Reklama

 

1 maja, jak co roku na hiszpańskie ulice wychodzą tysiące mieszkańców z ponad 70 miast. Społeczeństwo hiszpańskie walczy o poprawienie jakości pracy, oraz o nowe alternatywy ze strony surowej polityki, będąc na etapie największego jak dotychczas bezrobocia.

Hiszpański kryzys obejmuje ponad 736.000 gospodarstw domowych nie posiadających żadnego dochodu. Niszczy to marzenia ludzi młodych oraz emerytów, dotyczące spokojnej i szczęśliwej przyszłości.

Choć władza wykonawcza odnotowuje odrodzenie ekonomiczne, ostatnie liczby dotyczące wysokości bezrobocia stanowczo negują ten fakt. Po pierwsze ulegają zniszczeniu miejsca pracy, ponad 200.000 stanowisk uległo degradacji, oraz powstaje coraz większa niepewność zatrudnienia.

- Rząd hiszpański oraz przedsiębiorcy wybrali opcję wyjścia z kryzysu, w której Hiszpania wyjdzie przez ‘drzwi’ Azji, a nie drzwi Atlantyku, w ten właśnie sposób wyjdziemy z niepewności i bezrobocia - zadeklarował Toni Ferrer, sekretarz akcji związkowej Generalnej Unii Pracowników (UGT).

Ramón Górriz, sekretarz Konfederacji Związkowej Komisji Robotników (CCOO) dodał: „Naszym głównym problemem jest zastąpienie pracy stałej, pracą tymczasową, nie rządzącą się żadnymi prawami i posiadającą niską jakość”.

Eksperci uważają, iż niepewność zatrudnienia powoduje brak równości w społeczeństwie.

- Jest to bardzo przewrotna sytuacja, która nie pozwala ludziom wyjść z ubóstwa. Ten fakt bardzo nas martwi, ponieważ uważamy iż przyczynia się do polaryzacji społeczeństwa, w tym znaczeniu, że tworzy się coraz więcej nierówności. Ci najbardziej narażeni, choć znajdą zatrudnienie, nie są w stanie w 100 % wyjść spod wpływu kryzysu - dodała Teresa Cavero, szef działu badań w Oxfam.

Tłumaczenie: Anna Wolska

Źródło : RT en español: http://actualidad.rt.com/actualidad/view/126887-espana-manifestaciones-precariedad-laboral-desempleo

Autor zdjęcia: Google

Państwo: 
Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
2 + 0 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.