Reklama

Nadeszło lato, z nim wakacje. Wielu młodych ludzi po maturze czy w trakcie studiów chce wypocząć, jednak zdecydowana większość postanawia iść do pracy na czas wakacji. Dlaczego warto podjąć ten wysiłek, kiedy inni wypoczywają?

1. Zarobisz. Jeśli zdecydujesz się na te trzy miesiące podjąć pracę na cały etat możesz zarobić nawet do czterech tysięcy złotych na rękę. Pieniądze możesz zainwestować w siebie, odłożyć na wyjazd, mieć na własne kaprysy.

2. Zdobędziesz pierwsze doświadczenie. Pracodawcy wbrew pozorom nie są okrutni i kapryśni. Zwracają uwagę na to, że na wakacje postanowiłeś pójść do pracy. To bardzo dobrze o tobie świadczy - jesteś nastawiony na jakiś cel i pracowity, a to zdecydowanie cechy pożądane u przyszłego pracownika.

3. Poznasz nowych znajomych. Praca jako kelner, pomoc kuchenna, sprzedawca to nie tylko obsługiwanie klientów, ale też współpraca z rówieśnikami. Wiele z takich znajomości zostaje na lata i często otwiera drzwi do przyszłej kariery w zupełnie innych miejscach.

4. Możliwość wyjazdu za granicę. Jeśli chcesz przeżyć świetną przygodę na pewno warto zajrzeć do zagranicznych ofert. Praca w Holandii czy Niemczech nawet bez znajomości języka gwarantuje satysfakcjonujący zarobek. Możesz wybrać się tam ze znajomymi, a za wypłatę przejechać pół Europy.

5. Uczysz się siebie. Uważasz, że nie nadajesz się do pracy z klientem? Sprawdź to. Dopóki nie spróbujesz, nie będziesz wiedzieć czy to tylko powtarzana opinia czy stan faktyczny. Szef nie zna cię od dziecka, współpracownicy to nie bliscy przyjaciele i otrzymujesz dzięki temu bardziej obiektywny feedback niż kiedykolwiek.

6. Kariera. Często okazuje się, że zostaje się w takiej czy innej branży na dłużej niż tylko okres wakacji czy czas studiów. Wiele firm oferuje ścieżkę rozwoju w obrębie firmy.

7. Otwierasz się na nowe doświadczenia. Nie ma nic lepszego niż uczucie, że robi się coś po raz pierwszy i idzie ci w tym świetnie. Obsłużysz klienta tak, że kupi nie tylko spodnie dla siebie ale też dwie koszulki dla żony i wyjdzie uśmiechnięty? To tylko i wyłącznie twoja zasługa i możesz być z siebie dumny. Głodny turysta po sytym posiłku zostawia sowity napiwek i żegnając się, mówi, że jeszcze wróci? To twoja współpraca z kucharzem do tego się przyczyniła.

 

Autor: 
Patrycja Staniszewska
Państwo: 
Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
1 + 6 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.