Reklama

 

Warto poświęcić w wakacyjne dni czas na nadrobienie zaległości czytelniczych. Przygotowałam kilka propozycji. Jest to, oczywiście, subiektywny wybór. Jestem przekonana, że każdy, kto lubi otaczać się tym, co w jakimś stopniu wiąże się z Półwyspem Apenińskim, znajdzie coś dla siebie.

Wydawnictwo DRAFT PUBLISHING wydało w Polsce w 2013 roku książkę „Spokojny chaos''. To głośna powieść włoskiego pisarza i dziennikarza, Sandra Veronesiego. Zdobyła liczne nagrody literackie, w tym najważniejszą we Włoszech: Premio Strega (2006). Ciekawą propozycją jest też zbiór „Baśni włoskich'' Italo Calvino, tomy 1-3 z warszawskiego wydawnictwa CZUŁY BARBARZYŃCA.

Oficyna Wydawnicza DEKORGRAF wydała w Polsce komiks w obu wersjach językowych: włoskiej i polskiej „Jak niedźwiedź Wojtek został polskim żołnierzem''. Propozycja doskonała dla osób uczących się lingua italiana. Dodam tylko, że wydanie zostało sfinansowane ze środków Konsulatu Generalnego Rzeczypospolitej Polskiej w Mediolanie. Kto nie zna historii sympatycznego niedźwiedzia, powinien sięgnąć po tę pozycję.

Warte polecenia są Przewodniki wydawnictwa Bezdroża dotyczące Italii. Dzięki National Geographic i Annie Kłosowskiej poznamy „Włochy jakich nie znacie''. Bardzo ciekawa propozycja w sam raz na podróż. Nie sposób zapomnieć o książce „Włosi. Życie to teatr'' Macieja A. Brzozowskiego, z Wydawnictwa Literackiego MUZA.

Kto zechce odkryć zagadki i przenieść się w czasie, powinien zapoznać się z debiutem Francesco Fioretti „Sekretna księga Dantego''. Książkę znajdziecie w poznańskim Domie Wydawniczym REBIS. Natomiast znany większości czytelników Dan Brown (autor „Kodu Leonarda da Vinci”) w swojej liczącej prawie 600 stron powieści „Inferno'' zamieścił opisy Florencji, która kryje w sobie dużo sekretów... Myślę, że skusicie się na kilka z wymienionych propozycji. Dobrej lektury!!!

Danuta Balbus

Fot. © Danuta Balbus

Państwo: 
Dział: 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
1 + 1 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.