Reklama

 

Pracy w Holandii można poszukiwać na różne sposoby: poprzez publiczne służby zatrudnienia, europejskie służby zatrudnienia EURES, agencje pośrednictwa pracy, prasę czy Internet.

  • Publiczne służby zatrudnienia

W Holandii rolę publicznych służb zatrudnienia pełni od 1 stycznia 2009 r. UWV WERKbedrijf . Ma ono ok. 130 oddziałów na terenie całej Holandii. Pomaga ona zarówno pracodawcom w znalezieniu właściwych pracowników, jak i poszukującym pracy w znalezieniu odpowiedniego zatrudnienia. UWV WERKbedrijf odgrywa aktywną rolę na holenderskim rynku pracy. Nie tylko pomaga w znalezieniu pracy, ale udziela porad i dostarcza informacji z zakresu prawa pracy i rynku pracy. W celu uzyskania porady i pomocy w poszukiwaniu pracy, niekoniecznie trzeba być zarejestrowanym w UWV WERKbedrijf. Strona internetowa UWV WERKbedrijf to www.werk.nl. Trzeba jednak być zarejestrowanym w UWV WERKbedrijf , jeśli chce się ubiegać o zasiłek dla bezrobotnych.

 

  • Europejskie Służby Zatrudnienia EURES

Poszukiwanie pracy można rozpocząć jeszcze przed wyjazdem do Halandii. Pomocna będzie tutaj strona internetowa EURES www.eures.europa.eu oraz krajowa strona EURES www.eures.praca.gov.pl/.

 

  • Agencje zatrudnienia

W Holalndii istnieje wiele agencji pośrednictwa pracy. Wszystkie niezbędne iformacje oraz kontakt z agencjami można znaleźć na stronach www.via-eu.com/ i www.abu.nl. Agencje specjalizują się w poszukiwaniu pracy w niemal wszystkich branżach i zawodach. Oto najważniejsze z nich:

www.detachering.pagina.nl

www.werving-selectie.pagina.nl

www.mercuri-urval.com

www.birdengineering.nl (biotechnologia)

www.fashionsolution.nl ( moda)

www.ranger.nl (osoby o wysokich kwalifikacjach)

www.elanit.nl (sektor IT&T)

www.yachtgroup.com

www.agrojobs.nl (praca dla absolwentów)

www.cadjobs.nl (praca dla architektów)

www.archined.nl (praca w eksporcie)

www.export.nl (praca w transporcie i offshore)

www.medweb.nl (praca w zawodach medycznych)

Agencje zatrudnienia dla nie mówiących po niderlandzku

www.undutchables.nl

www.abroad-experience.com

www.careerabroad.co.in

www.manpower.com

www.uniquemls.com

www.bluelynx.com

www.expatica.nl

www.englishlanguagejobs.com

 

  • Prasa

Większość gazet prowadzi działy z ogłoszeniami z ofertami pracy (np. ”NRC Handelsblad”,” De Volkskrant”, ”De Telegraf”, ”Algemeen Dagblad”, Intermediair, ”Metro” , ”Spits”, ”O-N”, ”Carp”).

Oferty można również znaleźć na stronach internetowych czasopism:

  • Internet

Wiele firm umożliwia kandydatom na swoich stronach internetowych do aplikowania online. Pracodawcy tworzą również bazy CV, w których można się zarejestrować i zamieścić swoje CV i list motywacyjny.

  • Targi pracy

Targi pracy stają się w Holandii coraz popularniejsze. Organizują je najczęściej urzędy pracy (UWV WERKbedrijf), agencje pośrednictwa pracy, szkoły wyższe. Warto śledzić strony internetowe tych organizacji aby dowiedzieć się o terminach i miejscu najbliższych targów pracy.

 

  • Pracy można poszukiwać poprzez bazy ofert pracy:

 

  • Osoby zainteresowane pracą sezonową w rolnictwie lub ogrodnictwie mogą również szuka

  • pracy poprzez holenderski portal poświęcony pracy sezonowej www.seasonalwork.nl.

 

Państwo: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
1 + 9 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.