Reklama

Hiszpania jest bez wątpienia krajem godnym odwiedzenia. Nie dość, że posiada ona najprzyjemniejszy klimat w całej Europie, to dodatkowymi atrakcjami są piękne miasta, bardzo bogata historia, smaczna kuchnia i bardzo sympatyczni mieszkańcy.

Hiszpania przyjmuje co roku tysiące turystów. Pory roku są wyraziste, przez co jej panoramy są bardzo uniwersalne, bez względu na to czy udasz się do dużego miasta czy wybierzesz wypoczynek w jednym z obszarów wiejskich, nie będziesz rozczarowany.

Jej historia jest nad wyraz bogata, dlatego znajdziesz tam ogromną ilość muzeów, zamków, średniowiecznych twierdz oraz centrów kultury. Dzięki unComo.com, powiemy Ci jakie są najciekawsze miasta, które warto odwiedzić w Hiszpanii według: Travelers Choice de TripAdvisor.

Barcelona

najciekawsze_miasta.jpg

Stolica społeczności Katalonii. Barcelona jest miastem, które posiada między innymi największe i najpopularniejsze budowle. Artyści tacy jak: Gaudì, Picasso, Hemingway są tylko nielicznymi artystami, których zainspirowało to miasto. W Barcelonie można znaleźć niektóre z ich dzieł. Barcelona jest rozpoznawalna dzięki kulturze, turystyce, czy też handlowi. Znajdują się w niej wielkie dzieła, takie jak np.: bazylika Sagrada Familia (jedna z najważniejszych budowli Europy, której budowę rozpoczęto w 1882 i jest ona kontynuowana do dnia dzisiejszego).

Poniżej przedstawiamy listę hoteli w Barcelonie: Hoteles en Barcelona.

Madryt

najciekawsze_miasta2.jpg

Wielkie miasto kosmopolityczne i stolica Hiszpanii, jest największym i najbardziej zaludnionym miastem. To kombinacja nowoczesnych struktur z dziedzictwem kulturowym i artystycznym, takim jak Pałac Królewski oraz La Puerta del Sol, które odznacza centrum Hiszpanii. To wspaniałe miejsce dla miłośników sztuki. Godne odwiedzenia jest: Muzeum Prado, Muzeum Tryssen-Bornemisza oraz centrum Reìna Sofìa. Można również skorzystać z wielu atrakcji rodzinnych, które zapewniają ogród zoologiczny i parki rozrywki. Madryt wyróżnia się poprzez swoje „życie nocne”, w czasie którego można obejrzeć liczne pokazy flamenco oraz skosztować tradycyjnych potraw, takich jak paella czy różnego rodzaju przystawki.

Najlepsze hotele Madrytu w dobrej cenie: Hoteles de Madrid.

Sewilla

najciekawsze_miasta3.jpg

Sewilla jest stolicą wspólnoty autonomicznej Andaluzji i czwartym miastem pod względem zaludnienia w Hiszpanii. Posiada zabytki Światowego Dziedzictwa UNESCO: Alcazár, Archiwum Indyjskie oraz Złotą Wierzę, a także najpopularniejsze Uniwersytety w całym kraju. Miasto posiada wielką wartość historyczną, zostało zajęte przed 800 laty przez Maurów i jest kulturalnym centrum o wielkim znaczeniu. Flamenco, byki i wino de Jerez są typowymi manifestacjami folkloru tej ziemi. Kompletna lista tanich hoteli w Sewilli: hoteles baratos en Sevilla.

Granada

najciekawsze_miasta4.jpg

Granada jest najważniejszym punktem turystyki, dzięki licznym pomnikom, między innymi: La Alhambra, który od roku 2011 jest pomnikiem najczęściej odwiedzanym w Hiszpanii. Skonstruowany między XIII i XIV wiekiem, od niepamiętnych czasów stanowi największy klejnot królestwa Nazarì. Katedra i duża kaplica, dzieła usytuowane między gotykiem a odrodzeniem, posiadają piękne rzeźby oraz główne elewacje. Inne miejsca historyczne takie jak: La Lonja i La Alcaicerìa, zabytkowy rynek z jedwabiu arabskiego, gdzie można spotkać małe i kolorowe uliczki z wieloma sklepami pamiątkarskimi.

Jeśli szukasz taniego hotelu w Granadzie oto ich lista: Hotel en Granada

Walencja

najciekawsze_miasta5.jpg

Usytuowana jest na brzegu morza śródziemnego. Plaże, życie nocne i szeroka oferta kulturalna to czynniki, które kwalifikują to piękne miasto (posiadające najpopularniejsze danie takie jak Paella Valenciana) do najpiękniejszych miast Hiszpanii. W mieście i jego okolicach odbywa się wiele imprez kulturalnych i jedna z najpopularniejszych w kraju: „Las Fallas de San José”. W ostatnich latach przekształciła się w siedzibę imprez na skalę międzynarodową, przede wszystkim sportowych, takich jak America’s cup, światowej konkurencji żeglarstwa czy Formuły 1.

Benidorm

najciekawsze_miasta6.jpg

Położone nad Białym Wybrzeżem. Jest idealnym miejscem dla uprawiających sporty wodne, posiada plaże o delikatnym piasku, krystalicznych wodach i wspaniałym klimacie o każdej porze roku. Centrum historyczne stanowi Kościół San Jaime i malownicze uliczki. Wycieczka statkiem czy spędzenie jednego dnia na jednej z jego przepięknych plaż, odwiedzenie parku L’Aigúera lub Terra Mìtica oraz tematycznego parku śródziemnomorskiego, to główne z atrakcji. Paella z owocami morza, ryby gotowane lub smażone oraz mieszanka czosnku i oleju, które ustępują miejsca sosowi ali-oli, jest tylko jedną z delicji kulinarnych tego miejsca.

Salamanka

najciekawsze_miasta7.jpg

Usytuowana w społeczności Kastylli i León. Posiada najstarszy uniwersytet w Hiszpanii oraz perły architektury, takie jak dwie katedry: Katedrę Starą i Katedrę Nową, Dom Muszli (Casa de Las Conchas), Plac Główny, oraz klasztor San Esteban. Organizuje duże imprezy, takie jak: Karnawał miasta Rodrigo, La Fegeneda oraz imprezę Almendro. Wszystkie obchodzone w lutym. Jest ona uznana za Światowe Dziedzictwo UNESCO. Miejsce pełne młodości, dzięki tysiącom studentów znajdujących się na ulicach tego pięknego miasta.

Zdjęcie: turismoporsalamanca.blogspot.com.es

Santiago de Compostela

najciekawsze_miasta8.jpg

Stolica Galicji, do której przybywają tysiące pielgrzymów. „Drogi Santiago” sięgają średniowiecza i do dnia dzisiejszego goszczą ludzi z całego świata. Z pięknymi bogactwami naturalnymi, atmosferą uniwersytecką oraz małymi uliczkami, z barami i tawernami, a także historyczną architekturą, między innymi katedrą, której powstanie datuje się na 1075 rok oraz innymi pomnikami o dużej wartości kulturalnej.

Zdjęcie: sobregalicia.com

Marbella

najciekawsze_miasta9.jpg

Jedno z najważniejszych centrów turystycznych, położone nad wybrzeżem del Sol. Jest jednym z miejsc, które oferują wspaniałe usługi morskie, począwszy od Portu Banus z wieloma atrakcjami turystycznymi i sportowymi. Marbella posiada także wielkie pola golfowe, dostosowane do turystyki na wysokim poziomie. Miasto to jest również organizatorem wielkich wydarzeń kulturalnych, takich jak: Międzynarodowy Festiwal Kina oraz imprez sportowych: Volvo Match Play i Andalucìa Tennis Experience.

Zdjęcie: cafecrememagazine.com

Palma

najciekawsze_miasta10_0.jpg

Palma de Mallorka jest stolicą Wyspy Majorka i społecznością autonomiczną Wysp Balearyjskich. Znajduje się na liście Rezerwatów Biosfery UNESCO. Posiada wspaniałe miejsca: Park Narodowy de Caldera de Tuburiente, La Cueva Bonita i Los Llanos de Aridanes.

Jeśli chcesz znaleźć, hotel lub apartament w powyższych miastach kliknij tutaj (haz click aquí).

Tłumaczyła: Anna Wolska

Źródło: UnComo.com http://ocio.uncomo.com/articulo/cuales-son-las-mejores-ciudades-para-visitar-en-espana-17550.html

Autor zdjęć: Tripadvisor.es / Autor artykułu: Katy Muller

Państwo: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
10 + 3 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.