Reklama

 

Hiszpania jest jednym z krajów posiadających największy problem ze znalezieniem wysoko wykwalifikowanych pracowników. Pomijając fakt, iż jej stopa bezrobocia wynosi 24% wśród obywateli aktywnych zawodowo (według badania Hays - międzynarodowej firmy brytyjskiej, specjalizującej się w selekcji pracowników wysoko wykwalifikowanych we współpracy z Oxford Econmics).

Aktualnie Hiszpania znajduje się na trzecim miejscu  wśród krajów cierpiących na problem doboru kadry o odpowiednich kwalifikacjach, w obszarach takich jak: przemysł, informatyka i inżynieria

Managing director firmy Hays, Christopher Dottie przyznał, że edukacja wyższa w Hiszpanii jest: „Strukturalnie silna, lecz pozostaje odizolowana od świata biznesu oraz nie posiada dostosowania do zmieniających się potrzeb rynku”. Dodał również, że potencjalna  poprawa gospodarki przyniesie więcej elastyczności i dynamizmu.

Konkretnie rzecz biorąc, wśród 31 krajów przeanalizowanych przez firmę Hays, Hiszpania znalazła się na trzeciej pozycji, zaraz za Szwecją i Węgrami, czyli wśród krajów, które mają największe problemy ze znalezieniem pracowników o wysokich kwalifikacjach. Przeciwieństwem są Belgia, Włochy i Singapur, których problemy w tej kwestii są znikome.

Badanie podkreśla, że aby uniknąć problemu dotyczącego, zarówno firm jak i potencjalnych pracowników, należy wprowadzić w życie wysoki poziom współpracy rządu wraz z  autorytetami edukacji, jak i samymi firmami. Jednocześnie podkreśla, iż rząd powinien zmienić politykę migracji tak, aby uniknąć opuszczania kraju przez pracowników najbardziej wykwalifikowanych.

Tłumaczenie: Anna Wolska

Źródło tłumaczenia i fotografii: www.europapress.es,

 

Państwo: 
Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
15 + 4 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.