Reklama

 

W ostatnich latach w Hiszpanii coraz popularniejsze staje się organizowanie targów pracy dla studentów przez tamtejsze uniwersytety. Pozwala im to na bezpośredni kontakt z firmami, w których w przyszłości mogą pracować. Na takich spotkaniach uczniowie wyższych uczelni mają możliwość przekazać swoje cv bezpośrednio na ręce przyszłego pracodawcy. W poniższym artykule przedstawimy kilka rodzajów targów organizowanych co roku w Hiszpanii.

Targi pracy Universia (Gira Emplea Universia)

Targi pracy Universia są organizowane przez portal uniwersytetów hiszpańskich i latynoamerykańskich. Jego przesłaniem jest wsparcie studentów w pozyskaniu pierwszej pracy. Organizatorzy nadzorują 20-minutowe spotkania rekrutacyjne. Aby móc uczestniczyć w tego typu spotkaniach, które odbywają się w Madrycie, Maladze, Sewilli, Zaragozie, Walencji, Vigo i Castilla la Mancha, należy zapisać się online na stronie targów Gira Emplea Universia.

BizBarcelona

Powyższe targi odbywają się co roku w czerwcu. Gromadzą się na nich przyszli przedsiębiorcy, którzy marzą o otwarciu własnej firmy.

Targi pracy dla osób z orzeczoną niepełnosprawnością w Madrycie

Osoby niepełnosprawne również mają prawo być na bieżąco z informacjami na temat rynku pracy i pozyskiwania godnego zatrudnienia. Targi te odbywają się co roku w listopadzie. Gromadzą przedsiębiorców, którzy chcą zatrudnić osoby ze stopniem niepełnosprawności.

Narodowy Kongres Kształcenia Sponsorowanego w Sewilli

Ponad 350 pracodawców i 250 absolwentów spotyka się co roku na Kongresie Kształcenia Sponsorowanego w Sewilli. Przyszli pracownicy potrzebują odpowiedniego kształcenia na wysokim poziomie. Ofertą tych targów pracy są liczne kursy, które zagwarantują im pełen rozwój.

Fibest- Forum zatrudnienia w Valladoid

Fibest to targi pracy, podczas których firmy z tej samej branży mogą łączyć się i zachowywać pozytywne relacje. Odbywają się w  marcu, uczestniczą w nich przede wszystkim ludzie młodzi, którzy pragną uzyskać bezpośredni kontakt z firmami, zapoznać się z ofertami pracy i zostawić  swoje cv.

Targi Pracy Kształcenia Profesjonalnego w Madrycie

Targi odbywają się w lutym i gromadzą studentów oraz profesjonalistów. Podczas ich trwania odbywają się różnorodne warsztaty związane z pozyskiwaniem nowej pracy.

Tłumaczenie: Anna Wolska

Źródło: unComo.com, http://negocios.uncomo.com/articulo/cuales-son-las-ferias-de-empleo-en-espana-23264.html

Fot. www.grupoinformativosisucede.com.mx

Autor artykułu: Rocìo González

 

Państwo: 
Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
10 + 0 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.