Reklama

 

Parki rozrywki i przygody, ogrody zoologiczne, świat w miniaturze, przejażdżki na ośle lub wielbłądzie. W tym artykule zaproponujemy najlepsze z możliwych sposobów spędzenia udanych Świąt w gronie rodzinnym.

  1. Forestal Park - Teneryfa

wyspykanaryjskierozrywka_0.jpg

Jeden z wyciągów w Forestal Park

Zarówno mieszkańcy, jak i turyści Wysp Kanaryjskich mogą liczyć na wiele możliwości spędzania wolnego czasu podczas świąt Bożego Narodzenia. Parki rozrywki, zoo, wycieczki… Archipelag ten jest miejscem typowo rodzinnym i nosi miano Family Welcome. Liczne hotele, restauracje, centra rozrywki oraz zapewniona opieka nad najmłodszymi, to tylko część zagwarantowanych usług.

Forestal Park

Ta opcja zachwyci przede wszystkim dzieci powyżej 6 roku życia. Forestal Park na Teneryfie jest miejscem pełnym przygody. Posiada wyciągi linowe, mnóstwo wysokich drzew (sosny kanaryjskie), a także obejmuje on obszar chronionego krajobrazu Las Lagunetas. Podsumowując – króluje tu natura, rozrywka dla całej rodziny i możliwość uprawiania aktywnego sportu.

Ceny i rezerwacje pod numerem telefonu: 630-385 -742 lub: reservas.tenerife@forestalpark.com

  1. Loro Parque

wyspykanaryjskierozrywka2.jpg

Niesamowita meduza, która jest jedną z atrakcji Loro Parku

Loro Parque zajmuje pierwsze miejsce w Europie i trzecie na świecie na liście ogrodów zoologicznych Dlatego też uważamy, iż naprawdę warto go odwiedzić. Może on stać się pierwszorzędnym planem na wakacje w Hiszpanii także podczas Świąt. Posiada unikatową hodowlę papug (stąd jego nazwa), ogromne akwarium oraz show delfinów, które bawi zwłaszcza dzieci. Znany ze swoich walorów edukacyjnych. Zatem zarówno najmłodsi, jak i dorośli mogą spędzić tam niezapomniane chwile.

Gdzie: Dzielnica Puerto de la Cruz, lokalizacja de Punta Brava. Zoo posiada małe wagony pociągowe, które wyjeżdżają co 20 minut z placu Reyes Católicos.

Ceny i godziny otwarcia: Czynne codziennie od 8.30 do 18.45. Bilety w cenie 32 euro dorośli, 23 euro dzieci (6-11 lat). Dzieci poniżej 6 roku życia – wstęp wolny. Zniżki dla mieszkańców Wysp Kanaryjskich.

  1. Angry Birds Activity Park – Gran Canaria

wyspykanaryjskierozrywka3.jpg

Kobieta korzystająca z atrakcji parku. Kto powiedział, że tylko dzieci mogą się dobrze bawić?

Wyspy Kanaryjskie posiadają park rozrywki przeznaczony specjalnie dla dzieci oraz dla tych, którzy chcą się choć na chwilę nimi poczuć. Angry Birds Activity Park oferuje różne formy zabawy. Należą do nich miedzy innymi różnego rodzaju aktywności oraz gry. Niewiele miejsc zapewnia taką ilość rozrywki dla dzieci i dorosłych, dlatego jest to idealna lokalizacja na aktywne spędzenie rodzinnych świąt Bożego Narodzenia.

Gdzie:  Avenida de La Cornisa. Lokalizacja Puerto Rico, dzielnica Mógan

Godziny otwarcia i ceny dostępne pod numerami telefonu: 928-153-976 lub 928-561-923

  1. Donkey Safari- Las Tirajanas

wyspykanaryjskierozrywka4.jpg

Jedna z wycieczek na ośle w Donkey Safari

Farma Donkey Safari Las Tirajanas jest jedną z nowocześniejszych form rozrywki rodzinnej, typowej dla Wysp Kanaryjskich i Archipelagu. Właśnie tutaj możesz spędzić niezapomniane rodzinne Święta. Na świeżym powietrzu spotkasz króliki, kury, strusie, ptaki, owce i pawie. Dziadkowie, rodzice oraz dzieci mogą dobrze bawić się w tym miejscu. Farma posiada 40 osłów gotowych na przejażdżkę dookoła terenu.

Gdzie: wzgórze Taidia (El Morisco) Santa Lucia de Tirajana.

Godziny otwarcia i ceny: konsultacja pod numerem telefonu: 928-180-587 lub 658-938-322

  1. Palmitos Park

wyspykanaryjskierozrywka5.jpg

Show delfinów w Palmitos Park

Kolejnym miejscem jest Palmitos Park, który możemy odwiedzić bez wyjeżdżania z Wysp Kanaryjskich. Jest to ogród zoologiczno-botaniczny, w którym dzieci oraz ich rodzice mogą podziwiać niesamowite show delfinów klasyfikowane jako najlepsze w Europie. W parku zobaczymy również wystawy ptaków drapieżnych i egzotycznych papug.

Gdzie:  barranco de Los Palomitos. Maspalomas.

Godziny otwarcia i cennik: czynne codziennie 10-18 (najpóźniej można wejść o godzinie 17). Ceny biletów: dorośli 30 euro dzieci 9,5 euro lub 22 euro w zależności od wieku i wzrostu. Zniżki dla mieszkańców Wysp Kanaryjskich

  1. Lanzarote na koniu

wyspykanaryjskierozrywka6.jpg

Niezapomniana wycieczka konna na Wyspie Wulkanów

Jest to kolejna z opcji spędzenia Świąt w gronie rodzinnym. Jak sama nazwa mówi (Lanzarte al Caballo) jest przeznaczone dla osób lubiących przejażdżki konne. Z oferty mogą skorzystać zarówno ci, którzy umieją jeździć konno, jak i te osoby, które nie czują się pewnie w siodle, będą one mogły pokonać drogę na grzbiecie konia pod okiem instruktora podziwiając przy tym piękne wulkaniczne krajobrazy. Przypominamy, iż stadnina dostępna jest dla rodzin i dzieci powyżej siódmego roku życia.

Gdzie: autostrada Arrecife a Yaiza kilometr 17 Uga.

Godziny otwarcia i ceny: czynne codziennie (oprócz czwartku) w godzinach 10-16. Ceny: 40 euro za jednogodzinną wycieczkę, 60 euro za wycieczkę dwugodzinną.

  1. Pueblo Chico

wyspykanaryjskierozrywka7.jpg

Pueblo Chico każdego z nas uczyni Guliverem XXI wieku

Nie trzeba wyjeżdżać z Teneryfy, aby móc odwiedzić „Małe miasteczko” (Pueblo Chico). Stanie się ono nie lada atrakcją zwłaszcza wśród najmłodszych członków rodziny ze względu na jego wymiary. W miejscu pełnym różnego rodzaju miniatur, każde dziecko może poczuć się jak Guliver. Pueblo Chico zawiera miniatury w skali 1:25 przedstawiające głównie budynki i widoki archipelagu. W tym miejscu macie szansę spędzić naprawdę urocze święta Bożego Narodzenia, a jego walory edukacyjne pomogą najmłodszym dowiedzieć się więcej na temat historii i geografii wysp.

Gdzie:  północna autostrada Teneryfy, wyjazd 35, po drodze do Cruz de los Martillos, La Orotava.

Godziny otwarcia i cennik: dzieci do 3 roku życia – wstęp wolny. Dzieci od 4 do 11 roku życia  6,5 euro. Dorośli 12,5 euro. Zniżki dla mieszkańców Wysp Kanaryjskich.

  1. Oasis Park Fuenteventura

wyspykanaryjskierozrywka8.jpg

Jedno z wielu zwierząt, które możemy spotkać w Oasis Park Fuenteventura

Kolejna propozycja to Oasis Park Fuenteventura. Jest to 800.000 metrów powierzchni  specjalnie przygotowanej na rodzinne wakacje. A najlepszą porą, aby powrócić do Oasis Parku są właśnie święta Bożego Narodzenia. Czeka tu na nasPonad 7000 gatunków roślin z całego świata oraz wielość takich zwierząt jak lemury, kangury, żyrafy, gady i hipopotamy, zaś najbardziej odważni mogą spróbować przejażdżki na wielbłądzie.

Gdzie: Główna autostrada Jandìa. La Lajita. Pájara.

Godziny otwarcia i cennik: czynne codziennie w godzinach od 9 do 18  Cennik: 28 euro dorośli, 18 euro dzieci od 4 do 11 roku życia. Specjalne ceny dla mieszkańców, emerytów oraz niepełnosprawnych.

  1. Acropark La Palma

wyspykanaryjskierozrywka9.jpg

Jedna z wielu aktywności w Acopark La Palma

W Isla Bonita, La Palma znajduje się Acropark la Palma, idealne miejsce na rodzinne odreagowanie stresu skumulowanego podczas minionego roku. Znajdziemy tu wiszące i tybetańskie mosty oraz tyroliny Trasy dostosowane są według stopnia trudności tak, aby każdy członek rodziny mógł się nimi nacieszyć. Bo podczas obfitego świętowania trochę sportu nie zaszkodzi.

Gdzie? Park Naturalny de Cumbre Vieja , 400 metrów od Refugio de Pilar/

Godziny otwarcia i cennik: czynny od środy do niedzieli oraz w święta w godzinach 10-18.

  1.  Trasa szopek (Ruta de Belenes)

wyspykanaryjskierozrywka10.jpg

Wystawa szopki w Parlamencie Wysp Kanaryjskich

Na zakończenie proponujemy Wam odwiedzenie tradycyjnych szopek instytucjonalnych. Ciągną się one od Parlamentu Wysp Kanaryjskich w Santa Cruz Teneryfy do głównych instytucji Archipelagu. W ten dzień możesz zobaczyć ekspozycję niezwykłych szopek, a każda z nich zawiera odrębną historię poszczególnych wysp.

Tłumaczenie: Anna Wolska                                                                            

Źródło: abc.es http://www.abc.es/local-canarias/20141215/abci-planes-familia-navidad-201412111522_10.html

 

Państwo: 
Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
5 + 15 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.