Reklama

 

Wynajmując rower, czy biorąc udział w wycieczkach zorganizowanych po Barcelonie tym właśnie środkiem transportu, rower wydaje się być najlepszą opcją dla zwiedzającego, który chce poznać miasto w szybki, zdrowy i ekologiczny sposób. W związku z tym pokazujemy najlepsze zakątki Barcelony, które warto odwiedzić rowerem.

Park Ciutadella

Skonstruowany w połowie XIX wieku, usytuowany w centrum miasta. Park Ciutadella był przez wiele lat największym parkiem tego miasta. Obecnie jest wielofunkcyjną przestrzenią, która posiada między innymi: muzea, pomieszczenia edukacyjne, Parlament Katalonii i zoo w Barcelonie.

Jego szerokie i kręte drogi robią z niego idealne miejsce na przejażdżki rowerowe. Posiada również rozległe trawniki i zacienione miejsca, w których można odpocząć.

Jedną z największych atrakcji parku jest Monumentalny Wodospad, zaprojektowany przez Josepa Fonsteré zainaugurowany w formie wystawy w roku 1881, w którego projektowaniu uczestniczył młodziutki wówczas Antonio Gaudì.

El Poblenou

Jadąc ścieżką rowerową na ulicy Circunvalación dotrzemy do najoryginalniejszej i najbardziej znanej dzielnicy Barcelony, wzdłuż której ciągną się plaże Bogatell i Mar Bella, oraz główne ulice Diagonal i Meridiana, które mają silną przeszłość przemysłową oraz znajdujące się na nich liczne fabryki, przekształcone w centra kulturalne, uniwersytety lub mieszkania o wyglądzie neojorkijskim.

Jego ulice posiadają mały ruch uliczny, są szerokie i osamotnione i oprócz tego posiadają największe natężenie ścieżek rowerowych w całym mieście. W związku z tym przejazd rowerem w tym miejscu jest wygodny, przyjemny i przede wszystkim bezpieczny.

Wśród wielu atrakcji, znajduje się dzielnica22@, ambitny projekt rewitalizacji miast, który obsługuje duże firmy technologiczne, których siedziba znajduje się w nowoczesnych budynkach należących do międzynarodowej architektury awangardowej.

El Forum

Kontynuując naszą wycieczkę rowerową wzdłuż plaż Barcelony w północnej dzielnicy, spotkamy obiekt, który w 2004 roku gościł na Forum Kultur, wielkim wydarzeniu kulturalnym, które obracało się wokół zrównoważonego rozwoju, pokoju i różnorodności kulturowej.

Biorąc pod uwagę ogrom atrakcji tego miejsca, rower jest najlepszym rozwiązaniem, aby móc je poznać. Zawiera ono między innymi: wielki plac główny, dwa największe budynki między innymi: (trójkątny budynek Forum i Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Barcelonie), obszar sztucznych wydm, przy których zbiera się ogromna publika i kąpielisko morskich obszarów chronionych, które najbardziej zachwyca najmłodszych.

Jeśli chcą Państwo przeczytać więcej podobnych artykułów lub dowiedzieć się więcej na temat: Jakie są najciekawsze zakątki Barcelony, które warto odwiedzić rowerem, polecamy aby wejść na stronę Viajar por España.

Tłumaczyła: Anna Wolska

Źródło: „Un como”/Wypoczynek/Podróże/ Podróże po Hiszpanii/Podróż po Katalonii http://ocio.uncomo.com/articulo/cuales-son-los-mejores-lugares-para-visitar-barcelona-en-bicicleta-28501.html autor: David Bessó

Państwo: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
1 + 8 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.