Reklama

 

Barcelona jest miastem posiadającym alternatywę dla wszystkich gustów, przede wszystkim jeśli chodzi o spędzenie w niej ciekawego weekendu w gronie rodziny, czy przyjaciół, przemierzając różne zakątki stolicy Katalonii. Bez względu na to, czy planujesz tylko dwudniową podróż do tego miasta, czy masz pomysł na spędzenie w nim kilku wolnych dni.

Przemierz miasto rowerem lub pieszo

barcelona2.jpg

Jedną z form spędzenia niezapomnianego weekendu w Barcelonie jest wykorzystanie ruchu, przemierzając to miasto o wspaniałym klimacie rowerem. Przejechać się najbardziej symbolicznymi dzielnicami stolicy Katalonii, zjeść przekąskę w regionalnej restauracji i dalej kontynuować swoją wizytę na dwóch kółkach, podziwiając niezwykłe widoki tego miasta.

A jeśli wolisz iść pieszo, dlaczego nie przemierzyć trasy miejskiej truchcikiem? Lub dlaczego nie przebiec się Tibidabo, aby spojrzeć na Barcelonę innymi oczyma i wydobyć z siebie sportowe „ja”? Wszystkie te opcje na spędzenie przyjemnego weekendu w Barcelonie znajdziecie na Trip4Real. Odważ się poznać stolicę Katalonii w nieco inny sposób.

Odkryj gotyk i jego sekrety

barcelona3.jpg

Uważasz, że znasz dogłębnie dzielnicę gotycką? Każda ze słynnych i symbolicznych dzielnic Barcelony jest pełna sekretów. Kulturę i historię tego miejsca będziesz miał szansę poznać dopiero po przemierzeniu jej od początku do końca. Jest to wspaniały plan na spędzenie weekendu w Barcelonie i dogłębne poznanie wszystkich jej tajemnic. Nigdy więcej nie będziesz patrzył na Barcelonę tymi samymi oczyma, jak właśnie wtedy, kiedy ją poznasz.

Spacer po plaży

barcelona4.jpg

W Barcelonie słoneczne dni zdarzają się często. Dlatego jeśli trafił Ci się słoneczny weekend, nie zastanawiaj się i odważ się przemierzyć miasto oraz plażę. Swoją wycieczkę rozpocznij w Porcie Vell i kontynuuj ją, odwiedzając kolejne charakterystyczne punkty Barcelony takie jak : Barceloneta czy Ciutadella. Poznaj Barcelonę od strony wędkarzy, morza i koniecznie posmakuj słynnego wermutu nad brzegiem morza oraz słynnych regionalnych przystawek. Przeżyj weekend w  tym mieście tak, jak robiłby to jego każdy lokalny mieszkaniec, korzystając z plaży i widoków tej metropolii.

Odwiedź muzea

barcelona5.jpg

Uwielbiasz kulturę? Najlepszym pomysłem na spędzenie niezapomnianego weekendu w Barcelonie będzie odwiedzenie dużej liczby emblematycznych muzeów. Muzeum Sztuki Współczesnej w Barcelonie (MACBA), Centrum Kultury Współczesnej w Barcelonie (CCCB), Muzeum Picassa, Muzeum Dalìego, Muzeum Historii Katalonii i wiele innych opcji. Jest to perfekcyjny plan, aby zbliżyć się do sztuki. Jeśli zaś chcesz zaoszczędzić trochę pieniędzy, przejrzyj listę darmowych muzeów czynnych w niedzielę.

Barcelona nocą

barcelona6.jpg

Czy słyszałeś już o imprezach w Barcelonie? Kto nie słyszał! Stolica Katalonii jest przepełniona alternatywami dla wszystkich gustów. Z barami, dyskotekami i innymi opcjami. Będziesz mógł skosztować pysznych koktajli, potańczyć i cieszyć się chwilą absolutnego relaksu. Wyjdź zatańczyć salsę, ciesz się różnorodnością barów z regionalnymi przystawkami, koktajlami i muzyką i poznaj najbardziej znane kluby nocne tego miasta.

Jest wiele możliwości, aby dobrze się bawić i korzystać z pełni nocy w Barcelonie, tak aby ciekawie zakończyć Twój niezapomniany weekend w Barcelonie.

 

Tłumaczenie: Anna Wolska

Źródło:  unComo.com/Podróże: http://ocio.uncomo.com/articulo/como-disfrutar-un-fin-de-semana-en-barcelona-24617.html

Autor artykułu: Trip4real

Fot. youtube.com

Państwo: 
Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
1 + 0 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.