Reklama

 Portal internetowy lifehacker udostępnia serię „sztuczek” i rad, jak stać się „złotą rączką” we własnym domu.

  1. Butelka od ketchupu – do wykonania perfekcyjnych tortilli:

butelka.jpg

Dość często robisz tortillę? I zazwyczaj nie wychodzi Ci ona okrągła? Mamy dla Ciebie radę: wystarczy, że weźmiesz butelkę po ketchupie, majonezie czy musztardzie. Następnie po jej oczyszczeniu napełnisz ją masą do tortilli i delikatnie wlejesz  na patelnię. Ten sposób na pewno Cię nie zawiedzie!

  1. Post-it podczas wiercenia:

post-it.jpg

Brud i kurz, powstałe na skutek wiercenia, nie są niczym przyjemnym. Aby zrobić dziurę bez zabrudzania przy tym podłogi, należy umieścić post-it bezpośrednio pod miejscem, w którym mamy zamiar wywiercić dziurę. Następnie trzeba wiercić delikatnie, tak aby kurz nie przedostawał się w inne miejsca w naszym mieszkaniu. Post-it spełni funkcję idealnego „zbieracza kurzu”.

  1. Butelki do zamykania plastikowych toreb:

butelki.jpg

Zazwyczaj po przyjęciach i imprezach domowych pozostaje nam wiele otwartych opakowań po przekąskach, które trzeba przechować. Kiedy nie posiadamy pod ręką spinacza, gumki czy innego elementu, wystarczająca będzie końcówka od plastikowej butelki. Jedyne, co musisz zrobić, to obciąć butelkę u nasady i nałożyć ją na otwartą torebkę. W ten prosty sposób jedzenie będzie zamknięte hermetycznie i nie ulegnie zepsuciu.

 

  1. Śrubokręt + guma elastyczna:         

gumka.jpg

Po przeprowadzce czy przy wymianie mebli przychodzi moment, aby rozkręcić te stare. Część z nich ma zardzewiałe gwoździe, co w rezultacie utrudnia nam pracę podczas rozkręcania. Aby „uwolnić” śrubokręt i sprawić, aby obracał się on prawidłowo, należy podłożyć pomiędzy gwóźdź a narzędzie elastyczną gumkę, która sprawi, że ciśnienie będzie większe. Tym samym nie będzie się on ześlizgiwał.

  1. Torebki do chowania wszystkiego:

torebki.jpg

Tych akcesoriów używa się zazwyczaj do przechowywania obuwia lub użytecznych rzeczy w łazience. Lecz bez wątpienia możemy nadać im różnorodność zastosowań, takich jak przechowywanie żywności, zabawek, czy naczyń kuchennych w odrębnych przegródkach.

 

  1. Więcej półek w regałach:

plolki.jpg

Szafka z przyprawami jest jedną z wielkich niewiadomych domu. Zazwyczaj nie używamy wszystkich, ponieważ niektórzy nawet nie wiedzą o ich posiadaniu ze względu na znajdujący się na półkach ogromny bałagan. Aby mieć wszystkie buteleczki w zasięgu wzroku, a co za tym idzie – większy porządek na rozbałaganionej szafce, wystarczy zainstalować szeroki pręcik lub drewnianą półeczkę w połowie wysokości mebla. W ten sposób będziemy mogli umieszczać niezbędne przyprawy i składniki na wyciągnięcie ręki.

 

  1. Kable uporządkowane w rolkach od papieru toaletowego:

kable.jpg

Odpowiednio schowanie kable są kwestią istotną dla większości z nas. Mimo że próbujemy utrzymać je w jak największym porządku, plączą się i skręcają. W związku z tym mogą szybciej się zużywać lub łatwiej ulegać zniszczeniu. Żeby temu zapobiec, wystarczy umieścić kable w pudle lub szufladzie, opakowane w puste rolki po papierze toaletowym.

  1. Zaczepki do wieszaków:

zaczepki.jpg

Brak miejsca w szafie jest dość powszechnym zjawiskiem, zwłaszcza gdy dzieli się ją z inną osobą. Powierzchnia szafy jest ograniczona i w wielu przypadkach nie mieści się w niej duża liczba wieszaków. Aby rozwiązać ten problem, wystarczy na każdym wieszaku przywiesić zaczepkę z pustej puszki po napoju, co w efekcie pozwoli nam na zwiększenie liczby możliwych do powieszenia wieszaków.

  1. Klips do przechowywania wtyczek:

klips.jpg

Innym sposobem na przechowywanie użytecznych kabli, posiadanie ich w zasięgu ręki czy sprawienie, aby nie plątały się one z innymi, jest przypięcie do szafki, półki bądź innej powierzchni klipsa do spinania dokumentów.  Następnie należy przełożyć kabel przez otwór w klipsie. Posłuży to do utrzymania kabli oddzielonych, sztywnych i dobrze rozciągniętych.

 

Tłumaczenie: Anna Wolska

Źródło: ABC.es Familia (rodzina)

http://www.abc.es/familia/ahorro/20140827/abci-chapuzas-caseras-macgyver-201408191604_5.html

Ten artykuł ukazał się dzieki firmie piekarniawiejskawzebowie.pl/ dom-bud.png
Państwo: 
Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
3 + 1 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.