Reklama

Bardzo często słyszy się, że pewne rzeczy tudzież stany można osiągnąć tylko dzięki znajomościom z wpływowymi ludźmi, którzy mogą pomóc nam osiągnąć nasz cel. A takim może być chociażby dobrze płatna praca i to chyba najlepszy przykład w kwestii rozmawiania o „znajomościach”.

 

Może po części to prawda i zapewne tak jest w wielu przypadkach, ale jestem pewna, że mnóstwo osób swój sukces osiągnęło wyłącznie dzięki swojej determinacji oraz trudnej pracy. Nie jest to jednak wcale proste, lecz nikt przecież nie powiedział, że takie jest. Na wszystko trzeba sobie zapracować i zasłużyć. A już zwłaszcza na sukces, który nigdy sam z siebie się nie pojawi, ani nie przyjdzie nagle, niespodziewanie. To lata trudnej pracy oraz wysiłku, które zapewne niejednokrotnie przeplatane są upadkami i porażkami. Istotne jest, aby się nie poddawać i nie rezygnować z swoich działań, bo - jak to mówią - „trzeba walczyć do samego końca”.

 

Chyba nic nie cieszy bardziej jak zwycięstwo lub osiągnięty, zamierzony efekt, do którego doprowadziliśmy tylko swoją wiedzą i własnymi siłami, ewentualnie z naprawdę niewielką pomocą innych… I to się tyczy każdej sfery życia, w której tylko możemy zdziałać coś pozytywnego dla innych oraz siebie samych.

 

 

Często jednak mówi się, że dobrze płatną pracę dostaniemy tylko „po znajomości”. Błąd. I to duży. Jestem zdania, że jeśli czegoś naprawdę bardzo chcemy, to jesteśmy w stanie to osiągnąć. Trzeba mieć tylko w sobie silną wolę, chęć do pracy i ogromną determinację w osiągnięciu tego, czego chcemy. Takim przykładem są przecież chociażby naukowcy czy wynalazcy  – wątpię, żeby Edison osiągnął swój sukces dzięki znajomościom. Co prawda, podobno do szkoły chodził tylko trzy miesiące, ale miał swój ściśle upatrzony cel, który udało mu się zrealizować. Bo był w tym niezłomny i nieugięty. Faktem jest jednak, że łatwiej mogą osiągnąć coś osoby śmiałe, pewne siebie i odważne, takie, które wiedzą, czego chcą od życia. Analogicznie, gorzej, czy może trudniej, mają osoby nieśmiałe, niepewne siebie, jednak nie znaczy to, że nie mają szans dorobić się czegoś niesamowitego. Co więcej, myślę, iż to, że więcej osiągają osoby śmiałe, to nie reguła, a samą nieśmiałość bardzo często można pokonać. Wystarczy zmienić swoje myślenie, bo wszystko tkwi w naszym umyśle. Jakkolwiek to patetycznie czy też błaho brzmi, tak właśnie jest. Nieśmiałość wynika z niskiej samooceny, a ta pojawiła się najczęściej wskutek trudnego dzieciństwa. Przyczyn może być mnóstwo. Z początku zwalczenie nieśmiałości może się nie wydawać takie łatwe i uwierzcie - dla tych osób absolutnie nie jest, ale z czasem będzie to szło coraz mniej opornie, aż w końcu może przyjdzie taki dzień, że z łatwością będą nawiązywać kontakty z innymi i bez większego trudu osiągać sukcesy.

 

Trzeba przyznać, że znajomości mają niemały wpływ na nasze powodzenie, szczególnie na ścieżce kariery zawodowej, ale nie są kluczowym determinantem naszego sukcesu w każdej dziedzinie. Wszystko zależy od naszej wiedzy, chęci i motywacji, bo to „my jesteśmy kowalami własnego losu”. Jako istoty rozumne oraz mające możliwość zdobycia dobrego wykształcenia, możemy wiele osiągnąć, a każdy z nas ma równe szanse, bo przecież jesteśmy tacy sami. Wszystko zależy do tego, jak wykorzystamy nasze zasoby, a to już leży w naszych rękach.

Martyna Cabała

Państwo: 
Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
13 + 1 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.

r e k l a m a