Reklama

Źródło: www.vuelaviajes.com

Tanie linie lotnicze przewiozły już 28,9 miliona pasażerów w pierwszych dziesięciu miesiącach bieżącego roku, o 10.3% więcej niż w roku ubiegłym, według danych z Instytutu Wiedzy Ogólnej i Badań Turystycznych w ramach  Ministerstwa Przemysłu Energii i Turystyki.

W przeciwieństwie do tanich linii lotniczych te tradycyjne przewiozły już 31,13 miliona pasażerów do października bieżącego roku o 2,2% więcej niż w tym samym okresie 2013 roku. W ten właśnie sposób liczba pasażerów tanich linii lotniczych wyniosła w styczniu bieżącego roku 48,2% w porównaniu do linii tradycyjnych 51,8%. Ogólna liczba pasażerów tanich linii to 81,3%, do których należą głównie Europejczycy.

W październiku bieżącego roku liczba pasażerów tanich linii lotniczych wzrosła o 10,3% osiągając wzrostową liczbę 3,4 miliona podróżnych i zajęła aż 50% całego ruchu lotniczego. Do najbardziej obleganych tanich linii w Hiszpanii należą Ryanair,  EasyJet i Vueling.

Lotnisko Prat

W pierwszych dziesięciu miesiącach tego roku najczęściej obleganymi przez tanie linie hiszpańskim lotniskiem była Barcelona-El Prat z liczbą 7 milionów podróżnych i wzrostem 18,3%, lotnisko w Maladze z liczbą 3,6 milionów i wzrostem 10% pasażerów, oraz lotnisko w Palma de Mallorca, którego ogólna liczba podróżujących wyniosła 3,2 miliona przy wzroście 6,7%

Kolejnymi lotniskami, które odniosły sukces w liczbie pasażerów tanich linii są: lotnisko w Alicante, które przyjęło 3,1 miliona pasażerów (o 5,6% więcej w odniesieniu do roku ubiegłego) oraz Madryt- Barajas , które doświadczyło potężnego wzrostu liczby podróżnych aż 17,3% oraz 2,7 miliona podróżujących.

Wszystkie hiszpańskie lotniska odnotowały wzrost liczby podróżnych, oprócz lotniska Girona w Costa Brava, w którym odnotowano spadek o 21,1% i liczbę 945,214 pasażerów i Walencja ze spadkiem 1,2%  oraz 956,484 mniej pasażerów. Pomimo spadków odnotowano również pokaźne wzrosty między innymi: lotnisko Tenerife Sur 1,5 miliona podróżnych oraz najwyższym wzrostem 22,6% oraz lotnisko Lanzarote 18,9% (780,799).

Według społeczności autonomicznych Hiszpanii: Katalonia, Baleares i Andaluzja znalazły się na najwyższej pozycji rankingu w odniesieniu do obsługiwanych przylotów tanich linii lotniczych w ostatnich dziesięciu miesiącach bieżącego roku. Katalonia znalazła się na pierwszym miejscu listy z 28,5% przylotów i 8,2 miliona pasażerów o 10,6% więcej. Na drugiej pozycji znajdują się Wyspy Balearyjskie z 16% przyjmując 4,6 miliona podróżnych o 8,2% więcej w odniesieniu do roku ubiegłego, Andaluzja z liczbą 4,4 miliona pasażerów o 9.7% więcej. Zaraz za nimi na liście znajduje się Walencja z ogólna liczbą 4,2 miliona pasażerów 3,9% więcej, Wyspy Kanaryjskie 3,5 miliona pasażerów (+21.6%), oraz Madryt z 2,7 miliona podróżnych (+17.3%).

Tłumaczenie: Anna Wolska na podstawie Laexpansión.com

 

Państwo: 
Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
1 + 0 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.