Reklama

 

Uniwersytet Politechniki z Katalonii, zajmuje 36 miejsce z 50 według rankingu QS World University Ranking by Subject. La Pompeu Fabra osiąga pozycje numer 40, zaś La Complutense znajduje się na miejscu 46.

 

Prawie dwadzieścia hiszpańskich szkół wyższych, znajduje się wśród 200 najlepszych na świecie. Trzy uniwersytety hiszpańskie, w rankingu QS World University Ranking by Subject, znalazły się wśród 50 najlepszych, w co najmniej 30 dyscyplinach.

 

Uniwersytet, który okazał się być najlepszy w wielu dziedzinach to Uniwersytet Politechniki w Katalonii, sklasyfikowany na miejscu 36 z kierunkiem Inżynieria Cywilna i Strukturalna.

 

Uniwersytet Pompeu Fabra osiągnął 40 miejsce w rankingu międzynarodowym, wraz z kierunkiem Ekonomia, podczas gdy Uniwersytet Complutense w Madrycie (UCM), zajął miejsce 43 z kierunkiem Historia, dzieląc ranking z Uniwersytetem w Austin i Teksasie.

 

Uniwersytet z Barcelony znalazł się wśród 100 najlepszych uczelni z kierunkami takimi jak: Językoznawstwo, Filozofia, Medycyna, Farmacja, Chemia, Nauki morskie i lądowe, Ochrona środowiska i Geografia.

 

Ogólnie rzecz biorąc, 17 uniwersytetów hiszpańskich znalazło się wśród 200 najlepszych w 30 dyscyplinach.

 

Azja posiada dziesięć z 30 najlepszych uniwersytetów, wraz z kierunkami takimi jak: Chemia, Elektryka oraz 8 z kierunkiem Inżynieria mechaniczna.

 

National University of Singapore znajduję się wśród 10 najlepszych, aż w 5 dyscyplinach, takich jak Inżynieria i Technologia. Natomiast Hong Kong posiada 3 wśród 20 najlepszych z kierunkiem Inżynieria Informatyki.

 

Pomimo wszystko Harward pozostaje najlepszą uczelnia świata. Zajmuje on pozycję pierwszą w rankingu. Na drugim miejscu uplasował się Massachusetts Institute of Technology.

 

Tłumaczenie: Anna Wolska

 

Źródło: 20minutos.es http://www.20minutos.es/noticia/2071803/0/tres-universidades-espanolas/entre-mejores-mundo/ranking-disciplinas-qs/

 

Tytuł zdjęcia: Studenci w jednej z auli Uniwersytetu Complutense w Madrycie.

Państwo: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
10 + 7 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.