Reklama

 

Madryt – stolica Hiszpanii. Jest wielkim miastem, które przyjmuje ogromną liczbę turystów w okresie całego roku. Odwiedzający podziwiają dużą liczbą pomników historycznych, ciekawych miejsc i pięknych wiosek godnych odwiedzenia. Nie wspominając już o opcji zwiedzenia  trzech najpopularniejszych muzeów na świecie, a także spędzenia kilku chwil na ulicach o niezapomnianej atmosferze czy skosztowaniu potraw regionalnej kuchni.

Masz mało czasu na zwiedzanie? Nie martw się! W tym artykule powiemy Ci, jak zwiedzić Madryt w 2 dni.

madryt2.jpg

Wybór dobrego hotelu

Jeśli mamy tylko dwa dni na zwiedzanie Madrytu, ważne jest, by wybrać dobrze usytuowany hotel, aby móc w pełni wykorzystać dostępny czas. Pomniki historyczne i miejsca najbardziej emblematyczne znajdują się w samym centrum lub z pobliżu. Dlatego najlepszą opcją jest wybranie hotelu blisko ulicy Gran Vìa w okolicach Puerta del Sol lub w dzielnicy Salamanca lub El Retiro. W ten właśnie sposób możesz dotrzeć do wszystkich ważnych punktów pieszo, oszczędzając przy tym czas i pieniądze.

madryt3.jpg

Interesujące pomniki

Wcześniejsze zaplanowanie trasy pozwoli Ci w pełni wykorzystać wizytę w Madrycie. Propunujemy następującą drogę:

Dzień 1

Polecamy wyruszyć z Gran Vìa, serca miasta, aby dotrzeć do najbardziej emblematycznych miejsc, takich jak: la Puerta del Sol, Pomnika Niedźwiedzia i krzewu Madroño i Placu Głównego, skąd możesz pokierować się na zachód na najsłynniejszy Miejski Rynek San Miguel. Z Placu Głównego, idąc Główną Ulicą (Calle Mayor), dotrzesz do Pałacu Królewskiego, gdzie możesz przespacerować się po pięknych ogrodach Sabatini i zwiedzić popularną Katedrę Almudena. Wracając  do Puerta del Sol i obierając ulicę Preciados, dotrzesz do Placu Callao. Stamtąd możesz podążyć ulicą Gran Vìa, aby dotrzeć do Placu España, wspaniałego miejsca na zjedzenie pysznej kolacji.

Dzień 2

Drugiego dnia możesz rozpocząć swoją trasę od la Fuente de Cibeles, jednego z punktów rozpoznawczych miasta. Obierając drogę Prado, dotrzesz do prestiżowego Muzeum Prado. W jego okolicach można zobaczyć wielki Ogród Botaniczny. Następnie, idąc drogą Prado, kierując się w stronę ulicy de Alfonso XII, dotrzesz do Placu Niepodległości, gdzie spotkasz jeden z najbardziej emblematycznych pomników: la Puerta de Alcalá.

madryt4.jpg

Miejsca, których nie możesz przegapić

Poza wcześniej wspomnianymi interesującymi miejscami istnieją również te, których podczas dwudniowej wizyty w żadnym razie nie możesz przegapić. Uwaga:

Koniecznie przespaceruj się po Parku del Buen Retiro, największym parku miasta, w którym można podziwiać prześliczne ogrody  i prawdziwe perły, takie jak Pałac Kryształowy (Palacio de Cristal ) i Pałac de Velázquez.

Życie nocne w Madrycie wyróżnia się niesamowitą atmosferą. Zatem zbliż się do niego i zabaw się w jednej z dyskotek czy barów, takich jak :Kapital czy Sala Penélope.

Madrycka gastronomia: Nie możesz opuścić stolicy hiszpańskiej bez wcześniejszego spróbowania potraw takich, jak : cocido madrileño, danie jedyne w swoim rodzaju, słynna kanapka z kalmarami z jednego z barów usytuowanych na Placu Głównym i przepyszne churros de chocolate, które Cię zachwycą.

Sugestie:

.Zaplanuj swoją podróż z wyprzedzeniem. Skorzystaj z mapy, zaznaczając, które miejsca chcesz zobaczyć.

.W przypadku, kiedy chcesz przebyć daną drogę w sposób wygodniejszy, skorzystaj z turystycznego busa w Madrycie.

.Przede wszystkim wybierz dobrze usytuowany hotel, tak abyś łatwo mógł dotrzeć do interesujących Cię miejsc.

 

Tłumaczenie: Anna Wolska

Źródło:  unComo.com:  http://ocio.uncomo.com/articulo/como-ver-madrid-en-dos-dias-24212.html

Autor artykułu: Marta Vicente

Fot.  1) quenosvamos.com, 2) vinccihoteles.com, 3) monica-cuentoshistorias.blogspot.com, 4) ojodigital.com

Ten artykuł ukazał się dzieki firmie www.zabudowyszklane.com http://www.zabudowyszklane.com/
Państwo: 
Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
5 + 6 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.