Reklama

 

Warto poświęcić w wakacyjne dni czas na nadrobienie zaległości czytelniczych. Przygotowałam kilka propozycji. Jest to, oczywiście, subiektywny wybór. Jestem przekonana, że każdy, kto lubi otaczać się tym, co w jakimś stopniu wiąże się z Półwyspem Apenińskim, znajdzie coś dla siebie.

Wydawnictwo DRAFT PUBLISHING wydało w Polsce w 2013 roku książkę „Spokojny chaos''. To głośna powieść włoskiego pisarza i dziennikarza, Sandra Veronesiego. Zdobyła liczne nagrody literackie, w tym najważniejszą we Włoszech: Premio Strega (2006). Ciekawą propozycją jest też zbiór „Baśni włoskich'' Italo Calvino, tomy 1-3 z warszawskiego wydawnictwa CZUŁY BARBARZYŃCA.

Oficyna Wydawnicza DEKORGRAF wydała w Polsce komiks w obu wersjach językowych: włoskiej i polskiej „Jak niedźwiedź Wojtek został polskim żołnierzem''. Propozycja doskonała dla osób uczących się lingua italiana. Dodam tylko, że wydanie zostało sfinansowane ze środków Konsulatu Generalnego Rzeczypospolitej Polskiej w Mediolanie. Kto nie zna historii sympatycznego niedźwiedzia, powinien sięgnąć po tę pozycję.

Warte polecenia są Przewodniki wydawnictwa Bezdroża dotyczące Italii. Dzięki National Geographic i Annie Kłosowskiej poznamy „Włochy jakich nie znacie''. Bardzo ciekawa propozycja w sam raz na podróż. Nie sposób zapomnieć o książce „Włosi. Życie to teatr'' Macieja A. Brzozowskiego, z Wydawnictwa Literackiego MUZA.

Kto zechce odkryć zagadki i przenieść się w czasie, powinien zapoznać się z debiutem Francesco Fioretti „Sekretna księga Dantego''. Książkę znajdziecie w poznańskim Domie Wydawniczym REBIS. Natomiast znany większości czytelników Dan Brown (autor „Kodu Leonarda da Vinci”) w swojej liczącej prawie 600 stron powieści „Inferno'' zamieścił opisy Florencji, która kryje w sobie dużo sekretów... Myślę, że skusicie się na kilka z wymienionych propozycji. Dobrej lektury!!!

Danuta Balbus

Fot. © Danuta Balbus

Państwo: 
Dział: 

Komentarze

Wysłane przez Joanna Dobrowolska (niezweryfikowany) w
To ja uzupełnię propozycje o klasykę literatury. Jeśli ktoś lubi książki z przełomu XIX/XX wieku, naturalizm, powieści historyczne - to jest jeszcze "Rzym" Emila Zoli z trylogii "Trzy miasta". Nie czytałam całej książki, jako że szczególnie mnie nie zaciekawiła. Ale przyznac trzeba, że szczegółowych opisów jest tam mnóstwo. Dla miłośników Włoch to może byc ciekawa pozycja.

Dodaj komentarz

CAPTCHA
Przepisując ciąg znaków z obrazka udowodnij że nie jesteś botem.
1 + 3 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.