Reklama

Podróże w strefie euro wcale nie okazują się takie tanie. Ale wystarczy przeczytać tych kilka praktycznych rad, aby sporo zaoszczędzić.

Zakwaterowanie: hostele, Couchsurfing, Airbnb

Jedną z najdroższych części wakacji jest nocleg. Jeśli nie potrzebujesz pokoju tylko dla siebie, poszukaj noclegu w hostelu. To nie są już miejsca bez charakteru, jakie zwykły być kiedyś. Dziś śniadanie i darmowe wi-fi jest standardem w hiszpańskich hostelach i korzystają z nich turyści w każdym wieku. Najlepszą stroną, na której można zarezerwować pokój jest Hostelworld.

Opcją jeszcze tańszą jest powszechnie znany couchsurfing. Takie rozwiązanie jednak nie wszystkim odpowiada. Alternatywą więc może być Airbnb. Polega on na wynajmowaniu pokoi lub mieszkań turystom przez ich właścicieli. To opcja o wiele tańsza od hotelu czy apartamentu i z pewnością bezpieczna.

Unikaj pociągów

Wielu turystów w podróży po Hiszpanii najczęściej korzysta z kolei, sądząc, że tak jest taniej i prościej. Często jednak to podróż autokarem jest o wiele tańsza i krótsza.

Jeśli natomiast chcesz maksymalnie zminimalizować koszty podróży, pozostają autostop, BlaBlaCar lub wynajem samochodu w kilka osób.

Kiedy jesteś w Hiszpanii, jedz jak Hiszpanie

Hiszpanie z reguły jedzą lekkie śniadanie i duży obiad. To dlatego, że w Hiszpanii ceny obiadu są o wiele niższe od cen kolacji. Używanie menu “dziennego” i “nocnego” jest regulowane przez prawo.

Zjedz zatem małe śniadanie, aby być głodnym w porze obiadu. Kawiarnie hiszpańskie są pełne w godzinach 7-10. O tej porze je się chleb tostowy często z pomidorami i oliwą i pije się kawę. Takie śniadanie jest tanie (mniej niż 2 euro) i da Ci energię do obiadu. Za to po sytym posiłku w środku dnia, nie będziesz musiał jeść dużo na kolację.

Pomyśl o karcie zniżkowej

Takie karty turystyczne oferują wiele zniżek na wejścia do muzeów. Pamiętaj jednak, że w Hiszpanii muzea są często gratis. Zdarza się też, że wejście do muzeum jest gratis w konkretne dni w miesiącu i w święta. Warto zatem sprawdzić koszt wejściówek i porównać go z kosztem karty turystycznej.

Rail pass

Wielu podróżnych kupuje rail pass, myśląc, że to duża oszczędność. Taka karta jednak przydaje się w innych krajach, jak Francja, gdzie bilety kolejowe są drogie. W Hiszpanii częściej znajdziesz tańszą cenę na pojedyncze połączenie i co więcej, nie jesteś zmuszony poruszać się tylko koleją. Warto zatem, jak w przypadku karty turystycznej, porównać koszt podróży pociągami, autokarami i koszt rail passa.

W Grenadzie jedz tapas!

Wszystkich podróżnych zaskakuje, że w Grenadzie można jeść za darmo! Kupując napój (najczęściej alkoholowy), otrzymasz coś do jedzenia. I nie mówię o miniaturowej miseczce oliwek (choć czasem bywa tak), ale o hojnych porcjach paelli lub hamburgerze z frytkami. Z trzema piwami możesz się najeść do syta.

Grenada to nie jedyne miejsce, gdzie można zjeść tapas za darmo, ale najprawdopodobniej najlepsze. Są też jednak miejsca, gdzie tapas jeść nie można. Na przykład Kraj Basków. Podczas gdy w wielu częściach Hiszpanii tapas są tanim posiłkiem, w Kraju Basków jest odwrotnie. Tutaj nazywane są pintxos, a ich ceny są o wiele wyższe, więc należy się ich wystrzegać.

Tłumaczenie: Magdalena Malinowska

Źródło: http://www.blogcomoviajarbarato.com/consejos-viajar-barato-espana

Ten artykuł ukazał się dzieki firmie wa-car.com wa-car.png

 

 

Państwo: 
Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
1 + 0 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.