Reklama

Niemcy niezmiennie są najwygodniejszym miejscem, gdzie Polak może pojechać, żeby zarobić na pracy sezonowej. Większość z nas chwyta się za najprostsze prace fizyczne. Dobrze jednak wiedzieć, że nie jest to jedyne rozwiązanie.

 

Nie tylko w wakacje

W Niemczech w ciągu roku odbywa się mnóstwo różnych targów, festiwali i konferencji. Mogą trwać od dwóch dni (częściej) do dwóch tygodni (rzadziej) i mają miejsce w przeróżnych terminach. Dlatego nie trzeba czekać na wakacje. Wyjazd na weekend także jest realną opcją, szczególnie dla tych z nas, mieszkających po zachodniej stronie kraju.

 

Nie na ostatnią chwilę

W Polsce rekrutacja hostess i pracowników do promocji w czasie targów zwykle odbywa się poprzez ogłoszenie na stronach typu pracuj.pl lub na facebooku w nieuporządkowany sposób i na ostatnią chwilę. W Niemczech załatwia się to poprzez portale, stworzone specjalnie dla osób z branży. Można je znaleźć bardzo łatwo, wypisując w Google „Hostess Deutschland”. Po rejestracji na takiej stronie można wyszukać targi według terminu lub miasta, w którym się odbywają i zaaplikować do pracy kilkoma kliknięciami. W ten sposób można z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem zaplanować wakacje na podstawie tego, na jakie targi zostało się przyjętym/przyjętą. Zamiast czatować na ogłoszenie, o którym nie wiadomo gdzie i czy się pojawi, tak jak to dzieje się w Polsce.

 

Nie za darmo

Praca na targach zwykle daje większą stawkę godzinową niż praca na przykład przy sprzątaniu lub zbieraniu truskawek. Ale to nie jedyna korzyść. Taka praca jest ciekawsza. Daje większe możliwości jeśli chodzi o ćwiczenie języka. Umożliwia także podróżowanie z jednego miasta do drugiego. Wymaga sporego wysiłku logistycznego, jeśli chodzi o zorganizowanie noclegu i zaplanowanie większej ilości targów w różnych miejscach, zamiast spokojnej pracy przez np. przez dwa miesiące codziennie u tego samego rolnika. Jest to jednak wysiłek, który nie idzie na marne

 

Autor: 
AM
Państwo: 
Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
1 + 1 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.