, posiada ona wysokie fale z racji pozycji geograficznej, którą zajmuje. Nadaje się zarówno do inicjacji uprawiania tego sportu, jak i podwyższenia swoich kwalifikacji.

Cantabria - dobre i długie „rury”

Usytuowana w obszarze Santonii, znajduje się tam plaża El Brusco. Znana z najlepszych fal Kantabrii. Najlepszą porą, aby uprawiać surf w tym miejscu, jest jesień i zima. Jej fale pozwalają odwiedzającym cieszyć się długimi „rurami” wewnątrz fali, dlatego stała się ona jedną z najczęściej odwiedzanych przez surfistów.

El Confital - Plaża dla wymagających surfistów

W Palmas Gran Canaria znajdują się najlepsze fale na archipelagu kanaryjskim. Mamy na myśli El Confital, idealną plażę dla surfistów na poziomie zaawansowanym. Dziesiątki lokalnych surferów „łapią fale” podczas całego roku. Jest ona najbardziej rozpoznawalną plążą w surfie międzynarodowym.

Tłumaczyła: Anna Wolska

Źródło: UnComo.com http://ocio.uncomo.com/articulo/las-mejores-playas-para-hacer-surf-en-espana-26424.html

autor zdjęcia: destinolandia.com, autor artykułu: Marta Cabello

Państwo: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
1 + 4 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.