Reklama

     

Każdy z nas w swym życiu przechodził pewien stan emocjonalny zwanym kolokwialnie „motylami w brzuchu” . Wspaniałe uczucie  buzujących endorfin,  uruchamiających pierwiastek szczęścia. Ten niesamowity stan umysłu, w którym rozsądek chwilowo schodzi na drugi plan. Tak, dobrze myślicie chodzi o miłość. Czymże jest miłość?. Złośliwi naukowcy twierdzą że zmiany towarzyszące naszej psychice są wprost proporcjonalne do zjedzonej tabliczki czekolady. Z tym wyjątkiem że miłość nie idzie w „boczki”, no chyba że ta niespełniona. Poeci, filozofowie i wielcy uczeni tego świata podkreślają istotę oraz  niesamowicie ogromną silę ludzi znajdujących się w  okowach miłości. 

Człowiek przepełniony tak niesamowitym ładunkiem emocjonalnym zdolny jest do wszystkiego, nawet do największych zbrodni. My zostańmy jednak przy stanie błogiego ukojenia duszy, mieszczących się w kanonach przyzwoitości. Pewnie zastanawiacie się dlaczego tak rozpisuję się w tej kwestii. Otóż dnia 29 czerwca 2013 w hotelu Gresham Metropole, miałem okazję przyjrzenia się  amatorskiej grupie teatralnej Bric-a-BraC w skład której wchodzą: Monika Bedkowska, Izabela Grajner, Janusz Kempa, Janusz Luberda (pod przewodnictwem Moniki Kucharskiej) wystawiającej swą sztukę pod tytułem „Miłość to święto ruchome”. Zawsze byłem i będę zdecydowanym zwolennikiem inicjatyw dotyczących ekspansji  rozwoju  kultury. Z ogromnym zaciekawieniem i lekkim podnieceniem wybrałem się na spektakl. Muszę przyznać że już w momencie wchodzenia na salę dało zauważyć  się pełen profesjonalizm. Wszystko było zapięte na ostatni guzik, począwszy od pana biletera ubranego w garnitur. Wiem to może mały detal, ale to właśnie szczegóły wpływają na ocenę końcową. Sala była przygotowana naprawdę świetnie, zapewniono profesjonalny sprzęt nagłaśniający wraz z akustykiem. Zadbano również  o specjalnego rodzaju oświetlenie sceniczne. Aktorzy bo śmiało tak można powiedzieć, pieczołowicie zadbali o swój wizerunek sceniczny, zaś  klimatyzowana sala dopełniła szczęścia obecnej publiczności.

Gdy ostatni  z widzów zasiadł wygodnie, kontrolę nad naszymi umysłami „przejęli” wykonawcy. To naprawdę niesamowite uczucie, kiedy raz za razem człowiek zostaje zasypany lawiną  pozytywnych emocji. Reżyserka oraz odtwórczyni jednej z ról Monika Kucharska- nauczycielka języka angielskiego w Centrum Together-Razem i koordynująca grupę Bric-a-BraC, z niesamowitym wyczuciem oraz kunsztem artystycznym idealnie wykreowała dla każdego z grających jego rolę. Trzeba powiedzieć to głośno, wspaniała i pewnie ciężka praca Pani Moniko. W repertuarze mieliśmy okazję usłyszeć kompilację wierszy oraz piosenek między innymi autorstwa Agnieszki Osieckiej czy Janusza Kafty. Przedstawienie oparte było na wzajemnym przenikaniu się prozy oraz muzyki. Wszyscy wykonawcy  jak i każdy z osobna zachwycał raz za razem publiczność, której notabene była cała sala. Na pewno jest to jeden mały krok w kierunku zwiększenia zainteresowania grupą. Nie chce tu pisać o nadchodzących sukcesach, by nie zabrzmiało to małostkowo. Przedstawienie trwało około półtorej godziny, a czas spędzony na oglądaniu minął zdecydowanie za szybko.  Po zakończeniu spektaklu nastąpiły podziękowania dla sponsorów, które wywołały prawdziwe zaskoczenie i bardzo pozytywne emocje. Kolejną niespodzianką były własnego wypieku ciastka, które zapakowane w gustowne pudełeczka otrzymał każdy z widzów. Grupa Bric-a-braC, zaprasza wszystkich chętnych, którzy mają w sobie odrobinę aktorstwa do zasilenia ich szeregów. Próby odbywają się w każdy czwartek w Centrum Together-Razem o godzinie 20.30. Mi udało się uzyskać informację o szykującym się nowym spektaklu, mającym na celu upamiętnienie rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej. Już teraz pragnę Państwa zaprosić na kolejny występ, więcej informacji już niebawem. Firmy wspierające imprezę: Beauty Center, restauracja Comix, sklep Mercury, sklep Wędlinka.

Autor: Marcin Ślęzak

Źródło: together-razem.org

 

Państwo: 
Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
1 + 0 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.