Reklama

 

Tytuł oryginalny "Propozycja portalu españaescultura na wycieczkę do Walencji".

Na brzegu Morza Śródziemnego czeka na Ciebie "miasto światła" - Walencja. Znajdziesz tu cudowne plaże, zasmakujesz tradycyjnej paelli, zachwycisz się awangardową architekturą ze słynną Ciudad de las Artes y las Ciencias. Dowiedz się, jak zwiedzić miasto w 2 dni.

 

DZIEŃ 1: Walencja awangardowa

 

Pierwszy dzień można poświęcić na poznanie jej nowoczesnej strony o charakterystycznej, awangardowej zabudowie. Miasto Sztuki i Nauki (Ciudad de las Artes y las Ciencias) to nowy symbol Walencji, rozpoznawalny na całym świcie. Wizyta zajmie cały dzień, na co składa się zwiedzanie Muzeum Nauki Księcia Filipa, l'Hemisferic i Parku Oceanograficznego. Co więcej, z zewnątrz możesz podziwiać widok Pałacu Sztuki i przespacerować się znanym mostem L’Assut d’Or.

Zwiedzanie warto rozpocząć około 11. Polecamy spędzić poranek w interaktywnym muzeum, w którym odwiedzający biorą udział w wielu eksperymentach, ucząc się i dobrze się przy tym bawiąc. Po zwiedzaniu, można zjeść posiłek w jednej z restauracji kompleksu. Wokół Ciudad de las Artes y las Ciencias rozsiane są też restauracje kuchni kreatywnej z widokiem na kompleks.

Twoim drugim przystankiem może być L'Hemisferic. To zadziwiająca sala kinowa w kształcie ludzkiego oka. Tutaj kino zamienia się w emocjonujący seans, szczególnie dzięki obrazowi 3D.

Resztę popołudnia można spędzić, zwiedzając podwodny świat w Parku Oceanograficznym. To jeden z największych kompleksów wodnych na świecie, posiadający około 50000 przedstawicieli 500 gatunków. W czasie jednej godziny zobaczysz rekiny, delfiny, morsy, koniki morskie i wiele innych mniej znanych zwierząt jak olbrzymie białuchy.

 

Zwróć uwagę!

 

Możesz kupić jeden bilet na wszystkie części kompleksu: Muzeum Nauki Księcia Filipa, L'Hemisferic, Oceanograficzne.

 

Projekcje w kinie L'Hemisferic trwają około 20 minut.

 

Kolacja w Starym Mieście.

 

Naszą propozycją na wieczór jest spacer po Walencji. Możesz udać się do Starego Miasta, zabytkowej dzielnicy, w której wiele ulic przeznaczonych jest tylko dla ruchu pieszych. Smaczną kolację zjesz w jednej z licznych restauracji w pobliżu placów Virgen i Ayuntamiento. Jeśli dopisze pogoda, warto biesiadować na jednym z wielu tarasów. W tej dzielnicy znajdziesz mnóstwo przykładów tradycyjnej architektury miasta, tak jak zespół katedralny Basílica de los Desamparados i Palacio de la Generalitat. Po kolacji, polecamy zatrzymać się w jednym z barów, np. Barrio del Carmen i pospacerować do ruin starego muru, gdzie znajdziesz oświetlone wieże Quart i de Serranos.

 

DZIEŃ 2 Walencja nadmorska

 

W drugim dniu odkryjesz nadmorski charakter Walencji. Rano możesz odwiedzić Marina Real, duży, portowy plac stworzony na cześć America's Cup. Warto też zwiedzić budynek Veles e Vents.

W tej dzielnicy znajdziesz mnóstwo lokali z widokiem na morze, w których możesz zatrzymać się na chwilę, aby wypić coś orzeźwiającego, na przykład tradycyjną horchatę. Radzimy zrobić taka przerwę przed długim spacerem nadmorską promenadą przy plażach las Arenas i la Malvarrosa. Na jednym z licznych tarasów nadmorskich lokali możesz skosztować pysznej, walenckiej paelli.

 

Walencja gotycka

 

Po obiedzie polecamy spacer w Starym Mieście, aby móc je podziwiać także w świetle dnia. W tej części miasta dominuje zabudowa gotycka, jak Lonja de la Seda wpisana na listę Światowego Dziedzictwa, Palacio de la Generalitat i Katedra. Tutaj warto wejść na wieżę del Miguelete, z której rozpościera się przepiękna panorama miasta. Polecamy też zwiedzenie Katedry.

Dobrym pomysłem jest kontynuowanie trasy od dworca kolejowego przez Plac Korridy i dalej przez aleję Marqués de Sotelo aż do placu Ayuntamiento. Stamtąd dotrzesz do Lonja de la Seda i do Mercado Central aleją María Cristina. Dalej można udać się na plac Tossal, ulicę Caballeros, która prowadzi na piękny plac de la Virgen, gdzie znajdują się Palacio de Generalitat i Katedra. Na koniec, zejdź ulicą Serranos. Dotrzesz do Wieży Serranos, przez którą przejdziesz na most Serranos, wznoszący się nad zieloną strefą miasta, Jardines del Turia.

Swoją wycieczkę możesz zakończyć wizytą w Muzeum Narodowym. Warto zrobić zdjęcie jego fasadzie, a w środku zobaczyć wystawy tradycyjnej walenckiej ceramiki.

 

 

Zwróć uwagę!

 

Karta "Valencia Tourist Card", którą możesz nabyć przez internet i w biurach turystycznych, umożliwia poruszanie się niektórymi liniami środków transportu i oferuje zniżki w muzeach, sklepach, restauracjach.

 

Tłumaczenie: Magdalena Malinowska

Fot. www.hiszpania-apartamenty.pl

źródło: http://www.españaescultura.es/es/propuestas_culturales/dos_dias_en_valencia.html

Państwo: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
1 + 0 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.